Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pontony


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich na forum,

piszę o pomoc, do użytkowników pontonów, ja się na pontonach nie znam, i nie wypowiadam, ale kolega chce "coś" kupić, widząc moją lodź i uparł się na ponton.

A teraz to "coś" ma mieć mniej więcej parametry:

-ilość osób dorosłych 3+dziecko ( ale nie stojąco w szeregu na "glona", tylko siedzące, wygodnie w środku pontonu,trolingujące, łowiące)

-podłoga ??? na pewno alu lub inne propozycje

-silnik spalinowy 10KM w tej chwili, docelowo 25-30KM

- sterowanie z kokpitu lub mini sterówki, manetka+ kierownica do silnika

-ponton będzie tylko raz złożony i postawiony na przyczepie transportowej, waga bez znaczenia w tym wypadku

- co z kilem?

- jakie siedziska? bo na tych ławkach spędzić 15h to nie widzę zbyt dobrze tego,lub siedząc na pływakach.

- co z kotwicą 15KG gumową? he,he do parkowania na rzece? rozumiem,że jak mi zabraknie linki np i ciężarek je......e to mam wyrwę w materiale jak wiadro :mrgreen:

-może RIB (z podłogą z kompozytu?+ pływaki)

Jakie optymalne wymiary powinien mieć taki ponton?

Co polecacie?

Jaka marka?

Jakieś foto?

proszę o odpowiedz, z góry dzięki.

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 834
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, jestem świeżo po rozmowach i negocjacjach dotyczących zakupu pontonu a co najważniejsze dokonałem wyboru. Padło na HSD320PL-MARINE.

Oczywiście przy wyborze kierowałem się również Waszymi podpowiedziami i czuję się jakby w obowiązku podzielić się doświadczeniami i odczuciami z zakupu i dziewiczego rejsu. No ale to dopiero jak go "pomacam".

Z takich rzeczy, o które ktoś pytał a przy okazji rozmów się dowiedziałem to długość powyżej 320 jest istotna przy pływaniu na morzu. Oczywiście maluszkiem też da radę popływać ale pewnie przy większym falowaniu będzie bardziej rzygliwy. Oczywiście czym dłuższy ponton tym wygodniejszy ale i cięższy a i do jego napędzenia potrzeba więcej siły.

Póki co tyle, pozwolę sobie coś jeszcze napisać jak będę miał pontonik u siebie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używał ktoś z Was może olejowych markerów niezmywalnych do nanoszenia numeru rejestracyjnego na ponton?
Tak, I nie polecam tego. Lepiej malować zwykłym permanentnym. Olejowy nie bardzo się trzyma, np. na pontonach Kolibri nie wysycha żadna farba olejna ani lakier :shock: nawet po półtora roku namalowane olejowym marketem numery są lepkie i się zmazują. :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba była czarna, zwykła olejna, mała puszeczka, ponton jak Twój. Też próbowałem z naklejanymi napisami, wprasowanymi (na zimno),ale po złożeniu i ponownym napompowaniu robiły się odklejenia miejscami. Może trzeba dłużej suszyć, ja po namalowaniu (gąbką przez szablon) zostawiłem w garażu i napis wysechł idealnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem zainteresowana kupnem pontonu Intex Excursion 3 lub 4. Czy ktos widzial/uzytkowal taki, i moze cos o nim powiedziec?

Ile zajmuje miejsca (cm?) taki ponton po zlozeniu w torbie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu pontonu i potrzebuj porady. Chciał bym kupić ponton dobrej jakości, na którym popływam ładnych parę lat, jednak nie chcę przepłacić. Planuję wyprawy dwuosobowe nad rzeki i jeziora, a w przyszłości dokupienie silnika.

Ponieważ wybór i przedział cen jest ogromny potrzebuj porady. Czy warto inwestować 1500zł, czy może lepiej kupić taki za 400zł? Może jakaś konkretna marka warta jest polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no i jest! HSD 320.

Pierwsze wrażenie - jest ciężki. Nie przypuszczałem, że 55 kg jest tak odczuwalne. Ale coś za coś, przynajmniej jest z dobrego materiału a do tego ma wzmacniane balony od spodu warstwą dodatkowego materiału. Mieści się w dwóch torbach i Bogu dziękować bo gdyby było wszystko razem to można by było się przerwać. Pompa nożna, na pierwszy rzut oka badziewna ale swoje zrobiła i samo napompowanie nie zajęło mi dużo czasu.

Ale jak już stanął w pełnej krasie tooo.... miód! Nie mam doświadczenia z dmuchanymi łódkami ale ta wydaje mi się najpiękniejsza na świecie :grin:

Jeżeli chodzi o długość to jest naprawdę w sam raz dla 2 ludzi z wędkami, siedząc koło siebie, bokiem i łowiąc jeden drugiego nie obija łokciem. I co jeszcze jest fajne to wysokość balonów (42cm) - stojąc w pontonie i opierając się o burtę kolanem bardzo pewnie się czuje i nie mam wrażenia, że wylecę.

Jedna rzecz, która póki co mnie przerasta to składanie pontonu. Nie udało mi się jeszcze nigdy złożyć pontonu tak by to był mały, zgrabny pakuneczek - zawsze jest jakiś taki foremny inaczej :razz: .

Reasumując fajna łódeczka i mam nadzieję, że będzie dzielna.

Pozdrawiam

post-6386-14544972565969_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

marekkrzysiek, no faktycznie ładny jest. Też się zastanawiałem nad nim przy wyborze pontonu. Proponuję jednak zaglądnąć na stronę firmy w której kupiłem swój http://www.pontony-kajaki.pl/index.php/pontony-z-serii-hsd.html i porównanie danych technicznych. One są niemal identyczne a różnica ok 1000,-. Oczywiście nie mam zamiaru odwodzić Cię od wyboru ale ja osobiście nie znalazłem takich argumentów, któreby mnie przekonały o wyższości pontonu E&T nad np. tym moim. A te 1000,- można przeznaczyć np na zakup lepszego silnika np. minn kota TRAXXIS.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czas sie pochwalic

Dotarl juz do mnie(do nas - podpowiada moja połówka) Honda T27IE. Po pewnych doświadczeniach z tanszymi pontonami - również pożądnymi polskimi gumowymi stwierdzam że to jak Merdedes wsród miejskich autek. Miejsca wydaje się być sporo dla 3 osob wystarczy zeby popływać. Wędkowanie to raczej max 2. Całość sprawia dobre wrażenie odpowienio gruby laminat (spodziewałem sie czegos a`la intex), ławka na której mozna posadzić teściową, pawęż do której można by ją przywiązać ;). Dmuchana podłoga świetny patent na prawde solidnie wygląda. Postawiłem na niej akumulator Toyama (zdaje sie 120) nie zauważyłem żadnych problemów (bałem sie ze zrobi sie dziura-sic!).

Do tego silniczek Minikota 55lbs traxxis bardzo dobry komplet. Testowalismy go pływając na maxa jakies 2-3 godzinki i trudno bylo zauwazyc spadek mocy akumulatora - choc oczywiscie wskaznik na silniku pokazal spadek do 75%mocy.

Jedna uwaga: przeczytac instrukcje... Jak idiota skakałem po pompce marudząc ze nie da sie napompować ponad 0,2bara tymczasem trzeba było przełozyć "rure" ;-))))

Reasumując warto wydac nieco więcej na sprzęt który posłuzy zapewni bezpieczeństwo i przyjemnosc ot ameryki nie wymyslilem(odkrylem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Szukam fachowej porady mianowicie: kupiłem nowy ponton (Ufimka 21) od Allegrowicza (poza aukcją) który zajmuje się tylko takimi właśnie rzeczami. kiedy go napompowałem nad wodą okazało się że na bokach miejscami ma pęknięcia o długości 2, 3mm!Z pontonu nie uchodzi powietrze. Nie wiem co robić proszę o pomoc!

Z góry bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z własnej głupoty :oops: wlałem trochę wody do pływaka pontonu, do środka przez zawór.

Pomóżcie proszę, czy jest jakiś sposób aby ją z tamtąd wydostać? Próbowałem podnosić ponton i tak nim obracać by woda z niego wypłynęła zaworem. Trochę wylałem ale część została. Czy np. można jakoś wykręcić zawór, wylać wodę i ponownie go wkręcić?

Jeżeli macie jakiś pomysł to bardzo proszę bo jak tam zostanie to chyba nic dobrego z tego nie będzie :cry:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał Mazur, nikt nie odp, więc chyba nie ma na to jakiegoś prostego sposobu.

Ale jest jedna rzecz której bym próbował, jeśli ilość wody jest niewielka to pompowałbym ponton w cieple na słońcu, woda w komorze będzie parować i po chwili spuszczając powietrze część z niej ubywa, kilka razy taki zabieg i woda zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

Witam, michorn możesz powiedzieć jak sprawuje się ponton Pro Marine 290, jak z podłogą ? można bezpiecznie stanąć i łowić na spinning? Mam zamiar właśnie go kupić, ale nie mam w ogóle doświadczenia z pontonami. Czy będzie problemem jeśli spytam Cię o cenę? Widziałem je po 1 500 zł. Chyba że teraz mógłbyś doradzić jakieś inne pływadełko.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyper3, ponton sprawuje się bardzo dobrze, jakość jest warta ceny, (także zapłaciłem 1500 zł) Jest ciężki tak jak piszą, pompuje się bardzo szybko. Składanie też moment. JA głownie łapię siedząc bo nie chce płoszyć ryb na płytkiej wodzie. Ale oczywiście próbowałem w nim stawać, bez problemu, podłoga z deskami co kawałek jest wystarczająco sztywna. Osobiście jestem bardzo zadowolony, więcej mi nie trzeba, ale zapytaj jeszcze o opinie innych posiadaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.