Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pierwsza i mam nadzieję że nie ostatnia odległościówka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie.

Jestem nowym użytkownikiem tego Forum, mam na imię Sebastian 44 lata i mieszkam we Włocławku.

Planuję zakup swojej pierwszej wędki spławikowej. Zamierzam łowić głównie na wodach stojących. Ponieważ nie znak akwenów i miejsc w których będę uznałem że najlepszym wyborem będzie wędka typu match o długości 3,90. Szukam kija który będzie miał akcję progresywną, pozwoli na przyjemny hol i czucie mniejszej rybki, a zarazem będzie miał akcję i odpowiedni zapas mocy na walkę i wyholowanie większej ryby.. Na początek mniejsze odległości i zestawy z wagglerami od ok 2g. Głębokości łowienia nie jestem w stanie określić więc dobrze będzie jak przelotki będą na tyle duże że przejdą stopery ( ale to nie warunek). Zwróciłem uwagę na kilka wędek które pozwolę sobie przedstawić wg ceny od najtańszej:

Mistrall Thunderstrike Match 3,90m / do 25g

 

Fiume Wędka Passion 3,90m / 30G
 
Cormoran DISTANCE MATCH 3,90m 5-25g

VDE-Robinson Team Match MX2 390 cm 10-25g

CORMORAN APM 40 POWER FLOAT - 3.90 M 10-40 G

SENSAC CRAYZY FISCH SILWER - 3,90 M

Zainteresowały mnie jeszcze:

TUBERTINI XSENIA 390

Daiwa Aqualite Float 3,90m Power Match

BROWNING HOT ROD MULTI FLOAT 390 CM 30 GR

BROWNING BLACK MAGIC MATCH 390 20

Będę zobowiązany za wszelkie uwagi i pomoc w wyborze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Niestety z wymienionymi przez Ciebie modelami nie miałem do czynienia ale zwrócę uwagę tylko na jedną wymienioną przez Ciebie wędkę czyli Daiwę  -  nie wiem skąd to skopiowałeś ale ktoś coś namieszał bo ten Aqualite jest w wersji Match lub Power Match oraz Sensor Float (10-35g) lub Power Float (15-50g)  -  Floaty są do cięższego łowienia na spławik, Match wiadomo przy czym wersja Power Match jest ciut mocniejsza. Jeśli byś gdzieś dostał (ale jest to bardzo ciężkie do zrobienia) tego Aqua Match to polecam bo wędka jest naprawdę świetna

Ze swojej strony klasycznie polecam coś z Mitchella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.