Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Z racji tego że z piwnicy rąbneli mi plecak z klamotami wędkarskimi👿 ( przy okazji MIDI wieże diorowską + około 200 kaset magnetofonowych a zostawili nowe spodniobuty , fotel karpiowy ) kompletuję sprzęt , co prawda z długimi wędkami jestem rzadko ale bywam , od syna dostałem w prezencie plecak flagmana , teraz tylko pudełka , spławiki , rurki antysplątaniowe , stopery , .................... i resztę pierdół 😜 ps dzięki Bogu wędki w domu

IMG_20210317_145315.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że tylko ja kupuję coś nowego 😜 ale do rzeczy , czaiłem się jak wąż na pomidory 😀 na te wahadłówki , niestety w żadnym sklepie nie dane było zobaczyć jak wyglądają , kurier dostarczył , wizualnie super , zobaczymy jak nad wodą ?  jeszcze parę lajtowych jerków i walczymy z castem 💪😉

IMG_20210319_163507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wychodzi na to że znalazłem to czego szukałem do "mojej" metody spiningowej , do tej pory używałem 4 m bolonki Mikado , fajna , lekka , tylko trochę pałowata ( ćw do 20 gr) brania widziałem po żyłce ( 0,14 fluo czerwona ) teraz znalazłem kijek Tremfish troutlook , 4 m. 3- 8 gr. ćw , waga 160 gr. wygląda jak bolonka , bardzo cienki blank i czuła szczytówka ( o to mi chodziło ) o dziwo nie jest kluchowaty i jestem mile zaskoczony , do tego nowa żyłka 0,14 ( miała być pomarańczowa ! a jest mdła , zobaczymy jak wygląda na słońcu ) młynek zostaje stary Shimano 1000 ps. wędka jest dedykowana pod pstrąga ( ale tym się nie sugerowałem , tylko pod kontem okonia i białorybu ) ale za cholerę nie mogę skumać ? do jakiej metody ? może ktoś miał kontakt z tym wynalazkiem ? pozdrawiam Wasyl

IMG_20210414_175819.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatnim czasie postanowiłem trochę zainwestować w sprzęt pod dłuższe zasiadki.

 Zakupiłem namiot JRC DEFENDER PEAK BIVVY 2 MAN  oraz łóżko TANDEM BAITS ENFORCER MC 8 i zestaw sygnalizatorów z centralką CRYSTAL RF698 BLACK PRO B)

spacer.png

spacer.png

spacer.png

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat szczenięcych 1 maja był dniem świętym ( bynajmniej nie ze słusznie minionej epoki linią partii ) zawsze z ojcem jeździliśmy do Kotowic ( zakład Ojca dzierżawił staw który był regularnie zarybiany karpiem )  z żywcówkami , najpierw skoro świt trzeba musiałem zrobić ciasto z kaszy mannej + cukier waniliowy i gram oleju , na coś trzeba było łapać żywca , zjazd z głównej drogi , przesiadam się za kierownicę dużego fiata i cały cały świat jest mój 😜 w wieku 14 lat 💪 pamiętam że różnie bywało ale zawsze była pogoda , a teraz - globalne ocieplenie sranie w banie 👿 ale do rzeczy bo na wspominki mi się zebrało , w końcu zamierzam przyłożyć się do casta , jerki ze zdjęcia max 20 gr. ale i Drop shota nie odpuszczam , oglądałem przypony tytanowe 😵 super cienkie bardzo wytrzymałe ale 20 dychy za przypon to cena zaporowa , no cóż udanego rozpoczęcia sezonu szczupakowego boleniowego życzy Wasyl ps w sobotę od rana będę na " swoim " kanale jak by kto się chciał spotkać zapraszam 😀

IMG_20210424_145247.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 19:36, andrutone napisał:

Do ogrodu? 😁

Stwierdziłem że przez ostatnie lata zaniedbałem inne metody połowu na rzecz spina i postanowiłem trochę posiedzieć przy trzcinkach z bacikiem :) czekam tylko na trochę więcej ciepła. 

A że nie chcę się użerać z uklejkami to zamiast białych robaków będzie dendrobena :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że spinning stał się zbyt "modny", a przez ogromną ilość bardzo wyspecjalizowanego sprzętu i przynęt, przyczynił się do znacznego spadku ilości ryb drapieżnych... W mojej ocenie, co zresztą widać po wątku kleniowym, chyba rzeczywiście większe szanse na udane połowy mają teraz ci, co stawiają na przynęty naturalne. Zwłaszcza, że dużo federowcow przerzuciło się na łowiska komercyjne, które mają coraz bardziej atrakcyjną ofertę. Niedługo podażą na takie łowiska również spiningiści - patrz popularność trout area.

Ale zamiast dendrobeny polecam rosówki. Przynęta konkretna i ryby konkretne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
1 godzinę temu, wasyl1968 napisał:

1 czerwca nie długo , parę kotletów kupione 😜 

IMG_20210525_150855.jpg

U mnie podobnie dzisiaj wcześniejszy dzień dziecka:)

 Nowe cacuszko do lekkiego zestawu pod klenie / okonie / pstrągi ;)

 spacer.png

Trzeba było już coś kupić bo ryobi verum którego miałem do tej pory po prawie 5 latach użytkowania już się sypał.. Poleci na mały serwis i dożyje swoich dni przy zestawie z matchówką :D 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.