Skocz do zawartości
tokarex pontony

Stadion Śląski - Chorzów - Katowice - Koncerty, wydarzenia - potrzebuje informacji


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Szukam na ostatnią chwilę każdej przydatnej informacji na temat odnalezienia się przed i po koncercie na Stadionie Śląskim. Jeszcze tam nie byłem i nie znam okolicy ;-).

Pokrótce: Mam na 9 lipca na poniedziałek bilet a nawet dwa na koncert G'N'R na Stadionie Śląskiem,  niemniej moje pierwotne plany wspólnego, zaplanowanego i zorganizowanego przyjazdu zupełnie się zmieniły a trochę szkoda mi choćby samemu nie przyjechać i zmarnować bilety.

W każdym razie na tą chwile oczywiście Hotele, pokoje w Katowicach, Chorzowie w promieniu kilkunastu km są  wykupione a za 3 koła za noc jeszcze mnie mnie nie stać ;-)

Stąd najbardziej interesowałoby mnie przyjazd na parę godzin przed koncertem, znalezienie blisko stadionu bezpiecznego miejsca parkingowego (może być jak najbardziej płatne) i po koncercie szybka ewakuacja na autostradę i do domu i najwyżej się prześpię w razie kryzysu na jakimś orlenie w drodze powrotnej.

Ewentualnie myślałem żeby przyjechać pociągiem , widzę że jest blisko dworzec PKP ale powrót  miałbym albo w nocy 13 godzin jazdy co nie za bardzo mi odpowiada albo dopiero rano i nie za bardzo wiem co miałbym ze sobą robić przez ten czas na dworcu w Katowicach.

Szukam i zbieram właśnie informacje w Internecie, niemniej może jest ktoś na forum z Katowic, Chorzowa i okolic albo był już  na takiej imprezie na Stadionie Śląskim  i mógłby coś podpowiedzieć i polecić, szczególnie jeżeli chodzi o :

Płatne, bezpieczne parkingi blisko stadionu?  I czy przypadkiem nawet one nie będą zajęte podczas takiego koncertu na kilkadziesiąt tys. osób? Może ktoś to przerabiał podczas jakiś imprez, meczów itp?

Ewentualny dojazd na parkingi pod stadion, ile dużo wcześniej trzeba być, żeby się nie zaplatać w jakiś korkach i w ogóle mieć miejsce? Bramy otwierają o 16, 30, koczować od rana?

Znalazłem noclegi 16- 20 km od stadionu, dojechać w dzień komunikacją miejską pewnie nie będzie problem ale co po wyjściu z koncertu o północy? Tylko Taxi i czy dużo "zdzierają" ? czy może jeździ nocna komunikacja?

Dziękuję, pozdrawiam

Ps. 

Jak ewentualnie przyjadę będę miał jeden bilet na zbyciu, może ktoś zainteresowany, przekaże z dużym rabatem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj sprawa jest banalnie prosta po koncercie jest podstawione STADO autobusów do centrum Katowic  i dodatkowe tramwaje do Katowic i Bytomia . Parkingu pod stadionem są pełne na 2-3 godziny wcześniej . Auto można zostawić w Strefie kultury w Katowicach koło Spodka i NOSPR z parkingu zawsze kursują autobusy specjalne lub kawałek dalej 500m jest przytanek tramwajowy na Rondzie w Katowicach  ,jest jeszcze parking przy CH AKS pod samym stadionem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.