Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okoń - Liga 2018 haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Można spostrzec, że we Wrocławiu wędki Favorit cieszą się uznaniem. U mnie niestety luty z okoniem na zero. Liczyłem, że w ostatnie dni miesiąca podejmę trud złowić kilka do tabeli. Niestety pogoda jak widać a ja spod lodu nie łowię. Ciekawe, czy komuś uda się przed marcową przerwą wkleić swoje zdobycze? Mi pozostaje nadzieja, że kwietniowe pasiaki u mnie będą już "po" i spokojnie będę mógł zbierać punkty.

Oglądałem na Olimpiadzie łyżwiarskie biegi masowe i przypadł mi do gustu pomysł punktowania. Jestem w posiadaniu gumek silikonowych "żylety" od kolegi Cyprys19. Do kompletu 5 szt. dokładam popper-breloczek. Zwycięzca na półmetku stanie się posiadaczem gadżetów. Może jeszcze coś wpadnie do kapelusza?;) Na koniec czerwca sprawdzimy kto w połowie rywalizacji jest nr 1. Myślę, że nie będzie nikt przeciw, gdy teoretycznie, będą wyniki z taką samą ilością punktów, to wtedy zadecyduje wynik z większą ilością punktów na półmetku. Nie chcę mieszać już w regulaminie. Niech będzie jak jest. Ale niech pozostanie umowa koleżeńska w razie takiej sytuacji;)

P1300706_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.3c3bcf7d74dba5907a578867d8e2c6cc.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
2 godziny temu, jaceen napisał:

a ja spod lodu nie łowię.

Skoro już zagadujesz... Nie wiem czy się liczy, ale 35 ma :). Na przynete gumową którą często łowię w sezonie, prowadzoną bez kiwoka. Jak tak bedzie mrozić dalej to lód sie zrobi nie do ruszenia na długo. 

IMG_20180223_160647.thumb.jpg.595da170fbc7a1421e0f030d227729f7.jpg

IMG_20180223_160756.thumb.jpg.f222523e49aa4d158b2949beb5826b6c.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Don Gucak napisał:

Nie wiem czy się liczy, ale 35 ma

Don Gucak, to od Ciebie zależy. Wkleisz go do tabeli, to będzie się liczył;) Gratuluję!  Mam cichą nadzieję, że w sezonie też kilka takich pięknych okoni złowię. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powoli zaczynam rozglądać się za kompletem okoni. Jednego dnia miałem farta. Brania atomowe i tylko trzy z ośmiu wyjąłem. W ten dzień był porywisty wiatr i nadciągały burzowe chmury. Przed zmierzchem ucichło i najwięcej wtedy się działo. Następnego dnia miałem tylko jedno okoniowe targnięcie i skończyłem na zero. Przyłowów nie liczę. Info o połowie podklejam do wglądu. Do wpisania w tabelę mam trzy okonie 28,29,30 cm. Sprzęt Blue Bird Travel cw 2-7g/ 0,08 mm/ 2"-3g/.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej szukam okoni. Dzisiaj były aktywniejsze. Kilka odprowadziło gumki, ale coś udało się złowić. Największy 27 cm i widać, że miał kontakt ze szczupakiem. Ile mógł mieć, żeby się zdecydować na takiego okonia? Wszystkie rybki złowione w Ślęzie. Mam już 27, 28, 29 i 30 cm. Jak dołowię piątego, to następnym razem wpiszę wszystkie do tabeli. Najlepiej reagowały na gumkę keitech " Red Crawdad".

5ace6c95296b3_2018_04.11lza(2).thumb.jpg.a5f6c3ccbebf799b28e61ca3bbb59756.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy ze Ślęzy dzisiaj miał 26cm. Przynęta herbaciany twister 4 cm/2g.

U mnie kolejno 26,27,28,29 i 30 cm. Całą piątkę wpisuję do tabeli. Nie jest to łatwa sprawa. A postanowiłem sobie, żeby średnią z dziesiątki mieć minimum 30 cm.

P1310309_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.75beccb8fef955b8149632ee49b177b8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodział się czwartkowy z Odry, ale odszukałem i dodaję do tabeli. Miałem kilka bardzo małych okoni na "kajtki 2" i w jednej z miejscówek zdecydowałem się na gumkę "żyletę". Po kilku puknięciach zgarnął ją taki przyjemniaczek.

5adc7cf9c494d_2018_0419-20Odra(87)_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.ffd2cc5cad7811efc28a81b0f2098d47.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Street fish -> 15 minut łowienia  w  drodze do domu, trzeci rzut, 3 cale, kolor złoto- czarny, 4 g. czeburaszka. Zacząłem testować w tym sezonie ten system obciążenia i całkiem mi się to podoba. Szybka wymiana gramatury kuleczki  no i gumy jakoś tak inaczej pracują w opadzie. Ale to dopiero 2 tydzień, więc z oceną poczekam jeszcze trochę. 26 cm branie bardzo agresywne :D 

 

23.04.2018.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gu_miś napisał:

@ESSOX Te twoje podkarpackie okonie jakieś takie mało garbate w porównaniu do dolnośląskich ;) 

Bo u nas bieda  😉 

To okonie rzeczne z szybkiego nurtu, muszą mieś bardziej aerodynamiczny kształt  i ścigają swoje ofiary, nie to co wasze grubasy które siedzą cicho w krzakach i czekają aż coś spadnie pod pysk 😜

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, McGregor napisał:

Panowie czy okoń złowiony w Lidze Ślęzy może być dodany także tutaj? Czy taka ryba może być tylko w jednym miejscu odnotowana? Czyli jeżeli dodam rybę w Lidze, to nie mogę jej drugi raz wstawić do wątku okoniowego...

Śmiało kolego moje też są tu i tu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ESSOX napisał:

To okonie rzeczne

Wrocław rzekami stoi. Prawdopodobnie sporo zgłoszeń będzie z rzek.

McGregor, nie robimy ograniczeń. Wstawiaj rybki a ze Ślęzy liczą się podwójnie:)  Jeżeli LO wypali i będzie fajna rywalizacja, to na przyszły sezon zmienimy czas przerwy. Poczytałem, wysłuchałem i naocznie coś zaobserwowałem. Będzie czas na dyskusję pod koniec sezonu. Dopieścimy zasady, a może przepisy się zmienią i nie będzie trzeba kombinować?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany nową miejscówką okoniową, postanowiłem zbudować spinning pod garbusy na blanku batsona SP840 2.13m 0,5-5 g z przelotkami fuji slimy. Pod przynety max do 7 gram. Jigi oraz blaszki. Kijek sprawdzi się na łódce oraz myślę, że na Ślezy i kanałach Odry. Miejscówka to jezioro Wędromierz na wysokości Międzyrzecza. Rok temu zlowiłem trochę okoni ale nie miałem dobrze przygotowanego zestawu miałem za mocny kij nie pod okonie. W tym roku będzie inaczej. Zdam relacje z pobytu i połowów. Liczę na naprawdę duże okonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W niedzielę wybrałem się na Odrę z nastawieniem, że dołowię kilka punktów do tabeli. Wyposażony w okoniowo-pstrągową wędkę do 7 g, pudełko małych woblerów i gumek pognałem na sprawdzone miejsca z poprzednich sezonów. Okonie są już aktywne na dobre. Teraz trzeba będzie się przebić z rozmiarówką, bo przeważają te do 20 cm.

P1310684.thumb.JPG.7556c502a79429cea6d363b6c79aaf5a.JPG

Łowiłem je na "kajtki" 2"/2g i na "żylety" od Cyprysa. Trafiłem kilkanaście rybek i kilka mi odpadło podczas holu. Gdy ganiałem za pasiakami zaliczyłem ładny przyłów kleni. Jeden na wspomnianą gumkę, drugi na Instynkta4 Lipińskiego w kolorze okonka. Bardzo lubię łowić na te woblerki. Ryby w rozmiarze 45 i 40 cm.

P1310692.thumb.JPG.c6bdddf5c4d39fbb981d064a427bb146.JPG

P1310706.thumb.JPG.69be1b3b44af2e7fdcc2b7ba18a9b0e6.JPG

 

 

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek podobnie jak poprzedniego dnia o 17:00 przebijam się przez miasto i jadę nad wodę za okoniami. Zdecydowanie lepszy dzień. Brań więcej i bardziej zdecydowane. Ciągle brakowało 1-3 cm do naszego ustalonego limitu. Przed zmierzchem dwa fajne i jednego udaje się wyjąć z wody (26 cm ). Łowiłem z delikatnego podbicia, przynęta Keitech 2"/2g, linka 0,08 z metrowym przyponem z żyłki 0,20; kij do 7 g, kołowrotek 2000. Okoń leci do tabeli.

1081604459_2018_05.07Odra(27).thumb.JPG.c3e1b6c90452718fda97630c65066824.JPG

468323554_2018_05.07Odra(1).thumb.JPG.0dc19d7244be21ce326def9f8c836f4c.JPG

Na tym łowienie się nie skończyło. Zostałem jeszcze na nocne klenie. Emocje były, ale o tym jeszcze wspomnę. A tak wygląda skromny upominek dla najlepszego łowcy okoni na półmetku (koniec czerwca). W zestawie Booryssowe jigi, żylety Cyprysa i popperek-brelok;)

WP_20180303_12_10_56_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.93999ae7aa9d998b9214833da6ab20a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak, łowiłem na plecionkę 0,06 + przypony różnej średnicy. Łowiłem na plecionkę 0,10 + przypony różnej średnicy. Skończyło się na 0,08 i przypon fluorocarbon 0,18-0,22 mm. Obecnie stosuję zwykłą żyłkę za kilka złotych 150m z firmy J...;) To jest takie moje widzimisię;) Według mnie, mój styl łowienia i miejsca w których łowię, nie robią większej różnicy w ilości i jakości łowionych ryb. Bardziej chodzi o odzyskiwanie przynęty z kamiennych opasek. Przy "cieniźnie" potrafiłem w trzech rzutach rwać trzy przynęty. Kijek jest wielozadaniowy, to cała reszta też. Dzisiejszej nocy kolejny raz taki zestaw zdał egzamin. U mnie zasada jest taka. Najsłabszym elementem w zestawie powinien być hak/kotwiczka. Groty powinny odginać się podczas ekstremalnej sytuacji (duża ryba-zaczep). Nie robię tragedii, gdy haczyki rozginają się podczas walki.  W następnej kolejności powinien poddać się przypon ewentualnie linka. Na końcu jest wędka i pomocny hamulec w kołowrotku. Jeżeli jest miejsce, to mogę pozwolić rybce pohasać. Jeżeli nie ma, to albo rybka, albo haki. Oczywiście, to taka moja teoria poparta małym doświadczeniem a poglądy zmieniają się jak pogoda:) Podsumowując, kij, linka, przynęty tak dobieram, abym miał dobre samopoczucie przy łowieniu okoni, a w razie czego mógł ściągnąć z miejscówki zawodniczego bolenia, czy klenio-jazia.  

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stęskniłem się za okoniami kilka wypadów w miejsce gdzie dostałem  te grube w marcu na zero brak jakich kolwiek oznak ich istnienia 😂 byłem w różnych porach dnia oprócz poranka ale to jeszcze nadrobie. Pojechałem na Odrę za Bolkiem ale po "wizji lokalnej" z auta wyciągnęłem okoniówkę garbuski słabo gryzły lecz jedna 30 jest 

20180510_090749.jpg.75291f4459b77a66531e3e35aa77ce61.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.