Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było dzisiaj na rybach-Marzec 2017


lechur1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj byłem z bratem kumplem i dziewczyną kumpla pierwszy raz w tym roku na ulubionej komercji.

Brat i kolega spiningowali ( tam można cały rok ) pobawili się troszkę ze szczupakami 40-70cm.

Ja ze znajomą konsekwentnie trzymaliśmy się łowienia z gruntu, ja łowiłem na 2x metodę ( picker + karpiówka ) a znajoma na spławiczek i karpiówkę. 

Przez 6 godzinną sesję znajomej udało się wyjąć zaledwie jednego małego kapra ok 1kg na kukurydzę.

20170307_095459.jpg

Na moich wędkach mnie cisza, dodam że łowiliśmy z użyciem słodkiego mixu 1:1 zanęta wanilia i pellet 2mm też wanilia. Na gumkę zakładałem dumbellsy ananas, tutti frutti, truskawka i zwykłą słodką kukurydzę.

Podsumowując chyba jeszcze nie pora, woda zimna ledwo 5 stopni na części stawu jeszcze zalega lód. Kolejny wypad może w przyszły piątek ;)

 

Edytowane przez Elast93
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zacząłem sezon spinningowy, ale bardziej w celach rozprostowania nowej żyłki i bez nadziei na efekty :)

Co do karpi, to mojemu ojcu udało się wczoraj kilka złowić. Łowił na pinkę na jednym zestawie, a na drugim na pellet, tyle że śmierdziel. Myślę, że tu może być pies pogrzebany, chyba jeszcze za zimna woda na takie słodkie przynęty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Sezon 2016 zleciał bez rekordów i zapału, więc z rok mnie nie było ;) W 2017 planuję dużo łapać i nader wszystko się przykładać - życiówki trzeba bić!

Wczoraj udało się otworzyć sezon na związkowej wodzie. Posiedzenie niby to na karpie, jednak temperatura wody jeszcze zimna więc zestawy i przynęty bardziej jesiotrowe (to w końcu idealna pora na te rybki :)). Od zmroku do 21:20 udało się złapać pięć sztuk około 1 metra (bez groszy), jeden spad + bonusowy karpik, który niestety z powodu małego haczyka jesiotrowego wypiął się przy brzegu. Ku mojemu zaskoczeniu było parę brań przepisowych, ze świstem i zacięciem za dolną wargę. Dość gadania, poniżej parę fotek co większych bandytów.

IMG_20170308_185320.jpgIMG_20170309_114712.jpg

IMG_20170309_114638.jpgIMG_20170309_114603.jpg

IMG_20170309_114622.jpg

Haczyki najmniejsze karpiowe jakie widziałem, przypon z włosem o grubości włosa :D Pelet 8mm oczywiście jeszcze śmierdziuch.

  • Super 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak jak pisałem poprzednio wybraliśmy się tym samym składem na ulubioną komercję.

Wędkowaliśmy od ok 09:00 do 14:30. Brat i kolega spining tak jak ostatnim razem. Natomiast ja i znajoma 4x grunt, u mnie 2x metoda a kumpela dwie klasyczne gruntówki ze sprężynami.

Dziś tylko u mnie zameldowały się dwa miśki jeden ok 45cm a drugi 58 cm ☺. Obydwa wzięły na dumbellsa ananas 7 mm pop up od lorpio.

large.20170310_092940.jpg.2847207515928a

large.20170310_093000.jpg.4723f8f0501ff0

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nad Odrą mimo wietrznego przedpołudnia (wzmagał się wiatr z każdą chwilą) udało się wydłubać parę rybek, brania delikatne, trzeba było trochę kolorów przerzucić, zanim trafiło się na właściwy.. prócz okoni były również szczupaczki i zejście większej ryby, która wydała się z początku zaczepem, strasznie szedł dnem, obstawiam Zetkę...największy pasiak z dzisiaj...

7627195_20170311_115829.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od 17 do 22 na methode na karpia, jeden solidny odjazd na zestaw wyrzucony tuz przy trzcinie z białymi robakami na włosie. Na kulke o smaku halibuta i kuku na wlosie w postaci balwanka nic. W koszykach pellet halibut z zaneta karpiowa, kuku i kasterami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W niedzielę rano, 12.03, wybrałem się z kolegą Marcinem na dobrze znany nam, śródleśny, prywatny staw. Była to moja trzecia wyprawa na ryby w tym roku. Nalegałem na ten wyjazd, bo rok temu wybraliśmy się tam 13 marca, a dwa lata temu 8 marca. Wyniki mieliśmy wtedy mizerne, ale koniecznie chciałem sprawdzić czy nie zdarzy się, że "do trzech razy sztuka"...

Niestety, "tradycji stało się zadość"...

large.IMG_20170312_070411.jpg

Planowałem na początek spróbować połowić płocie na spinning, bo się trochę o tym ostatnio naczytałem. Żyłka 0,10, najmniejsze twistery plemniki. Po godzince w końcu się udało - na żółtego twistera złowiłem płoć ok 20 cm. Niestety potem już nic, tylko na białego paprocha przyłowiłem małego szczupaczka. Przezbroiłem zatem sprzęt i próbowałem dorwać okonie, o których wiem, że są w tym stawie naprawdę przyzwoitych rozmiarów. Nie złowiłem jednak nawet jednego maluszka. Tak samo Marcin - przyłowił jedynie wymiarowego szczupaka.

large.IMG_20170312_091850.jpg

Wracając zatrzymałem się jeszcze na pół godzinki nad Widawą. Woda podniesiona ale dość przejrzysta. Tu nie miałem nawet jednego skubnięcia...

large.IMG_20170312_111329.jpglarge.IMG_20170312_112836.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szymm napisał:

co wam sie nie podoba w tej fotce ? 

Ja tak trzymam młotek 5cio kilowy jak mam w coś przypier...ć, a jak nie rozumiesz co jest nie tak, to jeszcze gorzej. 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój Panowie. Zdjęcie nie jest najlepszej jakości, racja. Jednak jeśli rzeczywiście na szybko wyjął, zrobił zdjęcie i nie męczył ryby to chwała mu za to. A nie jak fanatycy C&R, którzy wyjmują tą rybę, odpinają, tarzają w trawie i robią jej sesje zdjęciową. Bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak przedmówca uważam, że lepiej zrobić zdjęcie szybko i wypuścić rybę (jeśli jest do wypuszczenia), niż układać rybę 5 minut i robić 20 zdjęć :), żeby wyszło piękne :). Więc szymm, krajanie :) - zdjęcie brzydkie - zachowanie ok. to Gogołów ? To forum wędkarskie nie fotograficzne :P

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymm- nie będziemy tolerować na forum tego typu odzywek...

Całą resztę dyskutantów zachęcam również do nabrania głębokiego wdechu i spaceru nad wodę. ;)

W tym temacie dyskutujemy o wynikach nad wodą.

U mnie wczoraj wieczorem na krótkim dwugodzinnym wypadzie pierwszy karpik w tym roku.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.