Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rzeka Dłubnia


Bartesikk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

Witam,

W Maszkowie wzdłuż brzegów Dłubni ktoś ostatnio wyciął kilkadziesiąt drzew. Słyszeliście może skąd pomysł takiej wycinki i kto za to odpowiada?

Może faktycznie kilka drzew było zniszczonych przez bobry, ale z tego co widziałem większość nie nosiło żadnych śladów bobrzej aktywności i wyglądało całkiem zdrowo. Na niektórych odcinkach cięto drzewa po kolei, nie zostawiając żadnego. Mam nadzieję że to nie jest jakiś wstęp do "poprawiania" rzeki na tym odcinku. Poniżej kilka zdjęć z tej dewastacji.

post-13713-14544973958716_thumb.jpg

post-13713-14544973958953_thumb.jpg

post-13713-14544973959197_thumb.jpg

post-13713-14544973959374_thumb.jpg

post-13713-14544973959614_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Sezon planuję skończyć na Dłubni w okolicach Wysoscic. Czy ktoś z forumowiczów łowił w tamtych rejonach ? A jeśli tak, to z jakimi wynikami ? Warto jechać aż tak wysoko ?

Ja byłem wczoraj na Dłubni właśnie w tych wyższych okolicach. Szedłem w górę od mostu w Laskach Dworskich.

Pstrąga tam jest dużo i brały nawet bardzo chętnie. Niestety ich rozmiary nie rzucają na kolana, delikatnie rzecz ujmując. Przeważały ryby poniżej 20cm. Zdarzały się też takie około 25cm. Ale miejsca bym nie skreślał bo ma potencjał. Kilkaset metrów od mostu rzeka jest dosyć dostępna dla wędkarza. Łatwo można podjeść do brzegu. Dalej jednak staje się coraz bardziej zarośnięta (gęste krzaki, strome brzegi, dwumetrowe pokrzywy) i praktycznie nie da się podejść nie robiąc dużego hałasu i nie płosząc ryb na odcinku kilkunastu metrów.

Myślę, że tam musi siedzieć coś większego :) Może nie od razu rekord Polski ale warunki na takie 40-50cm są.

Do samych Wysocic nie doszedłem ale chyba byłem już blisko. Odcinek nie wygląda na zdeptany i nie zauważyłem też oznak kłusolstwa.

Jak czas pozwoli, to będę jeszcze chciał w tym sezonie popróbować trafić coś większego własnie na tym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dłubni by złapać coś większego trzeba wiedzić na co łowić .Moje rekordowe odcinki to Sieciechowice-Grzegorzowice, są miejsca co 30cm pstrąga złapie bez problemu.Kiedyś tutaj zamieszczałem fotki pstrągów 35-40cm, z owych odcinków.

Pstragi są tam bardzo ładnie ubarwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj od 16 do 20 na Dłubni z kolega , przeszliśmy kawał rzeki , kolega po jednej stronie ja po drugiej , udało się mi złapać 4 pstragi w tym 3 wymiarowe, kolega lepszy bo 8 ale tylko 2 wymiarowe. Najważniejsze że do domku wróciliśmy z rybkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie idzie zlapac teraz wymiar na Dlubni:). 2kropki z 16 dzisiejszych mialy ponad 30cm. Trzeci wymiarowy sie spial.zabawa byla przednia zwlaszcza biorac pod uwage fakt iz wedkowalem w sumie w nienajlepszej porze 15-17.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.