Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaka wędka na kuter


wiesławek

Rekomendowane odpowiedzi

i Ninje zakupiłam - trochę mniej się "gnie" niż Team Daiwa (która ponoć jest z lepszego materiału), ale za to bedzie lepsza na wody głębsze niż te w Darłówku... Rękojeść jest korkowa... poza tym nie widzę w tym nic szczególnego, ale kolega wytłumaczył mi że to jak z damskimi butami - można mieć 100 par, a i tak nie ma co założyć i przydałyby się lepsze :)

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Witam.

Zamierzam kupić niedrogi kij do połowu dorszy z kutra w okolicach Kołobrzegu;preferuję długość 2,7 i niedużą masę kija oraz umiarkowany c.w.

Wytypowałem kilka :

Jaxon crystalis sea pilk

Jaxon digital power tip

mikado ultrafiolet pilk

mikado kind of magic.

Może koledzy doświadczeni w wyprawach dorszowych ustosunkują sie do do moich propozycji i pomogą wybrać ostatecznie model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja zdecydowanie stawiam na finezję łowienia. CORMORAN RED PILK . Rewelacja . Kij występuje w długościach 2.40 do 3.00 i o c.w 40-125, 90-150, 100-180 . Ja osobiście mam kija 2,70 cw 100-180 i nie zamienię go na inny. Mam jeszcze jeden do cięższych połowów morskich taki o c.w. do 300 i jeden do c.w. 600 ( to juz na Norwegię ) ale i tak najczęściej łowię tym Cormoranem . Na polskie łowiska wystarczający z bardzo dużymi możliwościami. Piękna akcja i jak na morski kij jest baaardzo lekki. Nie pozostaje to bez znaczenia bo cały dzień trzeba nim machać :grin: Cena max 280 - 290 zł. Super jakość wykonania i świetnie spisuje mi się z kołowrotkiem Daiwa Oceano 4500J. Też polecam choć drogi. Jak pierwszy raz wszedłem na kuter w Łebie i kolesie zobaczyli mnie z tym kijem to było kupa śmiechu. To było rano. Wracając z połowów tez była kupa śmiechu ale to ja się śmiałem. Przez cały dzień wyciągnałem ponad 30 sztuk a wielcy prześmiewcy po 2-5 sztuk a łowili na pały o cw do 300-500 gr na łowiskach o głębokości do 30-40 metrów pilkerami po 100-150 gram. I jak na takiej pale wyczuć branie czy poprowadzić łagodnie przynętę. Nie da się. Red Pilkiem TAK. Zdecydowanie TAK. Nie wiesz co kupić . Kup Red Pilka. Nie pożałujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam

właśnie mam mały dylemat - szukam przyzwoitego zestawu na łowiska do 50metrów (darłówko, kołobrzeg etc.) - tzn. wędzisko plus kołowrotek - chodzi o 'delikatne' łowienie mniejszymi pilkerami (około 60 - 100gram) i mam następujące typy:

-kij: Cormoran Seacor Red Pilk Light Pilk 2,7m 40-125g lub taki sam tyle, że 90-150

ewentualnie Shimano BeastMaster AX Boat 270M 50-150g, jednak shimano wydaje się być trochę ciężki bo 376g a cormoran ~215g i nad nim najbardziej się zastanawiam tylko nie wiem czyten do 125 czy do 150?

jest jeszcze tańsza Daiwa Sam Fisher Predator Pilk 2,70m 50-180g i moje pytanie czy przy takiej rozpiętości cw. to będzie akcja paraboliczna?

-kołowrotek: Abu Garcia Cardinal Saltwater CSW 174FD czy może cięższy Cormoran Seacor Jigger 6Pi 4000

ewentualnie czekam na inne typy. na kołowrotek planuję nawinąć około 300metrów plecionki 0,14 - 0,18, też jeszcze nie mam jakiegoś konkretnego typu oglądałem Daiwę INFINITY Micro Coramid Filament 300m 0,14mm i wyglądała całkiem przyzwoicie.

ogólnie chciałbym wydać na kij, krecioł i plecionkę około 500, max 600zł. na dorszach byłem dopiero kilka razy i pewnie będę max. kilka razy w roku, ale mam dosyć rozlatujących się wypożyczanych kijów i patrzenia jak ktoś na delikatny kij ma sporo lepsze wyniki

z góry dzięki za rady

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja kupiłem takiego red pilka właśnie ale do 150 gram. ale z tego co wiem to chyba nie ma czegoś takiego jak red pilk rute - aż z ciekawości sprawdziłem na kiju. jest ewentualnie baltica pilk rute - z tego co znalazłem i jest to szklak. a tamten pierwszy to węgiel - więc różnica nieporównywalna praktycznie, jeśli chodzi o wagę i nie tylko. a jeśli gdzieś znalazłeś red pilk rute to może podróba albo błąd w nazwie zrobiony przez sprzedającego. sam nie wiem... może ktoś mnie poprawi

w każdym razie weź sobie tego red pilka do ręki i pomacaj - mnie przypadł do gustu, wygląda solidnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

chce zakupic wedke Daiwy Ivory light pilk 3,00 m,ciezar wyzutu od 70do150 g.Sprzedawca stwierdzil ze to wedka wystarczajaca .Plyne pierwszy raz,mamy z kolegami wynajety kuter Baltck Star od 10 do 17 maja.Prosze o opinie co dej wedki.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Podpowie ktos jaka wedke kupic na morskie wyprawy kutrem po dorsze. Odrazu jaki bedzie dobry do tego kołowrotek. Cena razem tak za 300 - 400zł. Łowiska to raczej kołobrzeg - darłowek. Znalazlem taki kij JAXON ETERNUM PILK 2,7M/280G jest tez taki o cw do 180gr ktory lepszy? , a moze cos innego lepszego w tej cenie, kołowrotek to juz sam nie wiem jaki wybrac :D Prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość nievinna

Witam wszystkim pewnie był już ten temat dotyczących wędek nad ocean...nie zlinczujcie mnie jeżeli się powtarzam ale jestem kobieta :) na tym się nie znam ale chce kupić mojemu facetowi wędkę lecz na tym się kompletnie nie znam jedynie wiem ze ma być do 4,5 metrów i 3 członowa ...no i zawsze łowi z klifów ...czy może ktoś coś polecić była bym bardzo wdzięczna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowicżów i Kolegów "po kiju".

Chciałbym uzyskać pomoc w doborze wędki i kołowrotka na moją pierwszą wyprawę na dorsze. Ryby bedę łowił z kutra we Władysławowie. Zastanawiam się nad dwiema wędziskami:

1. Trabucco Black Wolf Pilk cw 300gr długość 270

http://www.allegro.pl/item698360059_nowosc_trabucco_black_wolf_pilk_270_300gr.html

2. Abu Garcia Daimond Crest Boat cw 160gr długość 240

http://www.allegro.pl/item701167072_abu_garcia_diamond_crest_boat_240_160_dorsz_sum.html

nie ukrywam, że bardziej skłaniam się ku Abu Garcia, ale mam wątpliowści czy wędka ma wystarczajcy CW 160gr na połowy we Wladysławowie i czy da się lowić na pilkera 200 gr.

Z drugiej strony czytałem że początkujacy często startują z ciężkim sprzętem, a później okazuje się, że wędka nie przekazuje dokładnie brań i jest zdecydowanie za ciężka na 8h machania kijem. Ciężar wędki Abu to 281gr (Trabucco nie podano), razem z kołowrotkiem Abu Garcia Saltwater 176 (395gr) cały zestaw ważyłby około 650gr czyli do zaakceptowania.

Pozdrawiam

Essewissa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

witam kupilem dzisiaj dwie wedki surfcastingowe i zastanawiam sie czy to w miare dobry sprzet moze ktos zna? jedna to OLYMPIC CARBON SURF 3.60 4-7oz a kolejna to enDURANce heavy beach 360 200-250cw firmy SILSTAR do tego kolowrotek RYOBI project 8000GT long cast czy ktos slyszal o tym sprzecie ?wszystko jest uzywane ale wyglada dobrze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Nikt nie pomoże?

Ja też jestem początkujący już wędkowałem ale powiem tak ze czasmi jak był wiekszy dryf to zakładali ludzie 250 nawet najlepiej wziąć wędkę z kołowrotkiem i zobaczyć jak leży.

Ja najpierw kupiełem shimano hyperloop ax boat 2.70 troche sztywny kijek ale teraz kupiłem Colmic Regent 2.40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cormoran Seacor Red Pilk 90-150g nie będzie za lekki? Lepiej może się zabezpieczyć i kupić Dragon Mystery Multi Tip Boat 2,4m 150/200/250g z trzema szczytówkami? Opłacalne to jest, czy te szczytówki to jakiś bajer, bo cena ta sama, co Cormoran Seacor?

Dzięki za pomoc, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielat

Mam Dragoa Mystery Multi Tip Boat 2,7m. Jestem z niego bardzo zadowolony.

Uważam ze jest wart swojej ceny.

pozdrawiam - Pan Kleks

Wybacz, jeśli jestem zbyt dociekliwy, ale przydają się zamienne szczytówki? Czy najlżejsza spokojnie wystarcza? Dzięki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, jeśli jestem zbyt dociekliwy, ale przydają się zamienne szczytówki? Czy najlżejsza spokojnie wystarcza? Dzięki :oops:

Myśle, że się bardzo przydają bo można szybko dostosować wędzisko do danych warunków i głębokości łowiska.

Osobiście używam kijaszka Dragon Millenium Heavy Duty Dorsz z dwiema wymiennymi szczytówkami o pełnej długości (60-150g i 120-250g) i uważam, że to naprawde fajna sprawa taka wędeczka. Osobiście jestem z niej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.