Skocz do zawartości
tokarex pontony

OPZW Bydgoszcz Wisła


andre2f

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję szybkiej odpowiedzi:
należę pod OPZW Kalisz mam w tym roku bardzo kiepskie porozumienia :(
czy mając porozumienie z bydgoszczą mogę wędkować na Wiśle w Bydgoszczy i okolicach  ? może mi ktoś to jakoś rozjaśnić bo nie mogę dojść do ładu ;) 

pozdrawiam Andrzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Moim zdaniem nie możesz wędkować na Wiśle. Jeśli dobrze pamiętam Wisła w okolicy Bydgoszczy należy do PZW Toruń a my nie mamy porozumienia z Kaliszem. Najprościej zawsze zadzwonić do Bydgoszczy i zapytać

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja kojarzę kolejne 3 odcinki Wisły należą do PZW Toruń. A w praktyce jeśli mam racje to jest jakieś 3 km powyżej Silna - dokładnie od slipu w Silnie aż za Grudziądz. Łącznie z całym lukiem Wisły przy Bydgoszczy.

Jutro mogę zerknąć w wykazie jakie są to dokładnie km rzeki. Na pewno początek jest tak jak napisałem - dodatkowym punktem orientacyjnym jest ujście rzeki Tazynki - widać ja na mapach googla

Edyta - Zresztą na stronce jest w wersji elektronicznej :)

Wisła
Obwód rybacki nr 2
Obwód rybacki nr 3
Obwód rybacki nr 4

Od km 718,2 tj. prawego brzegu rzeki Tążyna w jej ujściu do km 859,165 tj. w miejscowości Duże Grabowo gm. Sadlinki, woj. Pomorskie, wraz z wodami jej dopływów, cieków i kanałów położonych w międzywalu i terenach zalewowych stanowiących wody płynące.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w tym roku trochę tam popływam , kumpel z pracy się trochę podniecił na pływanie po Wiśle do tego stopnia że kupuje ponton z całym osprzętem , no i trzeba będzie trochę chłopaka podszkolić w tym kierunku . Dzięki Przemku , a teraz to sam muszę trochę pogrzebać i poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

O 13.03.2017 o 19:51, zajac222 napisał:

Być może w tym roku trochę tam popływam , kumpel z pracy się trochę podniecił na pływanie po Wiśle do tego stopnia że kupuje ponton z całym osprzętem , no i trzeba będzie trochę chłopaka podszkolić w tym kierunku . Dzięki Przemku , a teraz to sam muszę trochę pogrzebać i poczytać

A na co się tak podniecił. Na Wiśle jest nędza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co się tak podniecił. Na Wiśle jest nędza

Na pływanie , na poważniejsze powiedzmy wędkowanie , chłopak trochę się naczytał i nasłuchał . Przemku , jak jeździsz do Bydgoszczy przez Fordon popatrz na prawą stronę mostu ,  jak się Wisła układa , oczywiście nie przy tym stanie wody , ale tam jest obiecujący odcinek na którym można poświęcić trochę czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden myślał i myśli ze z lodki to połapie Bóg jeden wie co. Zycie zweryfikuje pewnie szybko ale mimo wszystko życzę mu abym się mylił

Najdalej lodka zapuszczaliśmy się do Czarnowa i kilka km poniżej. Poza tym jest wiele fajnych miejsc na Wiśle i co z tego skoro ryb jest jak na lekarstwo. Moim zdaniem tylko specjalizacja i pływanie za jednym założonym gatunkiem ryby który się lubi ma sens i może dać z czasem jakieś efekty. A każdy lubi łapać co innego. Zakładam ze Twój kolega napalił się na sumy a jeśli tak to ma jakieś 5-10 procent szans aby się nie rozczarował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.