Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pierwszy zestaw Feeder dłuższy lepszy ?


gacekmen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakupić swój pierwszy zestaw feeder

Łowię na żwirowni, wyrzut na ok 30metrów, potrzebuje feedera i kołowrotka, zestaw raczej lekki bo woda stojąca koszyk 20-35gr, ambicje na duże Liny i Karpie wszelakiej wagi :D matodą na metodę :D  Będzie to mój pierwszy zestaw, z youtube napaliłem się na TRABUCCO SELEKTOR PELLET FEEDER 3,90 metra ale nie widzę go już w sprzedaży

 

Pomożecie coś dobrać z kołowrotkiem, chciałbym wydać na zestaw od 400 do 600zł plus wydatki na żyłkę oraz szukam ciekawej podstawki na 2 wędki.

 

Prędzej próbowałem łapać na wędke grubości ręki i niestety brań nie było widać w całym tamtym roku :D dlatego teraz bym stawiał na coś giętkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na 30 metrów to ja spokojnie rzucam pickerem 2,4m to po co wędka 3,9m ? Mam feeder Daiwa ninja 3,30 to mogę polecić ale to bardziej pod koszyk bo akcja szczytowa , pod metodę kluski bardziej , kup więc coś 3,6m i będziesz zadowolony , ale ja bym wybrał 3,3m dla mnie krótszymi wędkami lżej się zacina , a miałem feedera 3,9 i 3,6m 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na browning black magic slf stillwater 3,30m do 80g 2 częściowy. Genialny kijek. Super amortyzuje, świetny do metody. Widzę na nim delikatne skubnięcia najmniejszych ryb (najmniejszy jak dotąd był ciernik). Holuję na nim, na lekkim zestawie duże ryby (największy był amur 90cm na przyponie 0,10 i to nie był długi hol). Ogarnia też rzekę na średnim uciągu. W większym nurcie to już specyficzna zabawa się robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feeder długości 390 to stanowczo za długa wędka w tym wypadku.

Skłaniał bym się raczej do opcji feedera 300- 330 cm  max cw 60 g.

Z tańszych patyków bardzo polecane są Jaxon Genesis pro method feeder

https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/jaxon-genesis-pro-method-feeder/s/3593

Ja kupiłem zwykłego feedera Jaxon genesis cw 90 ale o akcji nic nie mogę powiedzieć ,na rybach jeszcze nie był.Co do wersji MF to paru ludzi na forum SiG ma tego kija i bardzo polecają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem się porad od was i wziąłem krótszego kijka, nadal długiego bo 3.30m

mikado ultraviolet 3.30

oraz

Okume Carbonite V2 cbv-40mbf

 

Mam wielką nadzieję że za 2-3 tygodnie wrzucę na forum zdjęcia pierwszych ryb :D

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.