Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko poręba 2 koło Zawiercia


lowik120

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze 2 lata temu mozna było nałowić fajnych leszczyków 40-50cm ale teraz kompletne 0

Zwłaszcza, że wszytskie zawody są rozgrywane na "zywej rybie" :lol: one po prostu same wskakują do siatek i wiader jak widzą kombajn i tyczke :roll:

A drapieżniki to tez przez zawody zapewne... :lol:

Z tego co zauważyłem po kilku łowieniach na Porębie:

populacja małej płoci jest tak liczna, że nie dopuszcza większych leszczy do nęconego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mith napisał/a:

Jeszcze 2 lata temu mozna było nałowić fajnych leszczyków 40-50cm ale teraz kompletne 0

Zwłaszcza, że wszytskie zawody są rozgrywane na "zywej rybie" one po prostu same wskakują do siatek i wiader jak widzą kombajn i tyczke

koledze moze chodzi o ilosci zanety lądującej w wodzie... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość zanęty... uwierz mi że jaka ilość nie zostanie wrzucona to i tak ta drobna płotka wyłapie wszystko. A swoją drogą nie wielu jest zawodników, którzy na tym łowisku będą wrzucali 17litrów czystej zanęty (dla przypomnienia jest to nie więcej niż 2-3kg suchej mieszanki)z małym dodatkiem gliny/ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 lata temu mozna było nałowić fajnych leszczyków 40-50cm ale teraz kompletne 0

Zwłaszcza, że wszytskie zawody są rozgrywane na "zywej rybie" :lol: one po prostu same wskakują do siatek i wiader jak widzą kombajn i tyczke :roll:

A drapieżniki to tez przez zawody zapewne... :lol:

Z tego co zauważyłem po kilku łowieniach na Porębie:

populacja małej płoci jest tak liczna, że nie dopuszcza większych leszczy do nęconego miejsca.

a kolega łowił na porębie koło zawiercia czy koło pszczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 lata temu mozna było nałowić fajnych leszczyków 40-50cm ale teraz kompletne 0

Zwłaszcza, że wszytskie zawody są rozgrywane na "zywej rybie" :lol: one po prostu same wskakują do siatek i wiader jak widzą kombajn i tyczke :roll:

A drapieżniki to tez przez zawody zapewne... :lol:

Z tego co zauważyłem po kilku łowieniach na Porębie:

populacja małej płoci jest tak liczna, że nie dopuszcza większych leszczy do nęconego miejsca.

Ja tam łapałem dość często, ale od jakiś 2-3 lat już tam nei byłem. Zawsze brały drobne leszcze w granicach 20-30 cm i nic większego. Jednego razu złapałem karasia w granicach 30 cm i to była moja największa ryba złowiona na tym zbiorniku. Zawsze tam woda kwitła i wtedy ryby nie brały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to mówię: myślałem, że skoro dno jest zasyfione kilogramami zanęty, to ryby pływają nad nim, w toni lub nawet pod powierzchnią. Próbowałem łowić z opadu, potem normalnie, tylko na małym gruncie, kombinowałem kilka godzin i... uroczyście skreślam Porębę z listy łowisk, na które uczęszczam :evil: Ani jednego brania: żyłka głoówna 0,10, przypon 0,08, haczyk 20, jedna-dwie pinki, spławik 0,3-0,5g, bat 4m i 6m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu po zawodach ryby nie biorą

Nie biorą, bo nie potrzebuja więcej pokarmu. Policzmy. W zawodach startuje 50 osób, każda z tych osób wrzuci do wody 2kg zanęty, dodatkowo po 0,5l ochotki. Wychodzi prosty rachunek: 100kg zanęty, oraz 25l ochotki. (nie mówię tutaj już o kosztach :lol: ) ale czy jeżeli sami mielibyście wyżerkę na weselu, czy innej imprezie, pyszne żarcie, to czy następnego dnia od razu bierzecie sie za jedzenie czegoś znacznie mniej smacznego, jeżeli czujecie się dalej nażarci?? Ot jest odpowiedź na nie biorące po zawodach ryby.

myślałem, że skoro dno jest zasyfione kilogramami zanęty
tych ryb(a raczej rybek) jest tyle, że zanęta raczej nie zalega za długo na dnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot jest odpowiedź na nie biorące po zawodach ryby.

Z tym że one nie biorą nie tylko po zawodach, ale wogóle :evil: Byłem w piątek, to od poprzednich zawodów, które pewnie były w niedzielę, to jest 5 dni, a było ogłoszenie, że w sobotę znów są zawody. Niech sobie robią te zawody na tej swojej durnej Porębie I, o "swój" zbiornik dbają jak cholera a ten mają w ( l ). Dlatego na dłuuuższy czas rezygnuję z łowienia tam. Nieugiętym życzę powpdzenia w wyciąganiu 10cm płotek i okoników, no, jak się komuś poszczęści to może nawet 20cm leszcza wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają w ( l )

aż się zawstydziłem :mrgreen: .

Ja tam byłem kilkukrotnie, i 3 razy na brzegu lądował leszcz ponad 1,5kg.

Wiadomo, że najpierw te płoteczki, aż do znudzenia :lol: ale wodą ładna więc to rekompensuje :wink:

A powiedz mi jeszcze gdzie siedziałeś :twisted: bo to więcej niż połowa sukcesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze gdzie siedziałeś

Chyba już wszędzie. Moja największa ryba na porębie (leszcz) miała "aż" 30cm i została wyciągnięta na tym brzegu porośniętym drzewami, przejeżdżasz mostek jedziesz kawałek i stajesz przed chałupą po lewej, schodzisz po takiej górce (lepiej, żeby nie padało) i już. Pewnie tam byłeś. Ale jakbys chciał tam póść na noc to weź strzelbę na dziki, bo nas już raz zaskoczyły (prawie zawału nie dostałem, śpie a tu chrum chrum i mały dzik mi wpieprza zanętę z wiaderka :neutral: ). Przeniosłem się na przeczyce, już w pierwszym dniu zaciąłem ładnego leszcza +40cm, ale koszyczek zahaczył się o podbierak i się urwał (leszcz, wolałbym koszyczek :razz: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym brzegu porośniętym drzewami, przejeżdżasz mostek jedziesz kawałek i stajesz przed chałupą po lewej

Lepsze miejsca zdecydowanie są jak przechodzisz przez ten mostek i zaraz schodzisz tym brzegiem na zakręcie. Po drugiej stronie dobre są jeszcze stanowiska ktore są naprzeciwko tych ktore sa za zakrętem (stoi tam kilka drzew na krzyż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugiej stronie dobre są jeszcze stanowiska

To tam są jakieś dobre stanowiska? :lol:

Jak złowisz tam jakiegoś lechola +40 to pokaż koniecznie zdjęcie z miarką na i na tle zbiornika. Nie to, że cie podejrzewam o kłamstwo, napewno łowiłeś tam takie 1,5kg, ale chciałbym zobaczyć taki niecodzienny widok :wink: Bo ja tam nawet szczupaka na brzegu nie widziałem. No nie, był jeden taki 20cm na czerwonego, i chyba coś mi swita że nawet jakiś wymiarowy lin, 25cm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łowienie z gruntu to obydwie strony stawu są tak samo rybne. Do łowienia batem/odległościówką nadaje się tylko strona od rzeki bo jest tam dosyć głębiej. Ja preferowałem feedera i zwykle siedziałem w miejscu pod tą górką o której mówił Krzycho. W tym roku bylem tylko 5 razy na tym zbiorniku ponieważ przerzuciłem się na ten drugi mniejszy staw, zdecydowanie bardziej rybny.

Z większych ryb, które łowiłem w poprzednich sezonach można wymienić węgorza 70cm i kilka leszczy po 40-50cm. W tym roku na wszystkich pięciu wędkowaniach wyniki dosyć marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki niecodzienny widok
Taki niecodzienny widok był normalnością na MO Juniorów i Kadetów. Na drugim brzegu kadet wyciągnął leszcza na 2,5kg. Na tym brzegu zaraz za mostkiem zawodnik odemnie z koła wyciągnął w drugim dniu leszcza na 1,5kg więc to o czymś świadczy?... może mi się przewidziało. A jeden z czołowych juniorów okr. Katowickiego do wagi przyniósł kilka leszczy które dały mu wynik ponad 4kg.

mith, a ten mniejszy staw który jest obok tej poręby, jest ogólnodostępny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 7 months later...

W sobote 1 maja był mój kuzyn na Porębie, złapał 4 szczupłe ale ani jeden nie przekraczał 40 cm :mrgreen: na koniec złapał karpia (bo jedną miał wędeczke na grunt ustawioną) ale też nie rewelacja, bo miał niewiele ponad 30 cm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.