Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

On chyba tylko do tarczy

... na 70 i 100 m 8)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/zib1kfa198pbs6dy.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/to1slxlkay55gxxi.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/xfki1idp8ebbox7c.html

Ale moim ulubionym zajeciem jest zabijanie nakretek z butelek PET z 70 m :mrgreen::D

Do zwierzatek nie mialbym sumienia wystrzelic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

.. Hobby z Piotrem masz podobne..

Jans to nie do końca jest prawda , w koguty dopiero wchodzę a .od zawsze byłem

gruntowcem , latem a podlodowcem zimą . Tak że spokojnie . Poza tym cieszy mnie,

jak przypuszczam każdego, to że mogę sobie coś zrobić. Z kolei wyjazdów na sandały

nie mamy aż tak wiele , trochę daleko. Namierzyłem zimą potencjalne łowisko , mianowicie .. morski odcinek Martwej Wisły , zimą ciągali sandacze , nawet niczego

sobie.Jest tam od 6 do 9m. mam trochę za lekkie koguty , nie mam jeszcze formy

na cięższe główki. Mam pytanie do Piotra , jaki ciężar powinny mieć główki na tę głę-

bokość i na jakie Fi główki się ten ciężar przekłada ?

Darz Kur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 6 do 9m

To zalezy od ksztaltu dna. Jesli sa duze i nagle upadu np z 4 na 6 m uzywam 20-25 g. Jak jest praktycznie plaskie dono zakladam na 6 m 30 g. Ale to nie norma, jak sandalki kaprysza popadam w skrajnosci, czyli (trzymajac sie np. 6 m) od 15 g (papierosa mozna calego spalic zanim opadnie na dno :lol: ) az do 40 g.

Co do srednicy glowek i ich masy mozecie to sami latwo policzyc w nastepujacy sposob:

ciezar objetosciowy olowiu, czy tez gestosc - http://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%82%C3%B3w

wzor na objetosc kuli - http://pl.wikipedia.org/wiki/Kula

I gotowe. Nie pomylcie sie przy zmianie jednostek g/kg, kg/Mg itp ;)

Proste, prawda? :cool: Wszyscy, co ukonczyli 4 klase szkoly podst. nie powinni miec z tym problemow :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: Jestem juz na "fali" i odcinam centymetr :lol::lol::lol: Kurcze, ale męczarnia. Koledzy wędkują od 1-go stycznia a ja nawet kija w dłoniach nie miałem. To sie nazywa wstrzemięźliwość przedsandaczowa :lol::lol::lol:

Nie skreciłem ani jednego kogutaka (chroniczny brak czasu), ale zostało mi ich z połowę wiadra z poprzednich lat, kiedy kręciłem po kilka dziennie ;) Bywało, że i na łódce :lol:

Ja prawdopodobnie zakotwicze tam na cały tydzień na wprost wyspy na cyplu ... przyczepa kampingowa i biała mazda 6 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Doskonały opis!

Szukałem jakiś czas temu informacji na temat połowów na koguty i tu znalazłem dużo odpowiedzi. Sprzęt już prawie skompletowany od 1 czerwca ruszam do boju. Łowię na niewielkim zbiorniku ale jest w nim sporo sandaczy (ale również szczupaków i sumów). Dotychczas łowiłem je głównie na przynęty naturalne lub twistery teraz czas na koguty.

Będę meldował o wynikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w nim sporo sandaczy (ale również szczupaków i sumów)

I dla tego właśnie nie zapomnij o przyponie stalowym. Zdziwisz się, co na to straszydło można z wody wytargać. NIe zakładaj przyponów krótrzych niż 30 cm ... to minimum. Nie będę sie rozpisywał dla czego (już o tym gdzieś pisałem) ale jeszcze raz napiszę ....

ZĘBY SZCZUPAKA POWSTRZYMA JEDYNIE PRZYPON STALOWY!!!!

Plecionke i fluocarbon tnie jak żyletką :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale czasem nawet to nie wystarczy. W zeszłym roku na woblera typu "Big S" z grzechotką zaciąłem ładnego suma. Po około pół godzinie miałem go przy brzegu, ale dzięki mojej głupocie (zabrałem z auta podbierak "na motyle" zamiast duży na sztywnej obręczy) nie byłem w stanie go podebrać- a byłem nad wodą sam. Sum poszedł na staw i wlazł w korzeń niezbyt daleko od brzegu. Wlazłem do wody i próbowałem uwolnić żyłkę z zaczepu (niezapomniane wrażenie jak sum ci wachluje ogonem po nogach) bez żadnego szarpniecia ze strony mojej czy ryby pękł przypon stalowy. I zostałem cały mokry z ze skręconą wymęczoną żyłką i resztką stalówki.

Na tym zbiorniku łowione były sumy do 20 kg a jestem pewien, że są większe. Szczupaków jest sporo ale takich około wymiaru (55 cm). Sandacze z reguły w okolicach 60 cm ale zdażają się powyżej 70 cm. I co ważne spinnigistów można policzyć na palcach jednej ręki.

Dośc tego pisania bo aż się napaliłem na łowienie a tu jeszcze 4 dni trzeba wytrzymać (u nas zakaz spinningu do 1 czerwca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość wobler129

Mam pare pytań. Produkuję woblery. Chciałbym zacząć kręcić koguty :smile: Więc jestem kolejnym fanem koguciarzy :grin: Byłem ostatnio na sandaczu. Łowiłem z brzegu, gdyż nie posiadam łódki. Rzucam woblerami aż do znudzenia i nic. Miałem w skrzynce jedengo 10g. koguta. Pare rzutów i sandacz :cool: Prowadziłem go "ala opadem". Muszę się jeszce dużo nauczyć co do prowadzenia "straszydeł".

Oto moje pytania co do kręcenia ;)

1. Czytałem, że lepiej produkować koguty z kotwicą. Jak kotwice zamontować do główki ( o ile kotwice się do niej mątuje )???

2. Jaki sprzęt trzeba by było nabyć ???

3. Obojętnie jakie materiały kupie na kogota ???

4. Gdzie nabyć sprzęt, pióra sieść, "nitki", ???

5 Ogólne rady do kręcenia :grin:

czekam na odp.

a i prosze powiedziec czy ten sklep bedzie dobry do zamóień ??? i jakie pióra wybrac z tego sklepu ???Pióra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Wszystko fajnie, tylko skąd wezme forme :???: Sam raczej nie zrobie - zresztą rodzice by mi nie pozwolili ołowiu odlewać :oops: To jedno już wiem. Muszę kupować główki z pojedyńczym hakiem :sad: Teraz tylko załątwie sobie sprzęt i będę kręcił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

A mam pytanie, bo Pan shogun_zag napisał "wiskoza". Szukam w sklepach tego materiału i nie moge go znaleść.

Czy tutaj chodziło o "sierść kozy" ???

I czy ta biała "nić" na szpuli ze zdjęcia nosi nazwe "nić wiodąca" ???

I jaką nazwę nosi ten biały materiał, który tnie Pan na około 2-2,5cm. ??? Czy to jest sierść kozy tylko biała ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tutaj chodziło o "sierść kozy"

:lol::lol::lol::lol:

"Wiskoza, roztwór przędzalniczy zawierający celulozoksantogenian sodu rozpuszczony w ługu sodowym. Wiskozę otrzymuje się z drzewnych mas celulozowych, które poddawane są działaniu ługu sodowego, a następnie siarczku węgla(IV). Wiskozę przetłacza się przez małe otworki dysz przędzalniczych i poddaje kąpieli chemicznej. Otrzymane włókna zazwyczaj posiadają właściwości bawełny i są stosowane m.in. do wytwarzania sztucznego jedwabiu (jedwab wiskozowy)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiskoza, roztwór przędzalniczy zawierający celulozoksantogenian sodu rozpuszczony w ługu sodowym. Wiskozę otrzymuje się z drzewnych mas celulozowych, które poddawane są działaniu ługu sodowego, a następnie siarczku węgla(IV). Wiskozę przetłacza się przez małe otworki dysz przędzalniczych i poddaje kąpieli chemicznej. Otrzymane włókna zazwyczaj posiadają właściwości bawełny i są stosowane m.in. do wytwarzania sztucznego jedwabiu (jedwab wiskozowy)."

Ty nie mędrkuj tylko powiedz gdzie to kupić :wink:

Ostatnio coś podobnego do wiskozy widziałem w Castoramie, używali tego do obszywania dywanów, nie wiem jednak czy to "cóś" się nada, abyło w kilkunastu kolorach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ok a możecie napisać mi jakie materiały będą potrzebne do zrobienia takiego pięknego koguta jak kogut Pana shogun_zag ???

Wiem jakie pióra - kapki kogutów.

A co z tymi nićmi, które służą do mocowania piór itp. Jak się one nazywają ??? Czym moge zastąpić wiskozę :lol::lol::lol: A i z czego Pan shogun_zag robił korpusik. Ten pomarańczowy ( wiskoza ? ) ???Materiały będę zamawiał ze sklepu internetowego .sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.