Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pomoc w wyborze przynet


escape

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, ze zbliza sie małymi kroczkami sezon 2017,  postanowilem troche obkupic sie,  aby byc jak najlepiej przygotowanym do połowow, interesuja mnie jakies zestawy gum/blach/woblerow itp itd,  budżet to ok.200-250 zl, pozwole sobie dodac kilka linkow z allegro z zestawami, od razu zaznacze, ze nie oblecialem jeszcze wszystkich stron.

Chcialbym abyscie mi doradzili, ktory zestaw jest lepszy jakosciowo,ilosciowo oraz podsumowujac -cenowo, chcialbym tez o rady co do np.przydatnosci niektorych przynet, poniewaz niektore przynety moga byc poprostu smieciowe i nieprzydatne a siedza w zestawie i podnosza jego cene, jestem poczatkujacy, wiec przyjme wszystkie rady i opinie :)

 

Nie musi byc to jeden wielki zestaw, moge kupic oddzielnie rozne przynety, ale raczej nie chce sie bawic po 1szt ;) mile widziane wasze propozycje,  moze byc spoza allegro.

Z gory dziekuje :)

Przykładowe zestawy:

1.http://allegro.pl/zestaw-przynet-xxxl-w-duzej-skrzynce-39x28x7cm-i6098120224.html

2.http://allegro.pl/zesta.comw-przynet-ripper-fishunter-50-sztuk-h-i6536570895.html

3.http://allegro.pl/zestaw-spinningowy-30szt-obrotowek-wedkarski-i6407694175.html

4.http://allegro.pl/zestaw-kopyt-mikado-50-szt-7cm-10-5cm-fishunter-i6596680510.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

MI na rzece najbardziej sprawdzają się kopyta Relax , chociaż mam gumy innych też firm , oprócz kopyt łowię też na obrotówki , na wahadłówki albo woblery rzadko coś łowię :unsure: Na okonia przy obrotówkach pozamieniałem kotwiczki na pojedynczy hak z uszkiem i zakładam małe twistery :D   

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione gumy to kopytka od relaxa 7cm oraz fishuntery od mikado te 8cm. Łowiłem nimi swoje rekordowe zarówno okonie, szczupaki jak i sandacze czy bolenie.

Wszystko zależy od prowadzenia i kolorystyki. Jeżeli chcesz trochę ograniczyć brania małych okoni poniżej 20cm to nie baw się w żadne twisterki i przynęty mniejsze niż 7cm.

Na szczupaki bardzo dobre wyniki mam też na woblery na kształt i kolor okoni lub małych szczupaków, czasem sprawdzają się też większe wahadła w stylu alga itp.

Takie jest moje zdanie poparte kilkuletnimi doświadczeniami ;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, escape napisał:

Twisterow akurat mam bardzo duzo, dużo kolorow :) jakies propozycje zestawow?

Na twoim miejscu poszukałbym sklepu lub allegrowicza który ma w ofercie różne warianty kolorystyczne gum na których ci zależy i kupił po kilka szt np po 3 z danej kolorystyki. Potem to już tylko testy co u ciebie w wodach się sprawdza :ph34r:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESSOX ma rację, mało tego to nie kupowałbym żadnego zestawu. Kup tylko pojedyncze przynęty i wypróbuj je kolejno. W końcu natrafisz na najbardziej łowną i ulubioną. W większości na każdym akwenie ryba ma swoje ulubione przynęty i kolory. Musisz za pomocą prób i błędów dowiedzieć się jakie. Nie zawadzi też zapytać "starych wyjadaczy" na co najlepiej biorą w danej porze roku. Kupując pojedynczo przynęty nie stracisz niepotrzebnie kasy. Chociaż pamiętaj o tym, że sklep wędkarski dla mężczyzny jest niczym sklep obuwniczy dla kobiety - wszystko chce się mieć. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie pcham się w takie zestawy. Jedna przynęta godna uwagi a reszta to śmieci, które nie schodzą z półek. Polecam Ci obejrzeć odcinek wędkarskiej korby - Przynęty spinningowe, które trzeba mieć w pudełku. Obejrzyj, zapisz sobie interesujące Cie modele i je kup. Będziesz miał kilka - kilkanaście przynęt ale dobrych a nie pudło badziewia.

https://www.youtube.com/watch?v=X1XnO4ADnEA

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.03.2017 o 09:30, Marek24 napisał:

ESSOX ma rację, mało tego to nie kupowałbym żadnego zestawu. Kup tylko pojedyncze przynęty i wypróbuj je kolejno. W końcu natrafisz na najbardziej łowną i ulubioną. W większości na każdym akwenie ryba ma swoje ulubione przynęty i kolory. Musisz za pomocą prób i błędów dowiedzieć się jakie. Nie zawadzi też zapytać "starych wyjadaczy" na co najlepiej biorą w danej porze roku. Kupując pojedynczo przynęty nie stracisz niepotrzebnie kasy. Chociaż pamiętaj o tym, że sklep wędkarski dla mężczyzny jest niczym sklep obuwniczy dla kobiety - wszystko chce się mieć. 

Z tym sklepem to sie zgodze. Bylem w tym tyg, kupilem kilka blach i ripperow i bede je poprostu sprawdzał. Dzieki wszystkim za rady te tutaj i na pw. Powodzenia nad wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.