Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jak zawiązać stoper koralikowy w zestawie z spław.przelotow?


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Anonymous
Matix czy chodzi ci o węzeł przed koralikiem na odległościówce, czy zupełnie coś innego.

kupilem zestaw do odleglosciowki, a w zestawie 2 koraliki i nitka.. na slomce jak to zaewiazac? sciagnac nitke na zylke zaciagnac? i na supelek koraliki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wiem w czym problem , sam kiedyś borykałem się z tym węzłem

nazwijmy go baryłkowy na żyłce jak łowiłem leszcz na jeż. na 8m a wędeczka miała 4.2m a ustawienie gruntu było podstawą dobrych brań .

Sam węzeł musi spełniać wiele warunków , po ustawieniu nie przesuwać się, nie niszczyć żyłki , no i przechodzić przez przelotki bez problemu.

Ja wiąże stopery z nici bawełnianych są najlepsze , robie ósemkę z nitki

przykładam do żyłki i owijam jednym końcem trzy razy i przekładam przez pętelkę, tak samo robie z drugim końcem też trzy razy i przez pętelkę, teraz najważniejsze , zaciągam całości tak ażeby przesuwała się z

lekkim oporem ale nie za mocno no i najważniejsze cały węzeł smaruje lakierem do paznokci co nasze panie używają , po nasączeniu węzła lakierem palcami roluje go na wałeczek i chwilkę odczekuje żeby wysechł.

Następnie przesuwam go do góry a żyłkę gdzie robiłem węzeł odcinam.

Teraz montaż zestawu , najpierw idzie koralik potem spławik następnie

zakładam gumowy stoper i zakańczam to pętelką lub krętlikiem. dobrze

wykonany węzeł baryłkowy po namoknięciu gwarantuje że nie przesunie

się o centymetr,tak wykonany węzeł doskonale przechodzi przez przelotki

no i najważniejsze jest trwały cały sezon wytrzyma. A jeszcze jedno dlaczego go owijam trzy razy bo więcej jak owijałem to po namoknięciu

nie można było przesunąć węzła tak trzymał. Stoper gumowy jest do odsunięcia spławika od przyponu.Ktoś może zapyta a po co to wszystko

odpowiem tylko , nie ma nic gorszego na rybach jak coś się piepszy i tylko

same nerwy cię ponoszą . Jakieś pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No ja mam . A co sądzisz o stoperze przed koralikiem z zyłki powiedzmy 0.008 - 0.10.? zamiast nitek i włóczek? Żeby idealnie przechodził przez przelotki zostawia mu sie wąsy- nie obcina sie krótko przy baryłce. Nigdy nie poczujesz stoperka ( mogą być dwa ) przy wyrzucie jak to bywa z innymi.Przy okazji wąsy zapierają sie o koralik. Proste, wygodne, szybkie. Nie trzeba lakierów, stoperów gumowych ( ślicznie się ślizgają ) , przy wprawie wiąże się w 10 sekund.

pozdrawiam- pimpek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimpek stopery z żyłki nawet najlepszej się nie nadają. Takie jest moje zdanie wiążesz szybko ale albo za mocno albo za słabo, problemów z tym

co niemiara a to się rozwiąże albo jak za ciasny to niszczy żyłkę i jeszcze

wiele powodów na nie!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.