Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żyłka do Feedera


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby wypełnić szpulę stosuje podkład.

To jest logiczne, chociaż wolę w jednym kawałku :)

Używam żyłek Browninga, Feeda Line

I jak te żyłeczki? Sam miałem kupić ale wybrałem Dragon Maxima Match & Feeder i nie narzekam chociaż podobno przegrubiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To jest logiczne, chociaż wolę w jednym kawałku :)

do feedera zazwyczaj te 150m jest wystarczające. Żeby wypełnić szpulę stosuje podkład.

Panowie, młynki kupujcie z płytszymi szpulkami i będzie po problemie, na ten przykład takie.

Stadic gtm

http://www.allegro.pl/item970750847_kolowrotek_shimano_stradic_gtm_4000_s_rc_h_walk.html

Niekoniecznie ten dokładnie, ale do feedera z tzw. matchową szpula sprawdzają się wybornie i 150m 0.22 wchodzi jak... w masło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest to, aby żyłka nie miała nadmiernych tendencji do odkształcania się oraz skręcania, główna może być nawet przegrubiona, nie ma to znaczenia jeżeli nie zamierzamy łowić na dużych dystansach. Na duże odległości plecionka oraz strzałówka.

Lubię też "sztywniesze" żyłki.

Miałem już i Mikado Feeder, Dragona Mimicry, Maxime, Browninga Feeda ale numerem jeden pozostaje Sufix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat do feederka stosuje Gladiatora Balsaxa.Raz sprobowalem Robinsona profeder i powrocilem do Gladiatora.zylka troche sztywna i malo rozciagliwa w kolorze zielonyn,cena niska i sprzedawana w laczonych szpulach po 150m.Mi sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak te żyłeczki?

przypadły mi do gustu, wytrzymałość nie odbiega zbytnio od tej podanej przez producenta. Nie ma skłonności do skręcania. Po jednym sezonie nie straciła praktycznie nic ze swoich właściwości, czego nie mogę powiedzieć o żyłce mistralla feederowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stosował ktoś do feedera żyłkę JAXON Crocodile Fluorocarbon Coated Super strong (0,20mm) i Fish American FEEDER firmy Balsax (0,22mm). Jakie są Wasze opinie na temat tych żyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z tego co wiem to im cieńsza żyłka tym mniejszy wpływ na sygnalizację brań ma wiatr.

Głównie łowię na wodach stojących, używam koszyczków 10-15gr + zanęta.

Myślałem nad główną 0,16mm i przyponem 0,12mm ale czy to dobry wybór ? Do tej pory używałem 0,20mm-0,25mm na główną. Nie chcę wyrzucać dobrej żyłki po paru rzutach więc założyłem ten temat i liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek0402 0,16 będzie ok, jeszcze trzeba wziąć poprawkę na roślinki i zaczepy ale jak masz 0,20 też jest jak najbardziej ok. tylko nie grubiej. sam używam dwudziestki lub PP 8lb do takich niewielkich koszyczków, przypon według potrzeb jak trzeba to i takiej średnicy jak żyłka główna jeżeli biorą większe rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie związane z tematem:

Jaką konkretnie żyłkę polecacie do feedera ? tzn. chodzi mi o konkretną nazwę.

Na spining sprawdził mi się Stroft GTM i Dragon Strong ale do feedera chyba się nie nadają ? Do tej pory do feedera używałem Balzer Siglon ale jest bardzo słaby, 0,20mm rwie się przy mocnych rzutach :( W grę wchodzą żyłki w cenie 10-20zł za 150m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

przeczytalem duzo postow z tego tematu, chcialem nawinac mikado UV ale duzo dobrego piszecie o sufix feeder mono wiec zaczalem sie zastanawiac.. i sufix przy 0,18 nominalnie jest na 2,6kg a mikado 0,18 na 4,75kg. to bardzo duza roznica, czy nie sprawia to wam zadnych problemow :?:

a mikado feeder zaczyna rozmiarowke od 0,20 :roll:

suma sumarum chyba jednak postawie na mikado UV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sufix przy 0,18 nominalnie jest na 2,6kg a mikado 0,18 na 4,75kg. to bardzo duza roznica, czy nie sprawia to wam zadnych problemow
sufix nie jest popularnym/krajowym importerem/firmą które to mają w zwyczaju prześcigać się w podawaniu wyssanych z palca wartości na opakowaniach żyłek.

ta wartość sufixa jest najbliżej realnej wytrzymałości monofilu o takiej średnicy(i to jednego z lepszych).

trzeba sporo naiwności i ignorancji by nie zwrócić na to uwagi.

polecam temat z sąsiedniej stronki(o ile nikomu to nie przeszkadza) http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=172471&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sufix przy 0,18 nominalnie jest na 2,6kg a mikado 0,18 na 4,75kg. to bardzo duza roznica, czy nie sprawia to wam zadnych problemow
sufix nie jest popularnym/krajowym importerem/firmą które to mają w zwyczaju prześcigać się w podawaniu wyssanych z palca wartości na opakowaniach żyłek.

ta wartość sufixa jest najbliżej realnej wytrzymałości monofilu o takiej średnicy(i to jednego z lepszych).

trzeba sporo naiwności i ignorancji by nie zwrócić na to uwagi.

polecam temat z sąsiedniej stronki(o ile nikomu to nie przeszkadza) http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=172471&

ale ja jestem w szoku, to jest 80% roznicy, czy ktos testowal powyzsze zylki :?:

wsumie mam sufixa 0,28, dzisiaj go przetestuje na statycznym obciazeniu, mikado 0,14 i 0,18 tez, wyniki oczywiscie podam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Używał ktoś żyłki Maver River Stone przez sezon lub więcej? Jestem ciekawy opinii o niej.
"

Trzy piętra wyżej " kolega SławomirJ sie wypowiada na jej temat ... Napisz do niego na PW może coś podpowie ... !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-Line Extrusion:

http://allegro.pl/zylka-p-line-extrusion-0-18-150-made-in-japan-i1330556137.html

najlepsza żyłka jaką miałem na feederach, a miałem Browninga, Dragona,Trabucco,Sufixa, przy P-line te żyłki są jak guma od majtek. Jeżeli ktoś łowi na dalekich dystansach i nie chce używać plecionki to wybór jest jeden, tylko P-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś żyłki Maver River Stone przez sezon lub więcej? Jestem ciekawy opinii o niej.

Tak używałem tej żyłki przez jeden sezon, powiem krótko lepszej żyłki jeszcze nie miałem, bardzo mocna żyłka, nie skręca się i innej żyłki już nie chcę. Polecam ją z czystym sumieniem, warta każdej wydanej złotówki.

Co prawda nie używam jej przy feederze ale przy floatach na karpie, ale przy feederze też się sprawdzi na 100%.

LGIM0173j_exwash.jpg LGIM0175j_exwasx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja jestem w szoku, to jest 80% roznicy, czy ktos testowal powyzsze zylki :?:

wsumie mam sufixa 0,28, dzisiaj go przetestuje na statycznym obciazeniu, mikado 0,14 i 0,18 tez, wyniki oczywiscie podam :wink:

I jak wypadły testy?? podziel sie bom bardzo ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.