Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Doradzenie wędki


pawelk98

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie chciałbym abyście doradzili mi jakiegoś kija do niego kołowrotek , tak do 300zł. Spining przeznaczony na szczupaka zastanawiam się tylko nad jego długością żeby nie było problemów z transportem w bagażniku czy rowerkiem jak bym jechał także bym celował w jakieś 2,4m 2.7m,ale wysłucham wszystkich propozycji . Z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Panie kolego zobacz temat spining jest dużo wątków co do c.w. I długości wędziska niestety a może stety dożyliśmy tych czasów że dobieramy sprzęt pod konkretną rybę , mimo tego że swoje wiem to i tak przeglądam wszelkiego rodzaju nowości do spiningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim autem jeździsz ;) ale wędka 2,7m do bagażnika się nie zmieści - przynajmniej u mnie w golfie 4 :D oczywiście można kupić tele spning , miałem i chwaliłem , teraz mam travel 4skład Mikado Davinci 2,75 po złożeniu ma 62cm. a więc do bagażnika czy też plecaka na biwak jak najbardziej , wędka ma dwie szczytówki 5-15 i 20-25g mam ją od zeszłego sezonu , nic jeszcze większego na nią nie złowiłem , więc nie wiem jak się zachowuje pod większą rybą? ale moim zdaniem pod szczupaka jest za miękka , łowię głównie na rzece i przy kopytach 8-10cm na główkach 6g pod prąd na mój gust za mocno się gnie :unsure: lubię sztywne wędziska , pod szczupaka z brzegu mogę polecić Dragon Trhytan Pike 2,70 35g taki kij od szczotki ,ale pod rybą fajnie pracuje :D łowiąc na niego wiem że dam radę nawet bez podbieraka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, buszmen napisał:

Nie wiem jakim autem jeździsz ;) ale wędka 2,7m do bagażnika się nie zmieści - przynajmniej u mnie w golfie 4 :D;)

Gofer 4 to słabe kryterium przy wyborze wędziska ☺ ZZawsze jest tylna kanapa tam się zmieści nawe 3m w dwu składzie 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dawno mnie tu nie było ale tak wyszło ,że nie mogłem co sądzicie o

SPINING DAIWA SWEEPFIRE 270 CM 10-30 GR

Dragon Viper HD Pike 35 275 cm / 10-35 g < tego kija kolega jeden polecał

SPINNING MISTRALL SIRO ZANDER SPIN 2,70m / do 35g

Dragon Trhytan Pike 2,70 35g ten odpada bo na allegro nie znalazłem

Co byście doradzili z tych 3 nie mam jak pomacać także bd się liczyć z waszą radą i jakieś info o kołowrotku tak żeby się zmieścić w 300 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Za około 300zł na dzień dzisiejszy wybrałbym zestaw wędka Robinson Sashima Pike Spin i kołowrotek Robinson Sashima FD 310. Cena na allegro około 300zł. A masz Solidny mocny zestaw a w dodatku ładnie się komponujący. Wdka to nowość więc wielu opisów w internecie nie ma ale ja mam kij Sashima i sprawuje się świetnie. Jest lekki i ma duży zapas mocy. Kołowrotek od 2015jest także sporo opinii w internecie. Ale 10 łożysk i 5 lat gwarancji już samo za siebie powinno coś mówić.

http://allegro.pl/kolowrotek-robinson-sashima-fd-310-i6541505995.html

http://allegro.pl/wedka-robinson-sashima-pike-spin-270-32g-20-i6839376153.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko cos polecic jak sie nie wie co kto lubi i do czego konkretnie. Na kij i kołowrotek 300 to brałbym napewno kręcioł ryobi ecusima - chyba najlepszy stosunek cena/jakośc w niematalowych body. Co do kija temat rzeka. Nie wiem czy chcesz medium fast czy fasta... Medium bardziej uniwersalny ale kiepsko podbija sandaczowe gumy. Ja wole fasy bo nawet szczupłemu podbijam gumę. Po kołowrotku zostaje 150 na kija więc szału nie ma ale cos z Dragona ew. Mikado by sie przytuliło w tej cenie. Napisz cos wiecej o przeznaczeniu i upodobaniach to cos podpowiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w sklepie i tak patrząc na kije w stojaku wziąłem w łapę ten który rzucił mi się w oczy zbrojeniem. Okazało się, że złapałem mikado lavida coś tam jig 270 5-25. Muszę powiedzieć, że na sucho badyl zrobił na mnie spore wrażenie. Lekki i szybki, zwłaszcza szybkość kija mi się podobała bo w tej cenie (do wyrwania za 150 zł na alledrogo) to jak było szybko to raczej ciężko a jak lekko to wolno. Uwagę zwraca  zbrojenie a'la fuji KR i chyba niewielka waga tego typu zbrojenia pozwoliła uzyskać tak fajnie parametry uzbrojonego blanku.  Oczywiście przelotek fuji tam nie ma ale wyglada, że mikado praktycznie żywcem zerżnęło szybki stozek i tunel z malutkich przelotek co pozwoliło obnizyc znacznie wage zbrojenia a tym samym znacznie przyspieszyć blank. Na codzień uzywam systemu kr w swoim kijku i uważam, że przy wedkarstwie od ultra po medium spin to wysmieniete rozwiazanie pozwalajace cieszyc sie szybkimi i bardzo lekkimi kijami o głebokim ugieciu pod niewielka rybą.  

Ten sposób zbrojenia znacznie poprawi prace tańszych blanków i ten mikado zdaje sie to potwierdzać. Gdybym dzisiaj kupował zestaw spiningowy do 3 stówek na duzą rzekę weszło by w jego skład ryobi ecusima 3 tysie oraz  powyzsze mikado lavida. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.