Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Aby nie było drożej w 2005r


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że w następnym roku PZW nie podniesie składek i opłaty za wędkowanie nie będą wyższe, bo w tym roku sobie nie powędkowałem :( tak jakby ryb było coraz mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

A w Gdańsku - drogo ! Nie dość że PZW stracił wszystkie wody, to jeszcze prezes okręgu +zarząd ustanowili opłatę dodatkową 50 zł. za korzystanie z Wisły tkz. bierzącej. W wykazie wód udostępnionych do wędkowania wieje pustką . A zapowiada się że straty Związku będą jeszcze większe, bo przetargi na jeziora się nie zakończyły. Zal mi emerytów i rencistów, którzy spędzali czas na Motławie.Martej Wiśle, czy kanałach Raduni. To samo z dzieciakami.Mają wykupić Troć za 150 zł ? A jak dziadki będą chciały pojechać nad ukochaną Wisełkę- to muszą zapłacić dodatkowo za ŁOWISKO SPECJALNE ! 50 zł !!! Po co płacą składkę na wody nizinne ? Za kilka ( w Gdańsku - 2 jeziorka ) nieistniejące wody ?W srodowisku wędkarzy w Gdańsku panuje przekonanie że nie opłaca być się członkiem PZW.Opłaty są wysokie i nieadekwatne do tego co proponuje Gdański okręg PZW. Bo w zamian nie proponuje nic ! Wręcz odwrotnie- łowisko specjalne ! A wystarczy za 150 zł. wykupić spółdzielnie-- to jedyny wydatek- najlepsze wody w zasięgu wędki ! Więc po co być członkiem PZW- pytają się mnie ziomale- nie znam odpowiedzi na to gorzkie pytanie. pozdroffki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam odpowiedź, przez 11 lat nie opłacałem składek PZW ponieważ cała Odra i Regalica wraz z kanałami należała do spółdzielni Regalica a jej końcowy odcinek wraz z jeziorem Dąbskim i Zalewem Szczecińskim należał (dalej należy) do Urzędu Morskiego w Szczecinie więc poco było opłacać PZW które psiadało dwa małe jeziorka i jakieś tam cieki w których ryb było jak na lekarstwo. Natomiast teraz PZW dzierżawi Odrę i Regalicę w obrębie granic miasta (i trochę dalej) wię aby swobodnie łowić tam gdzie bym chciał musiałbym opłacać trzech dzierżawców łącznie ok 400 PLN, poprzestałem dlatego tylko na (niestety) PZW, co i tak kosztuje mnie 162 PLN :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to boli ! Szczególnie jeśli chodzi o tych najstarszych wędkarzy. Ze stażem 30 lat w PZW. Oni nie mają złotych odznak z wieńcami tylko 900 żł. emerytury. I tak ledwo wiążą koniec z końcem. A może są jakieś ulgi ze względu na np. 25 lat w PZW i pisze bzdury ? Musze sprawdzić w kole. Jest nas w PZW coś około 800 tysięcy. Jesteśmy członkami - wnosimy kapitał. Jako składki członkowskie , jako opłaty za wędkowanie ,wpisowe , legitymacje, dowolne składki...Do tego dochodzą opłaty za łowiska specjalne, wpływy ze sprzedaży ryb , raków,wpływy z usług bazy turystycznej,wynajmu pomieszczeń, wpływy z Wiadomości Wędkarskich. wpływy finansowe z oprocentowania kont bankowych. Jesteśmy bogatym związkiem.Wydajemy na zarybianie wód, inwestycje wędkarskie, na ochronę wód, działalność naukową. Z chęcią zobaczyłbym RAPORT o stanie finansów PZW. to jawny dokument - chociaż za 2003 lub 2004. Może ktoś zna linka ? Bo tak z kalkulatorem w ręku to MY -jako PZW powinniśmy mieć kasy jak lodu ! Więdz skąd te problemy z przetargami ?Ze prywatni dają więcej niż okręgi. Może ktoś wie i mi wyjaśni ? i linka prześle? :D pozdroffki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linków żadnych nie znam ale w Okręgu Szczecińskim napewno są zniżki dla długoletnich członków. aha na stronie internetowej ZGPZW są linki do poszczegolnych okręgów tam napewno coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie trochę przewalone z tymi opłatami ,ja płacę 114 zetów i łowię praktycznie gdzie chcę narazie niema dzierżawców i dobrze bo jak, bym chciał łowić na wodach które mam w pobliżu i za każdą z osobna płacić to by troche wyniosło u mnie mają zniżki członkowie zarządu a jakże ,młodzież to wiadomo , długoletni członkowie ,[honorowi,] i chyba renciści ale tego niewiem napewno . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

u nas można na półroku, na trzy miesiące a jak chcesz to nawet na jeden dzień i nawet członkiem nie musisz być, tylko się to nie kalkuluje z czysto ekonomicznego punktu widzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czyli jak bede teraz robil karte wedkarska to place za egzamin i skladke na caly rok (160zl)?? myslalem, ze moze bede mogl zaplacic na / za pol roku krote zostalo

w takim razie chyba wstrzymam sie do stycznia z karta

jak myslicie?? czy to dobry wybor bo kurcze nie mam teraz tyle kasy bo poprostu daje 100 za pol roku za nic :(

a bede zdawal w krakowie chyba ze ktos sie orientuje czy tam mozna zaplacic za pol roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wytrzymasz do stycznia :D albo jeszcze gorzej... do wiosny, jeżeli nie łowisz pod lodem :?:

płać i na ryby :!:

złapisz parę, posiedzisz trochę nad wodą i szybko zapomnisz ile Cię ta przyjemność kosztowała 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.