Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pomoc - połów większych rybek


DawidMac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu znalazłem nowe hobby jakim jest oczywiście wędkarstwo !, Odskocznie od standardowej rzeczywistości.

Niestety na razie mam cienkie wyniki. Łapię na wędki bat 5,7m. Płocie oraz leszcze nie duże do 25 cm.

Przynęty jaką używam to białe robaki, grube i te smukłe. Mam jedną zanętę upatrzoną, co zwabia mi bardzo dużo leszczy.

Próbowałem kupować zanęty na karasie, liny, karpie jednak bez skutku. Także łowić na kukurydzę.

Miło byłoby gdybyście mi pomogli jak mogę zapolować na jakieś większe sztuki (leszczy) bądź inne rodzaje rybek, by poczuć większy dreszczyk emocji.

 Jaką zanętę możecie polecić, na co łowić? Czy może jakaś normalna wędka teleskopowa - spławikowa?

Na pewno odpada łowienie na spining, gdyż na stawach w mojej okolicy niestety PZW tylko wyciąga kasę, a zarybiać nie chcą, przez co drapieżników jest bardzo mało.

Stawy na jakich głównie zaczynam zabawę to tkzw. Pakoszowskie -miejscowość Cieplice. Znajdują się tam dwa stawy. Jeden głęboki do 6m oraz drugi płytki do 1,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Przeskocz na grunt (metoda, helikopter, kiełbaski pva), co to zanęt to pomyśl o tych na bazie maczek rybnych, ja bym tez zrezygnował z robaków na rzecz kulek, dumbelsów, pelletów na włosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawa propozycja. Jednakże jak łapać na grunt? Tzn. Rozumiem, że zanęta w jakimś koszyczku, zarzucam przeważnie w te same miejsce i czekam. Ale kiedy będę wiedział, że jest branie i zaciąć, jakieś czujniki kupić?

Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy to wypróbuje zanęty na bazie mączek rybnych. Nigdy nie widziałem kulek ,, dumbelsów '', czy też pellet, popytam w wędkarskim. Mogę także te przynęty założyć na bata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyczkę nie połapiesz na grunt, potrzebujesz feederaa, pikerka, od biedy może być spinning,  może inaczej potrzebujesz kija który nie połamie się przy wyrzucie 25g w góre (zależy od wagi koszyka)

Rzucasz zestaw do wody naciągasz żyłkę i obserwujesz szczytówkę jak będzie branie to zobaczysz, czujnik jest dobry  na noc jak nie widać szczytówki, inaczej jest nie potrzebny.

Kulki, dumbelsy i peelet zakładasz na włos podwieszany pod haczykiem na YT jest masa filmów jak się wiąże takie przypony. Poczytaj też lub pooglądaj na YT wszystko co ma w ttytule metoda lub method feeder.

 

Co do bata tak możesz je założyć ale musisz mieć przypon z włosem. Co do samych przynęt to na start kup cos na słodko i śmierdząca, np tuti-frutti i pikantną kiełbasę.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

Z tego co piszesz to masz do dyspozycji dwa stawy jeden głęboki  drugi płytszy  ja pozostał bym jednak przy spławiku i próbował bym na tym głębszym   poszukaj miejsca ze spadkiem dna zbadaj go gruntomierzem  na samym spadku zacznij nęcić co dwa trzy dni mieszanką  makaronu, kukurydzy  gotowanego grochu   z dodatkiem zanęty ukierunkowanej na leszcza nęć przez tydzień efekty powinny  być już po trzech czterech  dniach jednak czym dłużej nęcisz tym większa szansa na ładną rybę na haczyk zakładaj to czym nęcisz makaronik , groch lub dużą rosówkę (duże leszcze i nie tylko ją uwielbiają) Broń Boże nie zniechęcam cię do metody  bo jest super skuteczna ale wymaga pewnego doświadczenia i możesz się szybko  do niej  zniechęcić  Połamania NIKI

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.