Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przechowywanie rosówek


niki

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Po ulewnych opadach obrodziło w rosóweczki jakże dobrą i nie tanią przynętę.Jedno wyjście dostarczyło mi około 150 sztuk do tej pory przechowywałem je w trawie często wymienianej i zraszanej wystarczało mi to na jakiś czas ( w tym czasie często z nich korzystałem) teraz chciałbym przechować kilkadziesiąt sztuk na potem poszukuje dobrego i sprawdzonego sposobu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mam skrzynkę zrobioną z desek  70x6ox25 , deska trzyma dobrze wilgoć , na dno daj podarty karton i namoczony  w wodzie , na karton daj warstwę z 10 cm dobrej ziemi , może być kupiona w sklepie , na to przywieź sobie z lasu mech , namocz go wyciskając wodę i gotowe . Co jakiś czas możesz trochę zwilżyć mech aby utrzymać wilgoć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym pojemniku ziemia, potem obierki z ziemniaków, i korzenie traw - wyrywasz kępkę trawy, pukasz np w murek żeby otrzepać z ziemi, potem łodygi, liście traw obcinasz nożyczkami, co jakiś czas zraszasz. Trzymasz w zacienionym i chłodnym miejscu np piwnica. Nad wodą, jeśli na dłużej jedziesz, dołek wykopany w ziemi, w cieniu i w worku płóciennym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawe sposoby:lol: jako że mieszkam w bloku mam trzy opcje lodówka, balkon albo piwnica balkon odpada bo przy tych temperaturach po prostu się ugotują a jakby w ziemie  ( taką  jakiej się je kupuje) i do lodówki? .Takie kupne w tej ziemi potrafią i miesiąc postać tylko jaka to ma być ziemia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 150 rosówek potrzebujesz minimum 5 litrowego wiadra - i to pchać do lodówki ??? :), no chyba, że masz osobną "wędkarską" lodówkę; lodówka jest dobra na paczkę białych czy czerwonych, ale wiadro rosówek to słaby pomysł :)  dłużej niż tydzień nie trzymałem robaków w lodówce. Pisząc o wiadrze, czy pojemniku w piwnicy miałem na myśli dłuższe przechowywanie takie liczone w miesiącach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Do przechowywania rosówek jest skrzynka plastikowa o wymiarach 600X400X200 i piwnica wsyp ziemię tak żeby zakryć dno skrzynki wrzuć rosówki daj liście pokrzywy mogą być też z łodygą (liście zjedzą a łodyge zostawia) i zasyp ziemią na wierzch nic nie dawaj. Co tydzień dawaj im pokrzywe jak nie masz to marchewkę tarta albo ziemniaka trzyj na tarce na małych oczkach i jak sucha będzie ziemia to trochę podlej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.