Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko poręba 2 koło Zawiercia


lowik120

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Dzisiaj był wypad ze spiningiem za okoniem i jaziem. Było dużo ludzi najwięcej od strony rzeki (do zakrętu nie było gdzie siąść). Z tego co widziałem to rybka słabo żerowała. Nie widziałem żadnej ładnej rybki (oprócz szczupaka 60cm który połakomił się na czerwonego robaka).

U mnie na paprocha tylko dwa okonie, ale byłem tylko ok godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym tygodniu zaraz po zejściu lodu (od poniedziałku) linek brał jak głupi, ja byłem dwa razy to po 6-8 linków wchodziło za 3 godzinki ... oczywiście wszystkie pływają bo w większości to miały około 30 cm ... w pierwszych dniach połapali też jazia, i to dość ładny jaź, bo jeden miał 48cm ... ale z tego co wiem to w wekend już ryba nie brała .... albo brała bardzo słabo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Z jednej strony facet ma rację - łowisz tam gdzie płacisz. Lepiej sobie ryby wpuszczać, niż komuś (to jest chyba logiczne).

To co jeśli Ty opłacasz w Porębie, to chyba nie łowisz na Przeczycach czy na Pogori. Troche dziwny tok myślenia według mnie.

Ja jestem z Poręby, ale opłacam składki w kole w Zawierciu, bo tak mi pasuje i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony facet ma rację - łowisz tam gdzie płacisz. Lepiej sobie ryby wpuszczać, niż komuś (to jest chyba logiczne).

jak będzie to jego prywatny folwark to może sobie zbierać składki, zarybiać i przeganiać tych tych co nie opłacili u niego, ale na razie jest to zbiornik PZW okręgu Katowice a Poręba się nim tylko "opiekuje" i może mi na wacka skoczyć puki co :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej ryby jest wpuszczane tam, gdzie jest większa presja wędkarska (to jest zasada która już od dawna obowiązuje).

Więc logiczne jest to, że najlepiej opłacić kartę tam, gdzie się najczęściej łowi. Ja najczęściej łowię w Porębie, to też tutaj opłacam. Gdybym więcej łowił w Myszkowie, to opłacił bym karte w myszkowiskim kole.

A że jakiś matoł czepia się, że ktoś opłacił kartę np. w Myszkowie a łowi w Porębie - to świadczy to tylko o jego upośledzeniu - faceta należy olać ciepłym moczem.

Kto gdzie odprowadza składki to jest jego prywatna sprawa (ale niech się potem nie dziwi że koło z innego miasta wpuszcza więcej ryby) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem dodać że kolejnym czynnikiem wpływającym na wielkość zarybienia danego zbiornika są wpływy (ilość członków) koła, które opiekuje się danym zbiornikiem.

Łowisz najczęściej w Porębie - opłacaj składki w Porębie... proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem 'presji wędkarskiej" nie wylicza się z naszych rejestrów, które wypełniamy i na koniec roku zdajemy w kole? Tam jest białe na czarnym ile wędkarzy łowiło na danym zbiorniku i ile ryb zabrano ze zbiornika.

Może byłoby i łatwiej i rozsądniej opłacać tak jak ty piszesz, każdy w swojej miejscowości lub opiekunowi ulubionego zbiornika, tylko dlaczego opłaty w kołach się różnią skoro jest ten sam okręg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gebczak81 - zgadzam się z tobą w 100% i nie wiem dlaczego te opłaty nie są ujednolicone . Co prawda różnice nie są duże bo 5-10 zł, ale są i to jest paranoja!

Wydaje mi się że prezio PZW (stary generał - zajmował się min. propagandą w PRL-u) powinien już dawno usiąść sobie na dupie, bo sobie chłopina rady nie daje i w kołach PZW panuje samowolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie ile kosztuje składka w porębie na Katowice i Częstochowskie bo z tego co wiem to nie jest różnica 5 czy 10 zl i wiem ze dużo ludzi się przepisuje do innych kół a dlatego ze jest dużo taniej a dokładniej to dzwoniłem do kola szczupak do Zawiercia bo chciałem przenieść się do kola to skarbnik mi powiedział ze składka mnie wyniesie 224 zl Częstochowa i Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem 'presji wędkarskiej" nie wylicza się z naszych rejestrów, które wypełniamy i na koniec roku zdajemy w kole? Tam jest białe na czarnym ile wędkarzy łowiło na danym zbiorniku i ile ryb zabrano ze zbiornika.

tak dokładnie, presja na danym zbiorniku jest wyliczana na podstawie rejestru połowów, bynajmniej taki był zamysł tworząc te rejestry ...

Łowisz najczęściej w Porębie - opłacaj składki w Porębie... proste.

a gdzie ja mam opłacić jak wędkuje na ... Dzibicach, Siamoszycach, Jaworzniku,,Łazach Porębie, Przeczycach, Pogori i Poraju ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisis - jak łowisz wszędzie po trochu to płać gdzie chcesz, bo to nie ma większego znaczenia w tym przypadku. Ale widzisz - są tacy co płacą w jednym kole (bo tam 8 zł taniej - bez komentarza), a namiętnie łowią na innym łowisku i zapełniają zamrażarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, powiem ci że tamten rok był lipny! Ale w poprzednim nawet rybek się nałowiło, szczególnie z wiosny (karpie, 2-3 amury, linki, jazie, szczupaki). Ten rok powinien być lepszy, bo jesienią nie wyłowili ryb po zarybieniu.

Gdyby co drugą rybę wędkarze wypuszczali, to mielibyśmy tutaj eldorado :-)

ale niestety jeszcze jest zbyt dużo tych zacietrzewionych emerytów.

Na zebraniu w tamtym roku w naszym kole jeden z emerytów rzucił hasłem żeby wyłowić Sumy z 1 zbiornika bo te wyjadają karpie... no kurw... krew człowieka zalewa jak słyszy takie głupoty! Niech kutas nie zapełnia zamrażarki po samą górę, to ryba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.