Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rozmowy o wszystkim i o niczym


trini

Rekomendowane odpowiedzi

madi, mam nadzieję że będziesz beta testerem i opowiesz nam wrażenia z kulinarnej podróży z jesiotrem :mrgreen:

Jak mi się uda to nie omieszkam zdać relacji :grin:

Wysoki Sądzie zeznam już szczerze, mam 1000000% rację i pewność że jest to jedna z najsmaczniejszych ryb jakie kiedykolwiek wciągałem.

Hehe nieźle, muszę spróbować któregoś pięknego dnia.

Tak samo jak z morskich przepadam za czerniakiem. Kulinarna orgia :mrgreen:

Na tę orgię to bym się pisała :razz:

ale ja potrzebuję na Wigilię jakąś "inną" rybę bo karpia nie bardzo trawię

Spróbuj wędzonego. Kiedyś też nie przepadałem za karpiem, aż zasmakowałem w grillowanym i wędzonym. :cool:

Hmmm Tomku a jak można zaserwować takiego wędzonego karpiszona? Bo wiesz ogólnie rzecz biorąc to u mnie w domu jakąkolwiek wędzoną rybę je się na kolanach i to paluchami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hmmm Tomku a jak można zaserwować takiego wędzonego karpiszona? Bo wiesz ogólnie rzecz biorąc to u mnie w domu jakąkolwiek wędzoną rybę je się na kolanach i to paluchami :mrgreen:

Można i na kolanach, ale z okazji wigilii spróbujcie na talerzach :mrgreen:

Dzień przed wędzeniem na niezbyt grube dzwonki sypać sól, czosnek granulowany i ... klasyczną przyprawę do grilla. Wędzić niezbyt ostro około 3 godzin na siatce. Czas wędzenia zależy od wielkości ryby. Najlepsze karpie w przedziale 2-3 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i na kolanach, ale z okazji wigilii spróbujcie na talerzach :mrgreen:

No się wie :lol::lol::lol:

Dzień przed wędzeniem na niezbyt grube dzwonki sypać sól, czosnek granulowany i ... klasyczną przyprawę do grilla. Wędzić niezbyt ostro około 3 godzin na siatce. Czas wędzenia zależy od wielkości ryby

No masz babo placek, jeszcze mam se sama uwędzić. Przecież nie wykpię sobie teraz wędzarni bo ziemia zmarznięta na kość :razz: A w mojej dziurze wędzarni z prawdziwego zdarzenia to nie znajdę :neutral:

Najlepsze karpie w przedziale 2-3 kg.

A to, to na bank. kocur pewnie zaraz dopisze, że większe to już drewno :lol::lol::lol:

Dzięki Tomku za przepis, z pewnością kiedyś skorzystam jak tylko będę miała gdzie uwędzić mięcho... może uśmiechnę się do jakiegoś gospodarza, który sam wyrabia ze świnek wędlinki i pyszne kiełbaski :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tatar z łososia - wczoraj zrobiłem po raz pierwszy w życiu, paluszki lizać!

Drobniusieńko podziobany łosoś (z tym jest najwięcej zachodu), posiekana cebulka, można tez dodać do tego trochę drobno posiekanego ogórka konserwowanego. Trochę oliwy, dużo pieprzu i soli, a przed konsumpcją sok z cytryny - i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd on może wiedzieć ,on sie nawet samym słowem karp brzydzi :wink::mrgreen:

Hmm no tak, kurcze a może się już po prostu przejadł :mrgreen:

ja się właśnie objadam świeżutkim dorszykiem ,paluszki lizać :lol:

Wiesz co, maniek to już przegięcie... cholera gdyby nie było tak zimno to bym do Ciebie podskoczyła na kolację, a tak to mi tylko smaka narobiłeś :evil::wink:

maniek, nie lubię bo mi nie smakują

Mi też.....

w wigilię jem bo inaczej matka krzywo patrzy :mrgreen:

A mi to właśnie lotto latami byłam katowana karpiem, a od kilku stawiam na swoim...

Panowie, widzę, że Wam świąteczny nastrój uderza do głowy.... cytryna obowiązkowo do ryby, na kaca - klin :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, ja też uwielbiam Święta.... jak jest wszystko zrobione, pogotowane, itp.

Panowie potrzebuję pomocy, jak wymigać się z zakupów w zapchanych sklepach :?::roll:

Jakie macie sposoby, no kogo mam pytać jak nie Was, macie przecież swoje skuteczne patenty :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie sposoby, patenty

Ja używam tej samej broni co moja Pani gdy ona nie ma na coś ochoty :oops: . Mówie np. - "Boli mnie głowa i po prostu nie mam ochoty, bo NIE!!!" :mrgreen:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Cholera mnie akurat głowa boli..... :roll:

Dobra Panowie, jeszcze pomęczę. Z racji iż mam problem z jesiotrem, pod decyzję główną podsunięta jeszcze została Tołpyga. Mam nadzieję, że ktoś się wypowie jak ta ryba smakuje. Oby szybko bo dziś jadę sobie ją (lub inną) złowić :twisted:

Z góry wielkie DZIĘKUJĘ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi, nie rób zakupów w dużych sklepach a jak już musisz to tylko w czasie kiedy ludzie są w pracy. Małe osiedlowe sklepiki itp są tak samo dobrze zaopatrzone ale jest minus bo trzeba się nabiegać pomiędzy nimi.

"Boli mnie głowa i po prostu nie mam ochoty, bo NIE!!!"

Wysoki Sąd jako kobieta powinien znać tą wymówkę więc może skorzystać z niej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi, nie rób zakupów w dużych sklepach a jak już musisz to tylko w czasie kiedy ludzie są w pracy. Małe osiedlowe sklepiki itp są tak samo dobrze zaopatrzone ale jest minus bo trzeba się nabiegać pomiędzy nimi.

Biegam od rana, właśnie kiedy większość powinna pracować.... I tak jest młyn w sklepach, na parkingach, targowiskach itp., mohery sieją zamęt, ma cwani biorą przed Świętami chorobowe żeby się ze wszystkim uwinąć :evil:

Szlag by trafił jeszcze kierowców, bo albo jedzie jak pipa (delikatnie mówiąc) przy czym ja dość dobrze w takim momencie przypominam sobie wszelkie języki obce, albo idioci za kółkiem, którzy myślą, że im wszystko wolno. No przez takiego dzwona bym miała, yh.

Wysoki Sąd jako kobieta powinien znać tą wymówkę więc może skorzystać z niej :mrgreen:

Znam doskonale tę wymówkę, której jednak jeszcze nie stosowałam bo nie miałam takiej potrzeby, ale w stosunku do przedświątecznych przygotowań mam zamiar :twisted:

Albo się spakuję i pojadę na ryby :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.