Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pomoc przy wyborze wędziska


pawelekda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Piszę post gdyż nie znalazłem odpowiedzi na moje potrzeby, chyba że gdzieś przeoczyłem to proszę podesłać linka a oszczędzić banicje :D:D.

Ale do żeczy.

Potrzebuje wędzisko gruntowe na wody stojące. Długość wędziska 3,60m, 2 lub najlepiej 3 składy. Kwota do 400zł może być. Problem pojawia sie przy gramaturze. Poławiane ryby to najczęściej leszcz. Problem pojawia sie gdyż chcę zakupić wędzisko którym będę mogł połowić też karpia. Łowisko najczęściej taki gdzie trzeba daleko wyżucić. 

I teraz znaleźć wędzisko na leszcza które wytrzyma większego karpia ale które przy leszczu jak by to powiedzieć nie czuć że siągnie się kapcia (leszcz) a rybe. No i którym dało by się daleko wyrzucić. Przeważnie koszyczek, ale jak by dało by też rade ciężarek z PVA. 

Wiem że takie żeczy to tylko w erze ale może znajdzie sie jakić kompromis.

Jedyną wędka jaką znalazłem która mogła by w jakiś sposób spełnicte wymagania to prologic specjalist twin 12" ale nie jestem tego pewien gdyż nie miałem jeszcze możliwości jej wziąć w łapki i opis jakiś dziwny w internecie troszeczkę jest.

Może ktoś miał z nią do czynienia lub poleci jakś inną wędeczke tak 2-2,75lbs spełniająca podane kryteria?

lub może Shimano Tribal Intensity Floater 12ft?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

No masz wymagania... ;)

Nie piszesz jak duże karpie będziesz łowił. Jeśli nie większe niż 5 kg i rzuty nie więcej niż 60 metrów, to pomyślałbym o mocnym feederze.

Jeśli karpie większe i rzuty dłuższe, to faktycznie pozostaje karpiówka, ale pomyślałbym o długości 3,9 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym sie zgodzę mikado uv fajny feeder ale nie pod te karpie,tzn większość byś wyholował ale na zasadzie zmęczenia ryby i na pewno z większymi byłby problem,ten kij jest dobry pod leszcze o których wspominałeś,co do karpiówki to nie pomogę ale może pomyśl tak jak tomek podpowiada o mocniejszym feederku,myślę że od cw 150gr wzwyż.Ale celował bym w inną firmę niż mikado z tego względu że feedery mikado mają stosunkowo cienkie blanki i akcje paraboliczną.Myślę że wybór masz spory ale na pewno przed kupnem wolałbym potrzymać kij w ręce niż kupować przez net bez macania.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmiki reklamowy z  prologic specjalist twin 12. na części federowej wyrzut koszyczkiem 80g a z częścią machową bodajże 35g. Ale znalazłem jeszcze trochę mocniejszy kijek Korum 12FT Twin Tip Plus Rod. Ale nie mam gdzie go obejżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.