Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czytanie obrazu deeper pro +


Luis

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
33 minuty temu, Gu_miś napisał:

do połowu z brzegu  i do odległości rzutu 50 m

I dlatego z tych i jeszcze kilku powodów, jest tańsza. Trzeba dobrze się zastanowić, czy spełni oczekiwania. Jeżeli ma posłużyć wędkarzom łowiącym tylko z brzegu, to część funkcji prawdopodobnie okazała się zbędna. Podejrzewam, że głównie tym się kierowano, aby zachęcić ceną i zachować przydatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli zrobić wymienną (samemu) baterię lub wodoszczelne wejście usb na górze obudowy , bo mój już 2letni   wydaje się że krócej trzyma? może dlatego że latem wcale go nie używałem? głównie kupiłem go na lód , i przydał by się właśnie taki żeby można było go podpiąć pod power bank i dalej używać w przerębli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 9.01.2019 o 12:26, jaceen napisał:

Przeglądałem temat i z ciekawości zaglądnąłem na stronę główną Deepera. Żeby zrozumieć o czym mówicie przeczytałem informacje w zakładce "jak działa sonar". Wiadomo, że praktyki i własnych doświadczeń nic nie zastąpi.  Może jeszcze kogoś zainteresuje, że najnowsza wersja Deeper START jest sporo tańsza od poprzednich.

https://deepersonar.com/pl/pl_pl/jak-to-dziala/jak-dziala-sonar

 

 

TAK tańszy ale zobacz jakie parametry sonda start a PROfessionaI.

Bez mapy batymetrycznej

Tańsze samochody tez są prawie robi wielką roznice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 17:27, buszmen napisał:

@jaceen tańsza ale czy lepsza :) ma tylko wiązkę 40* deeper pro ma 55*   i 15* więc np . na takim lodzie gdzie łowi się wertykalnie jest lepszy :)

Widzę kolego ze jesteś przygotowany

Ja też studiowalem te parametry 

Wiec zakupiłem deeper pro +

Z mapa batymetryczna bo łowie dużo z łodzi i jestem zadowolony

A to zależy od kieszeni każdego z osobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sobie miejscówek na wiosnę. Dzisiaj szybki rekonesans nad zarośniętą glinianką. Czy deeper może pomylić rośliny z rybami? Oczywiście chodzi o liczne wskazania, jak na fotce poniżej. 

IMG_20190228_192607.thumb.jpg.b441f94b15b14482a55d4dfc4958aa96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RSM napisał:

Szukam sobie miejscówek na wiosnę. Dzisiaj szybki rekonesans nad zarośniętą glinianką. Czy deeper może pomylić rośliny z rybami? Oczywiście chodzi o liczne wskazania, jak na fotce poniżej. 

IMG_20190228_192607.thumb.jpg.b441f94b15b14482a55d4dfc4958aa96.jpg

Może pomylić, a nawet częściej myli rybę z dnem oznaczają ją na zielono i nie identyfikujac ikoną ryby. 

Na Twoim skanie obstawiam, że to zielsko, choć nie wykluczone, że jakieś rybki się tam kręciły. Skanowanie wygląda na robione na dużej fali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
36 minut temu, swi_r napisał:

No to zagadka na dziś - co tutaj widać? :)

Lewa strona wiadomo, a środek można tylko strzelać, ale ja bym obstawiał bardzo szybko ściągany deeper nad stadem drobnicy. Chyba, że pływałeś łódką, to podczas pływania też można taki efekt uzyskać- nawet bez ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, buszmen napisał:

Te łuki po lewej to są ryby , a ten jakby deszcz to pikujące rybitwy 🤣

Kolega Buszmen był bliżej.

Niestety w plecionkę wplątał mi się łabędź. On nie zauważył plecionki, a ja zagapiłem się na telefon. Na szczęście po małej 'walce' udało mu się wyplątać. Kamień spadł mi z serca.. także koledzy uważajcie na ptactwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość trudna do interpretacji, bo zrobiona na płytkiej wodzie, prawdopodobnie bardzo mulistej, ale to też nie jest pewne, bo deeper wyciągany na płytką wodę głupieje.

Pierwszy obrazek- taki bałagan może powstać np. w świeżo zanęconym miejscu. Dwa następne- nic specjalnego- jakieś ryby "zahaczone stożkiem sondy", dlatego częściowe łuki.

Czwórka- to może być wszystko, bo bardzo mała głębokość. Stawiam podobnie jak pierwsze zdjęcie.

5 ryba w toni- deeper zatrzymany po natrafieniu na początek łuku.

6- nie wiem co autor miał na myśli, poza tym że pokazujesz widok "prosty"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest to jezioro bardzo płytkie, gdzie jako 'pierwsze dno' jest muł. Wydaje mi się, że jest on pokazany jako roślinność - na zielono. Ostatni screen (widok prosty) miał na celu pokazanie jakby "prawdziwej głębokości". Wydaje mi się, że na szczegółowym jako głębokość deeper brał "prawdziwą głębokość" + muł.

2, 3 - skąd wiadomo, że zahaczone stożkiem sondy?

5 - ja wywnioskowałem, że to jakaś większa ryba, ale czy taki wniosek można wyciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 14:41, swi_r napisał:

Ogólnie jest to jezioro bardzo płytkie, gdzie jako 'pierwsze dno' jest muł. Wydaje mi się, że jest on pokazany jako roślinność - na zielono.

Zielony kolor oznacza generalnie miękkie podłoże a nie roślinność. Również ryby potrafi pokazać jako zielony łuk jeśli stoją tuż nad dnem.

W dniu 29.03.2019 o 14:41, swi_r napisał:

2, 3 - skąd wiadomo, że zahaczone stożkiem sondy? 

Taki częściowy (niepełny) łuk świadczy o tym, że nie cała ryba znajdowała się w stożku echosondy.

W dniu 29.03.2019 o 14:41, swi_r napisał:

5 - ja wywnioskowałem, że to jakaś większa ryba, ale czy taki wniosek można wyciągnąć?

Tak, prawdopodobnie to większa ryba, niż te na poprzednich zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.