Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko poręba 2 koło Zawiercia


lowik120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wybieram się na łowisko Poręba 2 koło Zawiercia i mam pytanie do wszystkich co już odwiedzili owe łowisko.

Na jaką rybę się tam najlepiej nastawić i jakiej ryby jest tam najwięcej,na co łapać i wogóle by mnie interesowały wszystkie wiadomość na temat tego łowiska.

Za wypowiedzi z góry dzięki

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba muszę odpowiedzieć bo mieszkam 50 m od tego zbiornika Shogun może to potwierdzić . Właściwie jest tu wszystko tylko nie wszystko da się łowić skutecznie, dużo drobnicy ale ładny lin czy karp też się trafi . sporo płotki zdrowej bez tasiemca i oby tak dalej było karaś też bywa i to ładny. Na jesieni było zarybienie więc jest szansa bo jeszcze nie wszystko wyłapano. Skuteczny jest czerwony ,pinka i bułka . Znajomy łowi tylko na bułkę i kukurydzę i wiosną zawsze ma efekty. Stary bywalec tego stawu twiedzi i chyba się z nim zgodzę że jak kwitnie śliwa i cała reszta drzew owocowych to lepiej iść na piwo i tu się zgadza , brania sporadyczne i niemrawe. Przed zakwitem było dużo lepiej niż teraz. Zbiornik jest płytki i mozno zamulony max gł to ok 2m.

Prośba miejscowego nie zanęcać jak zawodnicy :evil: czyli 17 kg zanęty do wody bo po miesiącu woda już zakwita a tam gdzie wiosną zawyczaj robią zawody nie ma szansy na rybę bo to wszystko gnije na dnie. Ewentualnie zapraszam do mnie osobiście to powiem co i gdzie, drugi dom po prawej stronie za mostem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za odpowiedź , Pytam orientacyjnie bo dopiero zaczynam swoją przygodę z łowiskami PZW głownie jeździłem na komercyjne bo karty nie posiadałem ale teraz to raczej komercyjne pójdą w odstawkę,wczoraj była moja pierwsza nocka na łowisku Zapadlisko tych-Czułów i jestem zadowolony jak na pierwszy raz 2 karpiki(około 40 cm)i trochę zabawy drobnicą.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
A co w tym roku słychać na Porębie?

Słabiutko w tym roku. Sama drobnica przy brzegu. Leszcze nie biorą, szczupaki też. Większość wędkarzy wraca o kiju. Wydry w nocy przyłażą i ryby zżerają. No i pełno kłusoli (wyłowiłem narzędzia). Mało ryby, dużych okoni i płoci nie ma. Ma początku maja trochę lin brał, ale krótko. Jednym słowem: cieńko jest. Trudno złowić coś więcej niż 14cm płoć czy 10cm okonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam,

Mam do was pytanie dotyczące poręby, chodzi mi o dwa stawy.. Mianowicie interesuje mnie co sie tam łowi na zawodach, nie interesują mnie karpie i szczupaki, tylko ryba którą wygrywa sie zawody, Mam tam zawody w przyszłym roku i mnie to troche ciekawi. Jakby ktoś cos wiedział to prosze o kontakt na gg..11634874 dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już cztery metry od brzegu można nałapać dużo płotek i leszczyków. Ja w godzinę na czterometrowego bata nałowiłem 45 płotek, jest też dużo 25-30cm leszczy. I to głównie na nie trzeba się nastawić. Okoni dużych prawie nie ma, ale takich 10cm do od... bardzo dużo, i może to stanowić problem dla kogoś kto łowi na tyczkę, bo byłem świedkiem, jak gość co założył top i robił wyjazd z zestawem, to mu się zaczepiał taki okonik, i nie połowił :P Jak podejdzie takie stadko płotek to jest zabawa, tylko problem je przytrzymać na miejscu, ale to już pozostawiam specom i ich zanętom.

Zdaża się na tyczkę lin, ale to b. rzadko, linki małe, i to głównie od strony drogi (tej, co rozdziela zbiorniki). Ponoć są duże leszcze i karasie, ale ja nigdy na oczy nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Krzycho za troche wiadomości, ale interesowało by mnie, i nie tylko mnie pewnie pare szczegółów:

- Czy Poręba 1 i Poręba 2 różnią sie czy można tam sie spodziewać tego samego?

- Jaka jest głebokość (od 4 metra do 20)

- Jakie jest dno tzn, ( muł,rośliny,piasek, kamienie??? )

- KOLOR DNA ????????

Jakby ktoś coś wiedzial na ten temat to napiszcie...Każde info sie przyda..Dzieki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poręba 2 to jest zbiornik ogólne dostępny a 1 jest zbiornikiem zewnętrznym koła w porębie, można na niego wykupić licencje roczną lub jednodniową.

Poręba 1 jest troszkę lepiej zarybiana i jest tam mniejsza presja wędkarska ale z tego co mi wiadomo to nie organizują tam zawodów.

Poręba2

Głębokość od 4 do 20 metra nie wiele się zmienia czyli od 1,5m do 2,5m.

Im dalej od drogi dzielącej dwa stawy tym płycej.

Dno w większości muliste i ciemne miejscami trafiają się przydenne rośliny ale nie są to jakieś gęste polany.

Linia brzegowa w miarę regularna przy begu rośnie płaski tatarak i miejscami powierzchowne rośliny, nie powinny stanowić większego utrudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy może ktoś umoczył juz kija w tym roku na Porębie? Ja byłem w ostatnią sobotę ale bez specjalnych rezultatów, ale o zgrozo widziałem dwóch "zawodowców" co na dwa baty ciągli płotkę i okonia o wymiarze 10 cm na wyścigi i wszystko do bagażnika. I co z takimi robić? :evil:

Ich auta miały rejestracje z Dąbrowy Górniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak tak dalej pójdzie to będziemy wyławiać z Poręby tylko śmieci. Też dużo razy widziałem, jak zabierają taki nanoryb, ale dwie sytuacje mnie autentycznie wkurzyły. Pierwsza, to kiedy dwóch facetów nałapało 40 leszczy 20-35cm, a potem dzwonili po wszystkich kolegach, czy ktoś by nie chciał. Po co wrzucać do siatki tyle ryb, skoro nie chce ich się zabrać? A druga sytuacja, to kiedy podlazłem do jednego "wędkarza", i spytałem, jak mu idzie. A on złowił taką małą płotunię, wyjął siatkę, żeby ją wrzucić, a tam pełno takich małych płotek. Powiedział mi potem, że on bierze wszystkie ryby, bo najwyżej pies sobie zje.

A potem się dziwią, że tak słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dzis bylem od godziny 8:00 i zlapalem 6 leszczy oraz 5 plotek, chyba innych ryb tam nie ma :)

Na poczatku w wodzie bylo pelno waty z wierzby i normalnie po kazdym zwinieciu trzeba bylo czyscic przelotki bo sie zapychaly, tragedia normalnie. Dobrze, ze pozniej to dziadostwo poplynelo dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Poręba II zostało zniszczone przez zawody ;/ Organizowane są praktycznie co tydzien, woda jest zasyfiona. Jeszcze 2 lata temu mozna było nałowić fajnych leszczyków 40-50cm ale teraz kompletne 0. Nie słyszałem też, żeby ktoś łowił jakieś godne uwagi drapieżniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.