Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Streamery


Bartlom02

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tych streamerach? Sprawdzą się na Wiśle w okolicy zapory w Łączanach? Dopiero zaczynam muszkowanie i nie mam pojęcia czy to się do czegoś nadaje czy niezbyt... I czy nadają się do wędki 210 w klasie #3/4? Pstrągi na takie coś biorą? 

https://www.olx.pl/oferta/zestaw-15-much-na-pstraga-flyfishing-wedkarstwo-muchowe-streamer-CID767-IDnBPuS.html#208e481d5b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wieść niesie, że owe streamery są bardzo łowne, mimo, że nie każdego urzekają na pierwszy rzut oka. Naprawdę. To nie moja opinia, tylko zaczerpnięta z wirtualnej przestrzeni. Nie znam miejsca na Wiśle, o którym piszesz i raczej nie powiem czy się tam te strimki sprawdzą, ale ogólnie sprzęt 210 #3-4 jest z zasady dość delikatny i jeśli się będzie nadawał do streamera, to raczej małego i lekkiego. Nawet nie chodzi o sam kij, lecz o linkę, którą da się rzucić taką przynętę. Napisz coś więcej na temat sprzętu, to może z kolegami coś więcej będziemy potrafili podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tom@ha napisał:

 Napisz coś więcej na temat sprzętu, to może z kolegami coś więcej będziemy potrafili podpowiedzieć.

Kijek RON THOMPSON STEELHEADNANO Fly #3/4 210 cm, sznur DT w klasie (#3 albo #4) pływający z końcówką tonącą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pasuje mi to raczej pod mokrą muszkę, a jeśli streamery, to małe i lekkie - takie wykonane na haczykach nr 8 lub coś około. Rzecz w tym, że tonąca końcówkę, dodatkowo obciążoną większą muchą niełatwo wyjąć z wody i skutecznie machnąć.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tom@ha napisał:

no to pasuje mi to raczej pod mokrą muszkę, a jeśli streamery, to małe i lekkie - takie wykonane na haczykach nr 8 lub coś około. Rzecz w tym, że tonąca końcówkę, dodatkowo obciążoną większą muchą niełatwo wyjąć z wody i skutecznie machnąć.

Mógłbyś mi przybliżyć samo prowadzenie mokrej muszki? Jak się do tego zabrać? Szukałem opisów, ale ciężko cokolwiek znaleźć dokładnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijek masz faktycznie pod suchara lub mokrą. 

Stremery bym odpuścił bo bedziesz sie męczył, ale duża mokra np. Jacen ostatnio zaprezentował jedna w temacie Muszkarstwo Wrocław i okoloce od tego zacznij. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bartlom02 napisał:

Co myślicie o tych streamerach? Sprawdzą się na Wiśle w okolicy zapory w Łączanach? Dopiero zaczynam muszkowanie i nie mam pojęcia czy to się do czegoś nadaje czy niezbyt... I czy nadają się do wędki 210 w klasie #3/4? Pstrągi na takie coś biorą? 

https://www.olx.pl/oferta/zestaw-15-much-na-pstraga-flyfishing-wedkarstwo-muchowe-streamer-CID767-IDnBPuS.html#208e481d5b

Zestaw much które wpadły Ci w oko to nie zbyt dobry pomysł są fatalnie wykonane a co było inspiracją wykonującego to już tylko on wie. 😯😲

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom@ha jaką żyłkę proponujesz do wiązania przyponu właściwego? Do tej pory miałem fluorocarbon 0.13 mm ale okazuje się że albo używam złego węzła (nauczył mnie go tata, przy spinningu na plecionce i żyłce sprawdza się świetnie) albo jest bardzo kiepska, ponieważ suche muchy potrafią odlatywać przy rzutach, i pozostaje tylko rozdwojona żyłka o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem z żyłka jest, tylko musisz potrenować żuty. Najzwyczajniej strzelasz nimi. 

Lub drugi wariant za ciężkie muszyska carbon 0,13 ma wytrzymałość około 3 kilo to nie za wiele. 

Dobre przypony robi vizard 18, 20 to już sporym ciężkim strimerkiem machniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prawidłowych rzutach, a przynajmniej nie takich na podobieństwo strzelania z bata, mucha raczej powinna pozostać na końcu zestawu, niezależnie czy mamy przypon 0.20, czy 0.10. Na takim sprzęcie, jak opisałeś wyżej, za grubo nie ma co łowić. 0.12 - 0.14 do mokrej będzie wg mnie ok. Lekkiego i małego strimka można by zawiązać na 0.16. Grubiej bym raczej nie szedł.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.