Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapomniane stawy....


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec chcialem sie zapytac czy i Wy szukacie ryb na takich stawkach, czesto prawie calkowicie porośniętych rogatkiem, gdzie wiekszosc osob wogole nie spodziewa sie ryby? A jesli juz to malych karasi. Czesto moga one jednak zaskoczyc, a walka z połkilowym karasiem to prawdziwe wyzwanie.

Ja wlasnie zaczynam necenie ziemniaczkiem, narazie umiarkowane, raczej po to by troche je do niego przyzwyczaić. Narazie karas i lin (królowie takich stawków) nie zeruja zbyt intensywnie. Mysle ze w nastepnym tygodniu jesli pogoda dopisze sam sie wybiore.

Jak radzicie sobie na takich stawkach, jakie ryby macie na celowniku, czym necicie i jakiego sprzetu uzywacie.

Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Znam wiele takich oczek. pod tą kategorie można chyba podciągnąć zanikające starorzecza?pewnego roku znalazłem niepozorny dołek okropnie zarośnięty w okół i w wodzie . Na powierzchnia wody pokryta była szczelnie rzęsą. jedynym sposobem na przebicie się przez nią było zastosowanie nie wspułmiernie ciężkiego zestawu najlepiej spławikowego(uwaga zielsko na dnie!) z skupionym obciążeniem.W łowisku były krąpie i karasie. W innym,jeszcze bardziej zarośniętym i znajdującym się na uboczu od ścieszek znalazłem stanowisko dziwnych małych rybek. Jak się później okazało były to muławki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, ze kiedys, jakies 5 lat temu jezdzilem do kuzyna na wakacje. No i wlasnie w jego okolicach w takich juz zanikajacych torfowiskach łapałem szczupaki i byly to pierwsze szczupaki w moim życiu. Świetne wspomnienia, zwlaszcza kiedy bylo widac jak szczupak goni przy powiezchni przynete. Zdarzało sie, ze z przestrachu zacinalismy zanim nastapilo uderzenie :lol: Teraz niestety juz tam nie jezdze.

można chyba podciągnąć zanikające starorzecza
Jak najbardziej.

Czekam na fotki takich stawików :cool: Sam postaram sie wrzucic pare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jak mowilem wrzucam foty stawiku i malutkiego starorzecza, ktory w zasadzie byl kiedys kanałem łączącym jezioro z kanałem noteckim.

Staw, kiedys z niego wydobywano chyba torf. Nad takimi stawkami zawsze jest specyficzny zapach, kojarzący sie kazdemu wedkarzowi z rybami :smile:

2c09cf55cb56200am.jpg132c67d59c6a4550m.jpg

Teraz starorzecze, ktore łaczy sie z jeziorkiem. Kiedys nie mozna bylo do niej dojsc, teraz teran osuszono, rzeczka zarazsta praktycznie cala latem. Na wiosne trą sie szczupaki co wykorzystują kłusownicy :cry: Chociaz nie widzialem ich tam z 4 lata, bo i wczesna wiosna rzadko tam kiedys bywalem( w tym roku juz dosc czesto) to dzisiaj zauwazylem sznurki po siatkach lub po podrywkach :roll: Da sie tam zlapac teraz duzo ploci, ale planuje wyciagnac z tamtad pare linków- chociaz moga byc liny :wink:

94bda279d1674020m.jpg1a389196fe27f25fm.jpg74112743ae03b643m.jpg

A tu co dzisiaj znalazlem nad rzeczką :mrgreen:

609fef9ac3d27fb3m.jpg

Tutaj widac 4 skupiska trzcin. Byly to niezwykle zasobne stawy ze szczupakami. Juz wyschniete. Bardzo niedaleko tej wczesniejszej rzeczki. A ten wczesniejszy staw jest niedaleko po prawo i jakos sie uchowal, chociaz tez praktycznie caly zarasta.

1df95ad5bc56fb42m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jak już w innym poscie pokazałem okonia medaliste w 2003 r , właśnie złowiłem w zapomnianym stawie . Takie łowiska kryją niednokrotnie medalowe okazy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie duzo takich stawow ale nie badalem ich nigdy znam tylko jeden z ktorego polawiam male karasie na zywca dla siebie oraz oddaje znajomemu do sklepu za kasiorke...Choc zlowilem tam juz nie raz wielkie karasie, pamietam ze najwiekszy mnial prawie kilo.....to byla walka zapewne jest tam takich wiecej, ale to trzeba poczekac wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysyłam specialnie dla JAROSSA . MUłAWKA ,wedłuk encyklopedii ,to niewielka ryba osiągająca max.13cm. piszą, że jest to endemit i występuje wyłącznie w dorzeczu Dunaju :grin: Najbliższe stwierdzone stanowisko tej ryby to tereny Słowacji. Ciekawostką jest to ,że rybka ta może za pomocą pęcherza pławnego oddychać powietrzem atmosferycznym. Zastanawiam się skąd wzieła się w środkowej Polsce, w starorzeczu Wisły?. Przez krótki okres trzymałem te rybki w akwarium i stwierdzam, że są po prostu urocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysyłam specialnie dla JAROSSA

wielkie dzieki :mrgreen: a to juz chyba wiem co to za rybki dziwne, i jest kilka nazw tych rybek ostatnio widzialem u siebie w zoologicznym te rybki skrzelowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W związku z tym, że nikt nie napisal nic w temacie jak było na rybach (spningista poruszył nas ogromnie ;) ) przenosze tutaj ten post moze ktos mi cos powie :D

Bylem na takim stawiku

http://img230.imageshack....zdjcie17cu2.jpg

http://img230.imageshack....zdjcie18ig1.jpg

Zrobilem zanete wszystko co mam w domu zanęciłem pięknie 2 wędki na spławik i siedzialem w oczekiwaniu na branie a tu nawet nic nie pyknelo, rybki tam muszą być ( niedaleko kamiennej jest ten staw zapomniany jezeli w ciągu roku jest tam 10 osob na rybach to maks ;D ostatnio kamienna go zalala z 5 lat temu wiec ryby powinny byc zresztą małe dziady cały czas mi pukaly w spławiki denerwując mnie okropnie) staw ma w najgłebszym miejscu okolo 5-6 metrów ( TAK aż tyle oO ) na grunt nie da rady łapać bo mnustwo zaczepów zresztą za mały stawik próbowalem na pęczak pszenice kukurydze robaka czerownego ( niestety bialego nie mialem ) ziemniaka i ciasto... nawet nie mialem jednego brania.

Jak sądzicie ( moge w tym temacie zadac takie pytanie wogole ) co moge zrobić zeby sprawdzic czy jest tam jakas większa ryba, jaka tam moze byc i na co ją złapac ... Mi osobiscie sie wydaje ze są tam piękne sztuki ( bąbelki szły czasami chyba od zerowania jakiejś rybki )... kiedys pare lat temu niby ktos tam łapał liny leszcze oraz karasie ;D ja w tamtym roku łoiłem płotki na żywca idealne 8 cm hehe...

Prosze o podpowiedz pozdrawiam Krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Ja również mam taki "stawik" ^^ Wiosną i wczesnym latem spodniobuty 80 metrów przez trzcinowiska delikatnie, powoli kawałek pływającej pianki w trzcinkach za plecami na sprzęcior i liny do 2 kilo :D Rok w rok, a i jakichś 2 łebków podpatrzyło i próbowali ale trzeba wiedzieć gdzie mól a gdzie twardo ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jezeli mowa o stawikach . na mazowszu kolo wsi Kępiste Borowo [mieszka tam moja babci] jest kilka stawikow. Kepiste znajduja sie kolo Ostrowi , Malkini górnej , kankowa. stawy zostaly wykopane ponad 6 lat temu przez koparki woda jest gleboka miejscami ok.6m jest tam z 6 stawow w lasach na powierzchnic okolo 2-3 hektarow. jest tam wiele ryb szczupaki liny karasie plocie klenie wszyskie ryby. nikt ze wsi nie wiem z kad tyle ryb sie wzielo . ostatni odwiedzilem babci rzucilem wedke na splawik i spiningowalem . na haczyk dalem kukurydze i po 2h lowienia mialem 3 klenie 2 liny z czego jeden lin mial 42 cm. i wazyl ok.2 kg. w tym samy czasie rzucalem na spining i wyciagnelem 2 szczupaki po 30 cm a jednego 45 cm. naprawde swietny klimat lasy mozna isc na grzyby no rewelacja i jeszcze wiejskie powierze . naprawde polecam

Sam jestem z okolic warszawy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam wszystkich,

Planuję na początku czerwca wybrać się na tygodniowy urlop nad wodę. Może ktoś z Was poleci mi jakieś interesujące łowiska z pobliskim noclegiem (preferowany mały domek campingowy). Najbardziej chciałbym się wybrać w zachodniopomorskie lub zielonogórskie.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.