Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach - Maj 2017


dfq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy wypad na rybki - sporo osób na łowisku, niestety zimny, porywisty, wschodni wiatr.

20170501_090453a.thumb.jpg.e2c5645e7af37321fbfaac5827760945.jpg

Nieźle zmarzłem.

Ryba słabo żerowała, mało brań, ale w końcu udało się wyholować dwa małe karpiki (37 i 39cm)

20170501_091018a.thumb.jpg.a1f90b5f87ebe917f196e9f4e25a35b7.jpg20170501_115734a.thumb.jpg.f32a58e8d49a3322b36192d27a50a7a8.jpg

i jeden wiekszy - 52cm

20170501_113503a.thumb.jpg.129abca209c0e6da7876945173c5e52a.jpg

Zimna majówka ;)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja dziś dla odmiany byłem na wiślanym starorzeczu ze spinem z nastawieniem na zębacze. Porzucałem cztery godzinki, efekt to jedno branie krótki hol i spad. Nawet nie wiem co to była za ryba, oprócz mnie było sporo innych wędkarzy większość dłubała białoryb ale jeden facet przyłowił suma ponad 180 cm na małego cannibala..

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Na kilka dni długiego  weekendu(tygodnia) wpadłem odwiedzić rodzinne strony. Pakując się oczywiście zabrałem muchówki ale i wyjątkowo spina :). Miesiąc maj więc cel oczywisty mucha i kropokowańce. Po dojechaniu na miejsce, szybkie przywitanie z wszystkimi i lecę nad wodę. Miejsce najbliższe moim rodzinnym stronom czyli Kwisa w początkowym odcinku. W tym roku jest bardzo słabo z pstrągiem a na płyciznach, których pełno jest na odcinkach, które obławiam przy każdej wizycie i już praktycznie z zamkniętymi oczami, ryby nie ma wcale. Wybieram więc odcinek kilka miejscowości niżej, taki na którym pstrąg nie jest szczytowym  drapieżnikiem a trafić można też okonia i szczupaka. Z autka zabieram spina bo pogoda taka mało muchowa..

Ku mojemu zaskoczeniu na miejscu trafiam na zupełną niżówkę.. wody po kostki a całe koryto wraz z brzegami uregulowane i płaskie jak stół... dramat. Schodzę niżej a tam już ładniej, nawet bardzo ładnie.

large.20170501_180902.jpg.d2279b72ac9dbd

Dno płaskie z zagłębieniem po prawej i piękny nawis, pod którym szukałem pstrągów.

large.20170501_190133.jpg.6a07749d8230f3

Musicie mi wybaczyć ale foto robione komórką ze słabą stabilizacją obrazu.. Obiecuję w przyszłości zaopatrzyć się w aparat :P

Na końcu żyłki ląduje mały wirujący ogonek firmy Manyfik imitujący okonia.

Pierwszy rzut daje niewielkiego kropka, który spada przy samych nogach, więc zapowiada się super. po kilku kolejnych w podbieraku ląduje całkiem ładny pstrążek . Woda niska i czysta więc widać wszystko co się w niej kryje, a tam pełno małych pasiaków ukrywających się pod kępami i korzeniami, ciekawskie odprowadzają przynętę.

Kila rzutów dalej zerkam w wodę a koło moich nóg przepływa stado ryb o rozmiarach i ilości zupełnie nie przypominającej pstrągi :) . Kucam w krzakach i podaję przynętę pod brzeg, pod który popłynęły.. i bęc siedzi :)

large.20170501_185452.jpg.69e7a9b26775d1

 

Zagadka rozwiązana. Taki przyłów z Kwisy. Wypuszczam składam wędkę i czas na zmianę miejsca celem złowienia czegoś bardziej kropkowatego.

 

Starałem się zrobić jakieś foto żeby pokazać wam jak wyglądał ten "gang Olsena" niestety pomimo robienia fotek przez okulary i tak mało widać.. zasadniczo dość spore stadko.

large.20170501_190837.jpg.4fd6d095ee607a

large.20170501_190910.jpg.1cb0eab87cf0ac

kilka fotek, krótki filmik i wracam na wyższe odcinki Kwisy a tam proza życia..

large.20170501_193942.jpg.d6d6a336349d36

Już brak mi słów i nerwów na komentowanie takiego widoku..

Na miejscu jedno branie i spadam do domu.

Jutro runda druga z muchą na Bobrze :)

 

 

 

 

  • Super 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z racji fajnej pogody spontaniczny kilkugodzinny wypad nad zalew.

Łowiłem od ok 12 do 17:00. Wynik to dwie spięte ryby, lin albo karp na spławik już miałem go dość blisko mignął mi w pół wody i spinka. Poza tym jeden odjazd na metodę ale ryba zaparkowała w zielsko. Jutro być może powtórka o ile pogoda będzie znośna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z zalewu pojechałem na godzinkę z kumplem porzucać na pobliski dawny stawek komercyjny. Jak byłem mały to można było tam za niewielką opłatą połowić, teraz od dobrych 10 lat nikt się tym nie zajmuje a rybę przetrzebili miejscowi. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się że jeszcze coś się uchowało, udało mi się wyjąć szczupaka 75 cm a zaobserwowałem co najmniej dwa troszkę mniejsze ! 

Woda ma tam teraz maksymalnie metr głębokości, staw niewielki około 30x60 m a ryba mimo to dalej się utrzymała..

large.20170505_181455.jpg.e3acedeecf91dc

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 5.05.2017 o 14:58, MSK napisał:

o jaki zapis regulaminu chodzi? czytałem i nie widzę w ogólnym nic takiego, a jeśli chodzi o poniższy - nie działa... jest komunikat "Invalid IPS4 path "

Regulamin wstawiania zdjęć na stronach forum haczyk.pl

jeśli zdjęcie niezgodne z regulaminem - możecie usunąć

Poprawiłem odnośnik w Regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie przerzucam szczupaki 35-45cm (plus "rodzynek" ok. 20cm na gumę o połowę mniejszą). W sobotę 10 sztuk, na otwarcie sezonu 6 sztuk. Wszystkie odhaczane w wodzie, bo byłem w spodniobutach. Po za tym sporo brań nie wciętych, prawdopodobnie maluchy. Pozostałe brania agresywne i pewne. Guma 10cm (Kopyto Relaxa jednak wymiata), głowka 8gr i podbijanie nad dnem/wolne prowadzenie na zmianę. Zabawa jest... Ale jak się dobrać do wymiarowych? Robię coś źle? Wiem, że większe są cwańsze. Ale szukać ich tam gdzie trafiają się pistolety? Czy gdzie indziej? Następny wypad zrobię z jerkiem i gumami powyżej 10cm na lekkich główkach. Pozdrawiam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wam pomogę, ale u mnie duża guma zdała egzamin. Obydwa wyskoczyły do największych (20cm) savage gear na systemie. Co ciekawe, na tego 20cm giganta miałem też niewymiarowe ryby :P na mniejsze przynęty brały same pistolety, do tego brania bardzo niemrawe i dużo pustych uderzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wczorajszy wypad , miały swoje pół godziny i dosłownie pół godziny , gdy spadły pierwsze krople deszczu zrobiła się studnia . Łowiłem na methode , przynęta to kuku z pelet , największy 37 cm

20170507_102622.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po prostu w szoku. Mamy 8 maj, a okoń sika mleczem, płoć się nie trze, 4 dni na spinna i tylko jeden ok 50cm szczupaczek(też nie wiem czy wytarty do końca), leszczowi nawet się nie śnią amory, sandacza w rzece ani ślaadu ani widu, a przyroda chyba zazieleniła się na siłę...W tamtym roku o tej porze płoć odpoczywała po tarle, okoń zaczynał żerować, łowiło się fajne szczuapki, leszcz szalał w rzece, a sandacze pilnowały zaciekle swoich gniazd. Przyroda oszalała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La Nina :huh: w tamtym roku 10 maja u mnie było +30*C od 15go zacząłem kąpać się w rzece :D Na dzień dzisiejszy mam złowione 6płotek 1 krąp , szczupaka na oczy jeszcze nie widziałem :( W tej chwili za oknem przygruntowy przymrozek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Goliat napisał:

U mnie za oknem właśnie pada śnieg. Rano przymrozek, jutro też ma być. Się porobiło...

 

Witam Goliat  , tak się składa że pracuje na Glinkach , tam ładnie sypało ale na całe szczęście krótko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.