Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rozmowy o wszystkim i o niczym


trini

Rekomendowane odpowiedzi

Znaleziono najstarszy haczyk na ryby

Na Wschodnim Timorze znaleziono najstarszy znany haczyk na ryby. Odkrycia dokonali naukowcy z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego (ANU) pracujący na stanowisku w jaskini Jerimalai. Znaleziska z Jerimalai dowodzą, że ludzie łowili ryby na otwartym morzu znacznie wcześniej, niż dotychczas sądzono.

„Na miejscu znaleźliśmy ponad 38 000 rybich kości pochodzących z 2843 ryb. Ich wiek oszacowaliśmy na 42 000 lat" - mówi profesor Sue O'Connor, która stała na czele zespołu badaczy. „To pokazuje nam, że wcześni ludzie zamieszkujący wyspy Południowo-Wschodniej Azji mogli pochwalić się zadziwiająco dużymi umiejętnościami żeglugi. Byli ekspertami w polowaniach na takie ryby jak np. tuńczyki, których złowienie nawet dzisiaj nie jest łatwe" - dodaje Connor.

„Na miejscu znaleźliśmy też wykonany z muszli haczyk, którego wiek oceniamy na 16-23 tysiące lat. To, jak sądzimy, najstarszy znany haczyk na ryby. Dowodzi on, że nasi przodkowie byli zręcznymi rzemieślnikami i rybakami. Co prawda nie wydaje się, by haczyk nadawał się do połowu ryb żyjących w wodach pelagialnych [oddalonych od brzegu - red.], ale możliwe, że w tym samym czasie robiono też inne typy haczyków" - stwierdza O'Connor.

źródło:

http://forum.kopalniawiedzy.pl/index.php?/topic/14624-znaleziono-najstarszy-haczyk-na-ryby/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rozbawiła mnie cena;

Wędka bambusowa z czterema podstawkami :mrgreen:

http://allegro.pl/bambus-dla-konesera-wedka-okazja-i1977820012.html

a zważywszy ,że jest to wystawione w kategorii Wędziska › Karpiowe,

zastanawiam się czy nie wysłać do sprzedającego e-maila następującej treści;

"Weź ty se synek ten kij, i się po łebie bij" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem na takową...

Ach... co to były za czasy...

ale za taką kasę???

To tylko J. Biedrzycki (TaAaka Ryba) porywał się z takim subtelnym kijkiem na karpie. Tyle, że podczas brania jęczał jeszcze bardziej niż ten bamus.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wernicjusz, u mnie rządziło wtedy bosmańskie w małych butelkach zwanych bączkami. A te co miały przetłoczenie na szyjce to nazywali generał :shock: Nie brało się piwa w zielonych butelkach ale już nie pamiętam dlaczego :roll:

Pavlo, trzymaj go. Ja niestety żałuję że nie mogę odzyskać swoich starych bambusów :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brało się piwa w zielonych butelkach ale już nie pamiętam dlaczego :roll:

Bo takich nie dało się sprzedać w "skupie butelek"? :mrgreen: Pamiętam, że wpływy z tej instytucji zasilały najmocniej moją książeczkę SKO :mrgreen::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takich nie dało się sprzedać w "skupie butelek"?

Może i oto chodziło a może i propaganda dawnej epoki... .

Dzisiaj Perłę, Lenia i kilka innych można kupić w zielonej i co :idea: .

Widać efekt cieplarniany służy zielonemu szkiełku :lol:

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na coś takiego

4285023_l.jpg

Karta beznominałowa z 2001 roku. Przedstawia ryt skalny z epoki brązu przedstawiający połów ryb przy użyciu wędek

źródło

http://myvimu.com/exhibit/4285117-polow-ryb-to-pasja-czlowieka-od-stuleci

Powiedzcie mi, Ci kolesie jechali już na trola :shock: , czy to tylko kotwica jest :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Chciał bym się spytać co trzeba zrobić żeby przyznać komuś że pomógł . Zawsze się pojawia pod ulubioną metodą połowu .

Założyciel danego tematu ma opcję pod każdym postem w danym wątku aby kliknąć "Pomógł", wtedy licznik tego użytkownika zwiększa się o 1. O ile oczywiście uważa, że dana odpowiedź jest pomocna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość FALUBAZ_ZG

Czy ktos z was mial moze stycznosc z tymi mobilnymi wedzarkami na trociny i moglby krotko napisac czy warto sobie tym zawracac glowe czy lepiej odpuscic?

Z gory dzieki

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czasami trzeba odpocząć od wędkarstwa i pójść do kina. Od września 2011 we Wrocławiu jest dostępne czterosalowe kino studyjne DCF (Dolnośląskie Centrum Filmowe). http://www.dcf.wroclaw.pl/o-dcf/opis-kina Powstało w miejscu dawnego kina "Warszawa" Polecam szczególnie tanie środy (cena biletu 11 zł). Moja aktywność przy cenach w Multipleksach, to trzy, cztery wizyty w roku. Przy opcji środowej w DCF-ie nie minął luty a już zarezerwowałem bilety na czwarty seans. Ważny dla mnie

i może dla innych preferujących dobre kino fakt, że podczas seansu głośniki nie ryczą aby zagłuszyć pożeraczy popcornu

i innych smakołyków. Wiadomo, że nie wszyscy mogą się tej potrzebie oprzeć, ale w stosunku do Multipleksu jest to w przybliżeniu 90% popcornu a w DCF-ie 100% przyjemności oglądania i 2-3% przemyconych batoników.

Na bardziej reklamowane tytuły rezerwacja nawet z tygodniowym wyprzedzeniem może być utrudniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.