Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zawody wędkarskie.


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś startuje z doloślązaków.

Komunikat

Publikujący: Okręg PZW we Wrocławiu 05 marca 2007 00:52

Spławikowe Mistrzostwa Dolnego Śląska

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W DYSCYPLINIE SPŁAWIKOWEJ

Zasady ogólne:

1. Gospodarzami zawodów są okręg wrocławski, jeleniogórski i legnicki. Każdy z okręgów na swoim terenie organizuje jedną turę mistrzostw.

2. Pierwsza tura zawodów organizowana przez okręg wrocławski traktowana jest jako tura eliminacyjna,

3. Zawody odbędą się w oparciu o aktualne Zasady Organizacji Sportu Wędkarskiego oraz zgodnie z RAPR.

4. Mistrzostwa są 3 - turowe, wielosektorowe, czas trwania jednej tury wynosi trzy godziny,

5. Mistrzostwa rozgrywane są w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej w kategoriach: seniorzy, kobiety i juniorzy,

6. W skład drużyny wchodzi trzech seniorów + kobieta (lub zamiennie junior),

7. W pierwszej turze zawodów (wrocławskiej) przewiduje się maksymalnie udział do 25 drużyn, klubów i kół z okręgów – członków porozumienia dolnośląskiego.

8. W pozostałych dwóch turach (jeleniogórskiej i legnickiej) bierze udział po ok. 60 zawodników wyłonionych z pierwszej tury eliminacyjnej.

9. Do dalszych rozgrywek przechodzą: drużyny które zajęły miejsca od 1 do 13, w tym po jednej drużynie (klub lub koło) z każdego okręgu która uplasowała się najwyżej w punktacji drużynowej oraz pozostałe drużyny zgodnie z zajętymi miejscami,

10. 4 seniorów i po 2 zawodników w kategorii kobiet i juniorów otrzyma „dziką kartę” upoważniająca do startu indywidualnego w mistrzostwach. Dziką kartę otrzymają zawodnicy z drużyn które nie zakwalifikowały się do dalszych startów. O prawie startu decydować będzie wyższe miejsce zawodnika w klasyfikacji indywidualnej I tury.

11. Mistrzowie, wicemistrzowie i najlepsi zawodnicy poszczególnych tur zostaną uhonorowani:

* nagrodami honorowymi: puchary, medale i dyplomy,

* nagrodami rzeczowymi w przypadku pozyskania sponsorów.

Zasady dotyczące I tury

1. I tura mistrzostw zostanie rozegrana 01. 04 2007 we Wrocławiu,

2. Zawody rozgrywane zostaną na Kanale Żeglownym Odry w rejonie dzielnicy Sępolno między mostami: Swojczyckimi a Jagelońskimi (patrz mapka ),

3. Termin zgłoszenia drużyn upływa 19 marca 2007r. Zgłoszenia drużyn z poza okręgu wrocławskiego dokonują właściwe okręgi,

4. Do 26 marca zainteresowani zostaną powiadomieni o wynikach kwalifikacji do startu w zawodach,

5. Wpisowe od zawodnika wynosi 40 zł. i jest przeznaczone na: przygotowanie łowiska, wynagrodzenia dla sędziów, nagrody honorowe, poczęstunek dla zawodników po zakończeniu tury.

6. Kierownicy drużyn do godz. 9.00 potwierdzają swój udział w zawodach na łowisku w biurze zawodów i wnoszą opłatę startową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

No miałem startować z moją paczką znajomych tylko mieliśmy jeden problem że nie mieliśmy juniora lub jedną kobiete, bo chcieliśmy zrobić drużyne, ale się nie udało, a z drugiej strony to trudno wogule się dostać bo może wystartować 25 drużyn.PozdrO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mistrzostwa dolnego śląska to za wysokie progi na moje nogi (sprzęt i umiejętności). Jako junior i młody senior walczyłem kiedyś nawet z dobrymi wynikami ale tylko w kole a to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pewniak no ale w pierwszą niedzielę czerwca są z tej samej serji I Spiningowe Mistrzostwa

Dolnego Sląska, nie mów że tam nie masz szans, zresztą zapraszam chętnych do udziału,

zapisy i informacji udziela kol. W. Szmajda z Zarządu Okręgu pod tel. 071-344-44-01 i prosić

właśnie Waldka.Myślę że też wezmę udział w tej imprezie, która odbędzie się na zbiorniku

Mietkowskim,koszty są znaczne ale nie koniecznie trzeba korzystać z zakwaterowania i wyżywienia i mpreza dwó-dniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-dzisiaj Okręg P.Z.W. Wrocław rozpoczoł rozgrywki G.P w spiningu zawodami w Hobieni,

organizatorem było koło Góra Miasto, trochę niefortunnie się złożyło ponieważ wczoraj na tym samym terenie rozgrywano zawody Ligi Wielkopolskiej i dzisiaj odbiło się to na wynikach naszych zawodników.Wystartowało 38 zawodników, sklasyfikowano 25 z rybami (bez komentarza).Ja nie startowałem ale mój klub"PAPROSZEK" zdeklasował pozostałych zawodników zajmując trzy pierwsze miejsca a w dziesiątce było jeszcze dwóch, jestem z nich dumny, nie często osiąga się takie wyniki,start super ale jeszcze pięć tur wszystko jest możliwe.Gratulacje moim kolegom klubowym :grin::grin: :grin:Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam- jutro kolejna tura G.P. Okręgu w spiningu, zawody odbędą się na Odrze i kanale nawigacyjnym łącznie z Bajkałem w Gajkowie koło Wrocławia. Zawody jedno turowe 7-dmio

godzinne zbiórka do godz 5 w Gajkowie na boisku zapraszam chętnych z okręgu Wrocław do

rywalizacji. Jutro wieczorkiem napiszę trochę więcej. Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam- w dniach 16-17.06 rozegrane zostaną spiningowe mistrzostwa okręgu wrocław, pierwsza tura na Mietkowie z łodzi a drga w Brzegu Dolnym na Odrze zapowiada się ciekawa rywalizacja a i pogoda jak na zamówienie,zobaczymy jakie padną wyniki z Mietkowa czy potwierdzą się poglądy o zniszczonym przez kłusoli zbiorniku, wyniki z długiego wekendu napawają optymizmem wprawdzie łowiono sporo krótkich ale trafiały się i większe(Sondowali moi koledzy z klubu). Za kilka dni życie zweryfikuje wszystkie domysły i opinie. ( startuje w nich oprócz mnie pewniak) :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i już pierwszy dzień wzmagań sportowych mamy za sobą, poranek w Mietkowie niezbyt gościnnie przywitał uczestników Mistrzostw Okręgu w spiningu, niebo zaciągnięte czarnymi chmurami nie wróżyło łatwego i przyjemnego łowienia, jednak organizator zdecydował się wypuścić zawodników na mocno wzburzony zbiornik na efekty nie trzeba było długo czekać, kilka łodzi zostało zepchniętych do brzegu i nie dawali rady odbić od niego na nawietrznej, dopiero z holowani na spokojniejszą wodę jakoś utrzymywali się w miejscu.Moim zdaniem ale nie tylko powinno się wstrzymać te zawody bo było to zbyt ryzykowne co przełożyło się na wyniki około 80% zawodników zerowało miedzy innymi my t/z ja i pewniak wygrał Lukasz Panas czwarty zawodnik tegorocznych Mistrzostw Swiata komplecikiem szczupaczek i sandałek

razem waga troszkę ponad kilo, jutro nastąpi rozstrzygnięcie. A oto kilka fotek z tych zawodów

1827ad58780dacccm.jpg

na takich pływadłach płyneliśmy(stan techniczny bardzo cienki)

ef6d83075d4ab664m.jpg

mój partner z łodzi

b133f4876ccef5e7m.jpg

odprawa zawodników

5dafeb9ac99a0a95m.jpg

w takich warunkach pływaliśmy

ffbe685916617870m.jpg

rozkołysany zbiornik

46a1adaa9be20d99m.jpg

odpoczynek po kolejnym przestawieniu

310383133ba9d69em.jpg

partner obsługuje za lekką kotwice

27ac6dc1d8960289m.jpg

czas spływania to i pogoda się poprawiła

7b04710b5fc73d86m.jpg

zwycięzca ze swoim komplecikiem

033ae952fc2a99bcm.jpg

a tu pewniak ambitnie walczy z falami

d6dd00652a6bd32em.jpg

i na koniec nizbyt fortunne ujęcie okonia mojego partnera który nie chciał pokazać tważy

jutro dokończę tą relację sory za nie najlepszą jakośc zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałm Roman warunki były bardzo ciężkie głównie ze względu na ostry wiatr który wywołał ogromną walę. Załogi które nie miały silnika były bez szans na odbicie od brzegu, a ja choć dostałem kompana z silnikiem to i tak, mimo żę płynęliśmy na dwóch napędach (wiosła i silnik) dopłynięcie do górnej części zbiornika zajęło nam mnóstwo czasu. Ze wszystkiego jednak najgorsze było to, że nie mogliśmy się zakotwiczyć-wiatr spychał nas z każdego miejsca. Na echosondzie widać było fantastyczne miejsca, spady z 4 na 7 m itp, ale przy tym wietrze nie można było tego normalnie obłowić. Jedynie przy wyspie można było w miarę normalnie porzucać. Ogólnie miałem dwa brania, wyjąłem krótkiego sandacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę się spóźniłem z dalszą relacją z spiningowych mistrzostw okręgu Wrocław, poranek w Brzegu Dolnym przywitał nas piękną słoneczną pogodą co od razu wprowadziło zawodników w dobry nastrój, po podaniu sygnału do startu każdy ostro ruszył na zaplanowane stanowiska jedni w górę (większość) a inni w dół Odry ja wybrałem dolny odcinek w środkowej

jego części.O godz. 8,20 mam branie sandacza i po chwili na brzegu leży sandaczyk 53cm, po chwili po maksymalnym żucie mam znowu branie ale tym razem wygrał mój przeciwnik i po króciutkim holu wraca na wolność. I tak już zostało do końca, koło południa upał zaczoł być mocno dokuczliwy, wolno musiałem wracać aby zdążyć na czas do wagi.Po powrocie okazuje się że już o godz. 9 byli pierwsi z kompletami,w dzisiejszej tórze zajołem 9 miejsce, a pewniak

z jednym okoniem trochę dalej.Podsumowując całość- zawody chyba jedne z najgorzej zorganizowanych, brak mi słów krytyki pod adresem sędziego i organizatora, poważnie myślę o pisemnym proteście i odwołaniu pierwszej tury zawodów,mam poparcie większości zawodników zobaczę jaka będzie reakcja prezesów okręgu. A teraz kilka fotek z tego dnia.

d946d759796836bfm.jpg

poranek rozpoczęto od sprawdzenia wczorajszych wyników

2b3931aac5b35505m.jpg

a to moje trofeum

593e302e56102c18m.jpg

takich kleników było sporo

1af80f65f0dd2234m.jpg

i takich szczupaczków

5a01018b45822d15m.jpg

po całodziennym wysiłku ciepły posiłek smakuje wybornie

8eef5c638d0e09c1m.jpg

pewniak mocuje się ze swoją porcją

Do końca zawodów nie wytrzymałem i dekoracji zwycięzców nie uwieczniłem, przeciągający się bałagan z podliczeniem wyników był kolejną wpadką sędziów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okręg przed wakacjami już nie organizuje nic a po wakacjach we wrześniu są na Rędzinie jeśli

będziesz zainteresowany to podam ci szczegóły na pw.a w kołach to nie wiem jak sprawy wyglądają w naszym kole też przed wakacjami nic nie będzie na co mógł bym cię zaprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.