Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko poręba 2 koło Zawiercia


lowik120

Rekomendowane odpowiedzi

Na zebraniu w tamtym roku w naszym kole jeden z emerytów rzucił hasłem żeby wyłowić Sumy z 1 zbiornika bo te wyjadają karpie... no kurw... krew człowieka zalewa jak słyszy takie głupoty!

i tu kłania się pokora w stronę "emeryta" bo duży sum bez problemu zeżre karpia, a na Porębie są okazy duże, więc w tym przypadku nie wyśmiewaj się z "emeryta" .... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na porębie okazy to były na 1 parę lat temu osobiście złapałem 112 cm suma taki średniak ale to była inna bajka,karpie pływają piękne rekord może nie wielki ale zawsze coś 65cm.a te emeryci nie mają co robić po całych dniach to siedzą nad brzegiem i trzepią co się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na porębie okazy to były na 1 parę lat temu osobiście złapałem 112 cm suma taki średniak ale to była inna bajka,karpie pływają piękne rekord może nie wielki ale zawsze coś 65cm.a te emeryci nie mają co robić po całych dniach to siedzą nad brzegiem i trzepią co się da.

siedzieć to niech sobie siedzą. i jak by nawet każdy wziął dzienny limit to jeszcze by było jako tako.

ale jak słyszę bierz te małe będzie dla kota to ku...... ręce opadają.

przecież z małej będzie większa ale to chyba zbyt ciężko zrozumieć a potem pier że nie ma ryby, nie bierze itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sum w jeziorze jest tak samo potrzebny jak każda inna ryba, mało tego sum jest rybą rodzimą w przeciwieństwie do karpia.

W Porębie karpie wyżerają zalążki wodorostów (opinia doświadczonego kolesia który zajmuje się hodowlą ryb) przez co ich po prostu nie ma i ryba nie ma się gdzie wycierać. Na wiosnę można wyciągać trące się ryby gołymi rękoma z brzegu (ryba musi wycierać się w trawie która wchodzi z brzegu do wody) :-(

Głównym menu sumów są leszcze i płocie. Bardziej bym się martwił o wydry, które wyjadają najcenniejsze ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na spacerze i było może z 8 ludzi z tyczkami: rybki im słabo brały.

W tamtym roku połapałem sporo ładnych płotek i kilka leszcze powyżej 50cm.

Duże leszcze ładnie biorą w maju. Co roku łowi się bardzo ładne sztuki, ale już od czerwca ciężko o dużego leszcza (chyba że podnęcisz konkretnie i najlepiej w nocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W dniu 15 kwietnia odbyły się zawody na zbiorniku Poręba o Grand Prix Okręgu Katowickiego, których byłem obserwatorem.

W zawodach brało 100 zawodników i zawodniczek podzielonych na 5 sektorów w każdym po 20 zawodników http://www.wyczyn-slask.pl/gpo.htm , w sektorze D były kobiety, w sektorze E juniorzy, sektory A B C zajmowali seniorzy .... ryby które dominowały w siatkach zawodników to w przewadze płoć i lesz, chociaż trafiały się też liny i podobnierz karpie, lecz ja tego nie widziałem ....

Musze przyznać że jestem pełen podziwu dla niektórych zawodników za kunszt wędkarski z odrobiną szczęścia przy losowaniu .... jeśli chodzi o płeć piękną też muszę powiedzieć że w cale nie są gorszymi wędkarzami od mężczyzn .... :wink:

Dla wędkarzy którzy wędkują rekreacyjnie na Porębie ... przez najbliższy tydzień może i dłużej nie ma po co jechać, ryba jest tak nasycona zanętą że szybko żerować nie będzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie trzy dni robiłem wypady na Porębe. W pierwszy dzień uganiałem się z paprochami za okoniem i jaziem, efekt: jeden jaź ponad 40cm i sandacz ok 65cm.

W drugi i trzeci dzień łowiłem białą rybę na białe i kuku, przy tarlisku i na grobli przy zakręcie. Efekt tragiczny: 5 leszczyków, jeden karaś i ... rak.

Nie wiem co się stało z tą rybą, nawet nie widziałem żeby ktoś chociaż linka wyciągnął, a było sporo wędkarzy przez weekend.

Zastanawiam się gdzie tu można wyskoczyć za karpikiem, może na Mitrędze w Łazach lepiej ryba współpracuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

dzisiaj byłem ze spiningiem na Porębie (kilka małych okonków) i słyszałem od jednego wędkarza że kilku gości wieczorami łowi na trupka sandacze (skutecznie) i jak by tego mało to na jednego wędkarza przypadają średnio po 3 wędki.

Miałem dzisiaj odpocząć psychicznie na rybkach i jak to czasami bywa oczywiście się wkurwi... .

Drażni mnie to, że ktoś widzi takie rzeczy i nie reaguje !

Takim kłusolom chętnie bym ręce połamał !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym poście piszesz że byś ręce łamał a w drugim że ci ręce opadają bo jeździli po grobli ... czemu nie zareagowałeś ?? stałeś bezczynnie przyglądając sie temu a tu żale wylewasz ....

ja byłem ze znajomymi z piątku na sobotę na nocce od strony działek, byliśmy w trójkę .... z wieczora kolega złapał jednego karpika 33cm .... w nocy kompletne bezrybie, ani brania leszcza nie było ... z rana każdy z nas rzucił po jednej wędce na szczupłego z żywcem, ale nic się tym nie zainteresowało ....

... obok nas byli jacyś wędkarze trzema samochodami firmowymi było ich z pięciu, zebrali się w środku nocy, gadałem z nimi ale oni też się nstawiali na białą rybę a nie drapieznika ....ogólnie lipa .... i nie mam pojęcia gdzie na tej Porębie łapią na 3 wędki sandacze skutecznie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapią Sandacze heheh.Wiesz kiedy się łapie wielkie i szlachetne ryby??? Po pierwszej flaszce są brania,po drugiej ciągnie się olbrzymy,a po trzeciej opowiada się o swoich sukcesach życiowych tylko czemu się nie mówi najważniejszego "że to fikcja"90% co tu się pisze to czyste bzdury,jak ryba nie jest na żerowaniu,to piszą,że kłusole wytępili itp jak nie ma żerowania to niema,jeden tu pisał w poście o Dziećkowicach,że na Dziećkach nie brało to pojechał na Dwory na kanał Wiślany i miał codziennie komplet.Ino pech chciał,że cały tydzień tam jezdziłem na ten kanał i z tego kompletu to Szczupaki na 42 do 48 cm i jeden na 70cm za cały tydzień takie były okazy.Mam znajomego nad Soliną i też siedzi i nic nie połapał nawet śmieciowych leszczy,to co pewnie kłusole wytępili wszystko hehe.Ryba jest ino nie je i nic na to nie poradzi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisis - to że nie napisałem o tym że zadzwoniłem pod 997 i przyjechali miśki z Poręby, to nie znaczy że tego nie zrobiłem :)

Lepiej takich rzeczy nie pisać na forum, bo jutro mogę wyjść rano po bułki i dostać baseballem po głowie.

Gliny przyjechały 2-3 minuty za późno :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba jest i bierze całkiem nieźle.

Wczoraj byłem z kukurydzą i białymi: kilka leszczy, jeden karp (spiął się przy samym brzegu, ok 40 cm) i coś naprawdę dużego wypięło się nie długo po zacięciu z gruntu (branie takie, że aż wędka spadła z podpórek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować w zatoczce (tam gdzie są te duże drzewa) i na prawo w okolicach "cypelka" na którym rośnie drzewo (przy samym brzegu) - ostatnio tam ładne karasie brały na ciasto i karpiki też podchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak dzieje się, wieczne zawody więc rybka jest najedzona. Ostatnio byłem to naprawde bardzo chimeryczne te brania.

Zastanawiam się czy nie ma jakiś limitów zawodów na dany zbiornik, bo to co się dzieje na Porębie to jest jakaś masakra, prawie co tydzień zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin przesiedzianych i słabo. W nocy jeszcze sporadyczne brania leszczyków takich do 30-35cm na pickery. W dzień na spławik mimo delikatnych zestawów i zanęnty z wyższej półki wyniki tragiczne. kilka małych leszczyków i dużo okonka od 6 do 12cm. Siedzieliśmy na grobli, u innych wędkarzy jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.