Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zestaw spinningowy i pare pytań


Jklak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępnie chciałem się przywitać ze wszystkimi na forum :)

Od paru dni szukałem wędki do jigowania i kołowrotka wybór padł na wedke daiwy exceler jigger 5-25, 2.70 i kołowrotek daiwy exceler lt rozmiar 2500. Będe machał głównie na Odrze, czasami na głębszych jeziorach wszystko z brzegu. Nastawiam się głównie na sandacze. Czy owy zestaw będzie odpowiedny na Odre i rzadziej jeziora ? Czy ten rozmiar kołowrotka jest odpowiedni do tej wedki ? Czy moge założyć do tego kija żyłkę 0.20 do tego 15cm wolframowy przypon i dopiero główkę jigowa i gumę? Mogę założyć kretlik z agrafka łączący przypon i żyłkę?

To chyba wszystko w razie czego napiszę jakieś pytania pod tym postem, nie wiem czy założyłem temat w odpowiednim dziale w razie czego proszę o przeniesienie tematu do innego działu. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj, tak się składa że jeden z kolegów z którym często wędkuję posiada owy kijek od jakichś 2 miesięcy. Miałem okazję nim pomachać, od siebie mogę powiedzieć że kijek zacny na spokojniejszą wodę bardzo lekki z zapasem mocy, raczej do mniejszych gum i lżejszych główek ( więcej niż 15 g + guma max 4 cale nie jest już komfortowe dla tego kijka ) .

Do łowienia w nurcie się raczej nie sprawdzi ale na klatki i główki oraz wodę stojącą jak najbardziej. Co do kołowrotka brałbym jednak rozmiar 3000-4000 w zestawie z plećką 0,08-0,12mm ( zawsze można użyc przyponu z fluocarbonu gdybyś na przykład chciał porzucać za większym okoniem ).

Ja sam przy łowieniu sandacza używam najzwyczajniej stalek ale nastawiam się na tą rybę rzadko i głównie nocą więc to zupełnie niema wpływu na brania a zabezpiecza przed szczupakową obcinką i zwiększa szanse na sukces z sumkowym przyłowem gdyby takowy się trafił ( często przeciera plecionkę o kamienie / zawady ).

 

Jeśli masz więcej pytań postaram się pomóc jeśli będę miał jakieś doświadczenie w danej kwestii :) 

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym modelem nie miałem do czynienia ale z tego co czytam Lexa ma lepszej jakości komponenty ( jest ciut lżejsza i mocniejsza ). Ciężko coś więcej powiedzieć nie mając wędki w ręce ani raz.. Generalnie modele daiwy z serii jiggerspin to dobry wybór do tego typu łowienia więc myślę że którego byś nie wybrał będziesz zadowolony :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.