Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Mocowanie kolowrotka na dwa pierścienie?


Angler

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Mam taką starą, kilkudziesięcioletnią wędkę właśnie z pierścieniami. Kołowrotek trzyma się pewnie, nie przekręca. Stopka kołowrotka mocno wciska się w korek. Pierścienie trzeba zaciskać z umiarem, aby po paru godzinach wędkowania dało się je rozsunąć i zdemontować kołowrotek.

U mnie pierścienie są aluminiowe. Wytrzymały przez kilka dekad i służą nadal. Jeśli pierścienie mają ostre krawędzie, to mogą trochę rysować aluminiową stopkę centerpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. tu pierścienie są z abs czy coś tam wiec nic nie powinno się wciskac w stopkę. tak czy inaczej zamówiłem tą wędkę i niedlugo się przekonam. Na pewno na plus jest to że można zamontować kołowrotek w dowolnym miejscu i wyważyć zestaw co jest istotne kiedy trzeba kijek caly czas trzymać w reku i kontrolować całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod centerpina, do przepływanki-wypuszczanki używam wędki float. Daiwa Aqualite Sensor Float 4,2 m. Ma sporo większe przelotki od wędki match i bardziej odsadzone od blanku. Mokra żyłka tak się nie klei do blanku. Sensor Float jest dosyć miękką wędka, co nie każdemu może pasować. Jest jeszcze odmiana Power Float - sztywniejsza.

 

Udanych połowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zamówiłem Mitchell Epic ML Toc taki jak na foto które zapodalem. 

Nie jest to Match jak go opisują. Na zagranicznych stronach i sklepach jest opisany wyraźnie jako wędka na salmonidy. Podejrzewam że też ma większe przelotki. ale to sie dopiero okaże jak do mnie dotrze. Szukałem delikatnego kija o parabolicznej akcji i możliwie najlżejszego a ten waży niby ok170g.

Cel to wszelki pospolity białoryb na nizinnej Warcie oraz mniejszych a czasem malych rzeczkach. Mam nadzieję że trafiłem z wyborem ale to dopiero wyjdzie jak skompletuję cały zestaw. Zależy mi też na cenach bo to ma być na próbę, czy taka zabawa mi przypadnie do gustu w ramach odskoczni od muchy i spina. Dlatego nie mam też wielkich wymagań.

Za to na spławiki żuciłem sie jak okoń na robaka, wziąłem Drennan'y Crystal Avon i Chubby oraz Stick we wszystkich możliwych gramaturach, zrobiła się spora kolekcja ale biorąc pod uwagę że nie łowiłem na spławik od dekady to chyba musialem to nadrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędka wygląda OK. Po c.w. sądzę, że jest miękka i fajnie może pracować podczas "wystrzeliwania" zestawu. Może też być fajna zabawa gdy weźmie większy kleń :)

Z początku myślałem, że to jakaś Daiwa Ninja, bo te też mają czerwone pierścienie przy rękojeści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może byc niezła jazda ale jako że łowię na muchę klenie, a trafiają sie nawet takie pod 50cm. a wędkę mam #5 to blank wygięty po sam korek to dla mnie nic nowego. Bywalo że taki kabanek ok 40cm siadał na szklaka #3 to dopiero jest jazda, zero kontroli nad rybą. Z centerpinem mam zamiar się bawić od jesieni do wiosny, kiedy muchówki będą odpoczywać w szafie. Ale jak się spodoba to dla odmiany może częściej też w sezonie, zwłaszcza na Warcie. która w mojej okolicy jest wyjątkowo paskudna do łowienia na muchę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowicie zielony w metodzie muchowej. O co chodzi z #3...5...6 w oznaczeniu wędek? "Moc"? Jak to # przełożyć na tradycyjne wędziska, np.  spinningowe? Dla mnie to kompletne czary.

Trochę próbuję łowienia na rzekach "górskich", ale na spinning. Trocie, pstrągi. Póki co mój osobisty rekord to kelt, samica 78 cm. Wagi nie pamiętam dokładnie - 4,0 kg albo 4,7 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak # to klasa wędki czyli jej moc. im wyżej tym mocniejsza na, pstrągi klenie 5-6 będzie dobre ale na szczupaki najlepsza jest 9. na oznaczenia do spiningu ciężko to przenieść ale jako że na spina też łowię to moge powiedzieć że 5-6 to taki odpowiednik spina o cw 10-13g o bardzo parabolicznej akcji choć wędki muchowe też mogą być szybkie i szczytowe. myślę że gdyby jakąś dwuręczną muchówkę (switch) w klasie 7-8 przezbroic w odpowiednie przelotki to bylby idealny kij pod centerpina.  

gratuluję pięknej ryby 78cm to już konkretna sztuką

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.