Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kij na sandacza


Mody

Rekomendowane odpowiedzi

Marf - ja Tobie polece kijaszka, którego używam od 2 sezonow i jestem z niego bardzo zadowolony, jest lekki, szybki, bardzo czuły i za niewielkie pieniądze (około 250zł w sklepie) mowa o Okuma Black Rock 2,75 7-30, idealny pod główki 20-30gram, na lżejsze jigi też widać opad i czuć brania okonia nawet 15taka. Używam go w raz z Red Arc 10400 i doskonale jest ten zestaw wyważony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Marf,

Ja z czystym sumieniem mogę polecić ci Mikado Inazuma Flash Zander, jest bardzo lekka i czuła. Posiadam kijek o długości 2,40 ciężar wyrzutu 30 gram, łowię na Odrze z łódki, główki jakie używam są w przedziale 15-25 gram, koguty 15-23 gram . Kosztuje trochę więcej za 2,70 trzeba dać 380zł, ale naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie ten problem że do jakiegoś większego sklepu wędkarskiego mam kawał drogi, a w okolicznych nie mają nic wartego uwagi. Cw do 30g nie będzie za mały? Szczególnie na rzece.

Znalazłem takie coś, miał ktoś z nimi do czynienia?

WĘDKA KONGER WRX WORLD CHAMPION CLASSIC 270/35g

KONGER World Champion IRI SKIPPER 2,75m 10-30g

Konger World Champ. Classic 275/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Pochodź po sklepach, jeśli masz kołowrotek już przeznaczony pod ten kij też go weź. Poszukaj w kijkach do 30-40gr cw. W miarę szybkiego o sztywnym dolniku i w sumie spójrz na paraboliki. Kij musi leżeć w łapie i być dostrojony z kołowrotkiem. Sandaczowanie to nie okoniowe troczki, to grube i mocne łowienie, wszystko musi być dostrojone. W sklepie ostatnio widziałem kijek Kongera, bodaj Stalion seria cw. do 28gram ale zapas mocy sporo większy, ciekawy kijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest tak i chyba każdy kto łowi sandacze przyzna mi rację, że mimo naszych szczerych chęci, mimo tego, że wędkarstwo kieszenie drenuje niemiłosiernie to wędki uniwersalnej na sandacza nie ma.

Na początku mojego sandaczowania też łudziłem się, że kupię sobie jeden kijek i będzie super. Teraz mam trzy a w planach jeszcze czwarty.

Po pierwsze - łowienie z brzegu.

Łowię głównie na Wiśle, ale zdarza mi się też poszukać zedów na małych zaporówkach. Na Wisłę do gum i łowienia z opadu używam kija FOX-a (300cm, 5,5-35gr) dedykowanego do drop-shota, ale świetnie sprawdza mi się przy łowieniu gumami z opadu, a poradzi sobie również z cykadą czy inną przynętą.

http://www.foxrage.com/product.php?section=4&product=60&catalogue=5

Również do łowienia z brzegu tyle, że w nocy i w 99% woblerami używam kijaszka Shimano Beastmaster DX 270cm 7-21 czyli finezja i naprawdę potężny zapas mocy.

Oczywiście łódka to zupełnie inna bajka i tu w tej chwili używam, kijaszka, taniego ale baaardzo dobrego mianowicie Mikado Inazuma Flash Zander 229 do 22gr. W zamyśle na przyszły sezon mam zbudowanie patyka tylko pod koguty coś na monoblanku. Moje zdanie jest takie - nie da się łowić skutecznie i komfortowo jednym kijem sandaczy w tak bardzo różnych warunkach jak łódka i łowienie z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam podlocze sie pod temat.

Czy mial ktos stycznosc z tymi wedkami?Czy sa odpowiednie do lowienia sandaczy z opadu?

Dodam ,ze glownie wedkuje z brzegu na wodach stojacych ktorych glebokosc nie przekracza 3,5-4m glebokosci.

-Black Ika 265-28g Trabucco,

-Black Knight 270-30 Trabucco,

-Intruder Rapture 270-30 Trabucco,

-Guardian The Black Hunter 270-30 Trabucco,

-Rapture Keison 270-35 Trabucco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz jeziorze z łodzi. Może ktoś coś polecić , preferowane długości to 2,4-2,70
Na łódce i z brzegu ale na stojącej wodzie świetnie sprawdził mi się kijek Barkleya Lightning Rod SS304 długość 2,40 cw. 10-30g o aluminiowych przelotkach, ale ja łowię tylko na plecionki. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Co prawda to nie sezon na sandacza, ale chcę coś teraz kupić. Potrzebuję kija do łowienia na zbiorniku zaporowym z łódki. Głębokość łowiska to ok. 20 m i główki ok. 30g. Wśród kolegów są różne opinie, jedni używają wklejki, a inni sztywnych klasycznych spinningów.

Znalazłem kilka wędek Mikado (mam do nich zaufanie):

MIKADO TACHIBANA MASTER ZANDER SPIN 240 do 40 g - wklejka szklana

WĘDKA MIKADO Almaz Zander 2,40m -35g - wklejka węglowa

Te kije są niedrogie i w takiej grupie cenowej coś szukam, powiedzmy do 180 zł.

Z wędek typu klasyczny spinning polecana jest MIKADO Inazuma 35g, ale to inny przedział cenowy.

Zacznijmy jednak od tego, wklejka, czy klasyczny spinning?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gp, odradzam zakup tachibany master zander, według mnie jest po protu potwornie ciężka. Łapa odpada po 2 - 3 godzinach. Jeżeli interesuje Cię przedział cenowy ok 180 zł, rozważ zakup dragona express Jiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie Robinsona diaflex zander do 32g i będzie Pan zadowolniony.

Na serwisie aukcyjnym znalazłem Robinsona Zander, ale serie: Kinetik, Bluebird, Tritium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gp, odradzam zakup tachibany master zander, według mnie jest po protu potwornie ciężka. Łapa odpada po 2 - 3 godzinach. Jeżeli interesuje Cię przedział cenowy ok 180 zł, rozważ zakup dragona express Jiga.

Waga w granicach 190g, Almaz podobnie, Inazuma tylko 130g, no ale cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gp, Wędkę tachibana master zander miałem bardzo krótko i do tego w okresie gdy w zasadzie uczyłem się łowić z opadu. Spędzałem więc dużo czasu nad wodą. I gdy zmieniłem kij na dragona (co prawda CW dużo mniejsze) to poczułem różnicę, nie mówiąc o komforcie i efektach. Uważam że na zaporówkach można zejść dużo poniżej 30 gr i łowić skutecznie. Co innego na dużej rzece - tam ciężka orka, więc i kij inny.

Myślę, że warto dołożyć 150 zeta więcej i zainwestować w Inazume - będziesz zadowolony, lub szukać lżejszy kij do 20CW max 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie jeszcze o takiej firmie jak ABU, kiedyś to klasyka a teraz?

Znalazłem ABU GARCIA VENERATE SPIN 2,10m 10-35g za 136 zł :roll:

Jeszcze też ciekawie wyglądająca:

Dragon Thytan Zander Spin 2,05m 10-42g za 153 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.