Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki sprzęt ?


squn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym karpiarzem jeśli tak można to nazwać, posiadam kilka wędzisk z dolnej półki na które łapałem swoje pierwsze rybki, ale w końcu nadszedł ten dzień w którym chcę zmienić zestaw na coś lepszego, nie musi to być sprzęt z górnej półki ale już coś takiego w miarę przyzwoitego i trafiłem na trzy ciekawe ogłoszenia a mój budżet jest ograniczony tzn do 1200zł i nie wiem co wybrać proszę was więc o pomoc jakie wędziska lepsze ? jakie kołowrotki lepsze ? sugerować się ilością sprzętu z 1 czy raczej jakością z 2 ? dzięki za jakąkolwiek pomoc, proszę przybliżcie mi temat opiszcie swoimi słowami co byście wybrali i dlaczego ? dziękuję za jakąkolwiek pomoc pozdrawiam.

1: https://www.olx.pl/oferta/zestaw-wedkarski-CID767-IDuWXLr.html

2: https://www.olx.pl/oferta/wedki-karpiowe-CID767-IDuebMB.html

3: https://www.olx.pl/oferta/kompletny-zestaw-karpiowy-CID767-IDuRd01.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W tych pieniądzach proponuję kupić wędki daiwa BW, Prologic, JRC,  a do tego kołowrotki np. anaconda MRIV, Spro, lub okuma,. Jak będziesz kupował w wszystko w jednym sklepie, to i pewnie wytargujesz niższą cenę, więc i nba żyłkę zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za zainteresowanie się tematem, zobaczę co proponowałeś, a z tych zestawów jakie przedstawiłem opłaci się na coś zwrócić uwagę?  Czy raczej nie?  Dziękuję za odp pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu kupowanie sprzętu używanego, skoro w tych samych pieniądzach kupisz nówki na gwarancji. Przykładowo taki zestaw 2 x wędka daiwa ok. 400 zł, 2x  kołowrotek anaconda mrIV   540 zł i na tripod zostaje 260 zł. Oczywiście możesz poszukać jeszcze tańszych zestawów z tego co Ci proponowałem, i jeszcze wytargować jakiś upust. Zapewne masz u siebie dobrze wyposażone sklepy wędkarskie, gdzie możesz wszystko pooglądać, lub zamówić w sklepie internetowym. Moja propozycja jest sprawdzona przez wielu wędkarzy, którzy są zadowoleni z posiadania tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź raczej z niej skorzystam bo masz rację lepiej kupić nowe na gwarancji, a tak z ciekawości jak bym jednak miał wybrać z tych używek to co byś polecił ? mi najbardziej przypadł do gustu ten zestaw NGT ale nie znam tej firmy podobno jest to dobra zagraniczna firma mało znana w Polsce

PS: Mógł by mi ktoś doradzić jaką zanętę na karpia stosować, spróbować ? na łowisku gdzie karpi jest sporo, (łowisko regularnie zarybiane) wypady na 2/3 dni łowienie na włos, może ktoś podzieli się swoją wiedzą uchyli rąbka tajemnicy ? może być prv chętnie popiszę z kimś o rybkach a jak rozmawiać to tylko z doświadczonymi ludźmi, dziękuję raz jeszcze za zainteresowanie się tematem i czekam na odp pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmę NGT nie za bardzo znam, więc trudno mi cokolwiek doradzić, a na opiniach przypadkowych osób niezbyt chciałbym polegać. Natomiast jeżeli chodzi o nęcenie, wszystko zależy od tego na co w danym zbiorniku łowione są karpie. Osobiście nęcę tym samym na co łowię, wyróżniając przynętę np. poprzez dipowanie. W 99% łowię na kulki, więc i kulkami nęcę, sypiąc dodatkowo kukurydzę, konopie, pellet itp. Jeżeli w zbiorniku jest sporo drobnicy radzę nęcić grubymi frakcjami ziaren. Z reguły moje zestawy są zarzucane z pva, do którego dodaję w tym okresie min. kulki, pellet wszystko mocno zalane bosterem. Nie ma możliwości żeby ktoś Ci doradził konkretny aromat kulki, gdyż każda woda jest inna, jak też różne są upodobania karpi, tutaj trzeba eksperymentować, lub podejrzeć/popytać stałych bywalców jaka przynęta jest killerem. Generalnie przy takiej temperaturze wody sprawdzają się wszelkie smaki owocowe. Przykładowo na moich wodach sprawdza się brzoskwinia/ananas, ananas, quench. Jeżeli nie jesteś pewien na co łowić, na włos zakładaj po dwie kulki o różnych aromatach. Jednak chyba w całej Polsce, najczęściej stosowana jest kukurydza, więc można by się pokusić o postawienie jednego zestawu np. z trzema ziarnami na włosie. To tak pokrótce, bo temat jest bardzo szeroki, pisz/ pytaj chetnie odpowiem w miarę możliwości.

 

Połamania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.