Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żyłka do Feedera


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w tamtym sezonie Trabucco i jak łapalem w zimie jak byl mroz to na wezlach bardzo sie rwala jak nic. Mieliscie tak?? Teraz wlasnie nie wiem jakie wziasc zylki do feedera

Wszystko zalezy od tego jaka zylke kupiles.Jak dlugo lezala na wystawie lub w magazynie to byla zlezala i slaba ale nowiutka zylka Trabucco T-Force Feeder jest znakomita i bardzo mocna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Używam cały sezon żyłki Mosella, kupiłem tak na próbę i muszę przyznać, że sprawuje się znakomicie.

http://kamimarket.pl/shop/product.php?prod_id=6021

Używałem 0.18mm do feedera, zestawy do 100g. Dobry wyrzut, szybko tonie, łatwo się wiąże, nie zauważyłem jakichś szczególnych wad, które przeszkadzałyby mi w łowieniu.

Była na Wiśle, kilku mniejszych rzekach i nad jeziorami. Nominalnie sporo cieńsza od 0.18 Trabucco, która sprawdza mi się, ale na okoniówce i jest przegrubiona jak nic.

Po prostu żyłka jak należy do feedera. Żadnego plątania, balonów, zaginania, Normalna żyłka, do której nabrałem zaufania i pozwoliłem sobie parę razy na dość forsowny hol przez zarośla, poszło bez problemowo.

Sprawdziła się.

Jak ktoś chce, niech zweryfikuje moją ocenę.

Do feederów średnich, do 100g wyrzutu używam matchowych kołowrotków w rozmiarze 4tys. np. Spro i szpula 250m styka mi idealnie na dwa kręcioły.

Nie lubię podkładów, a z matchowej szpuli - takie mam subiektywne odczucie - dalej rzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Poczytałem sobie o waszych uwagach na temat żyłek.Zdziwiony jestem z jaką łatwością przyjmujecie wytrzymałości podane przez producentów.Proponuję przeprowadźcie sami dla siebie testy a przekonacie się że oprócz podawania zaniżonej grubości podawana jest zawyżona wytrzymałość.Nie zdziwcie się wynikom ,mogą się różnić nawet o 30 do 40 procent w stosunku do podawanej wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodatkowo.Ktoś spytał się o plecionki na feeder poooooolecam szczególnie gdy łowicie w większej odległości od brzegu należy tylko pamiętać że ze względu na małą rozciągliwość należy mieć dobrze wyregulowany hamulec, oraz o odpowiednim trzymaniu kija, tak żeby to on amortyzował gwałtowne odejścia(spięcia).Ja osobiście po utracie kilku okazów leszczy(3 do 5 kg)nawet na przypony stosowałem plecionki tylko uważajcie na wytrzymałości uwagi dotyczące żyłek odnoszą się także do plecionek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, ostatni sezon łapalem na Robinson Pro Feeder 0,18 i musze powiedzieć że bardzo szybko traci swoje właściwości, z resztą wszystkie Robinsony tak maja, jedyna zaleta to to że nie jest przegrubiona, więcej już sie skusze na tę żyłke. Po przeczytaniu waszych postów doszedłem do wniosku że w przyszłym sezonie nawine Trabucco Specjal Feeder 0,18, a na drugą szpule Sneck 0,20. Na przepony zaś używam przeważnie plecionek od 00,4 do 00,6 Wędkuje raczej tylko na wiśle, rzadziej na zbiornikach stojących.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przejżałem temat i nie znalazłem odpowiedzi więc pytam:

Jaką mam mieć średnicę żyłki do feedera z nastawieniem na:

Leszcz, brzana, lin, karp?

Jest to uniwersalny feeder nad Odrę jak i jezioro. Myślałem nad 0,28 ale wydaje mi się trochę gruba. Co sądzicie?

Żyłka to Mega Baits.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, dużo też zależy od wody w której masz zamiar łowić. Ja mam zamiar od nowego sezonu zejść z grubością do około 20-22. Nie wydaje mi się że powinieneś sugerować się tym jak ktoś łowi bo wszędzie są różne warunki. Np u nas Odra potrafi ciągnąć prawie jak górski potok a jak jest północny wiatr i mamy cofkę od Bałtyku to woda prawie stoi i koszyk 40 g to już jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zwykle łapie na 0,18 i główna żyłka nigdy mi jeszcze nie strzeliła, prędzej przypon strzeli.
Tez tak myślałem ,tylko jakoś nie mogę sie pogodzić z myślą dlaczego na własne życzenie mam rezygnować z tych wszystkich najpiękniejszych okazów jakie od czasu do czasu sie zdarzają o nie nie ma głupich ja za duzo pięknych ryb zerwałem bo w książce ktoś napisał ze do federa to max 0,20 dziś wole mniej brań ale za to piękne rybki mi nie zrywają ani przyponów ani żyłek :wink: wole je sam wypuszczać :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nad Odrą raz biorą mniejsze a raz większe rybki. Więc 0,22 to taka odpowiednia żyłka. W 2009 łowiłem na Trabucco T-Force Feeder 0,25 - od i do końca sezonu nic się z ną nie działo.

Pierwszy rok z pickerkiem zakończony (nie liczę miesięcznego feederowania w 2008, gdy go sprzedałem i uznałem, że spin to jest to a jednak nie jest). Sądzę, że jestem gotowy na 0,22 w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy Trabucco T-force special feeder sa dostepne tylko na szpulach 150m? Z checia przyjalbym szpule 300m....

Myslicie ze w.w. zylka sprawdzi sie przy polowach metoda odleglosciowa?

A swoja droga... co myslicie o zylce Dragon maxima feeder & match? Ja ze swojej strony nie mam zastrzezen.

I jeszcze jedno... Jakie zylki i o jakiej grubosci stosujecie na przypony do feedera? Mowa o zylce glownej 0,22mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.