Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ESSOX napisał:

To już 4 multik na wyposażeniu :) 

IMG_20210604_163941.jpg

IMG_20210604_164000.jpg

Kurna chyba muszę do ciebie wybrać się na szkolenie z obsługi Multika 😜 próbuje cały czas i jakoś cast do tej pory nie przemówił do mnie , jakie długości kijów używasz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie reklamuję żadnego marketu ale polecam co jest przydatne na rybach za nie wielkie pieniądze , czaiłem się na pelerynę ( którą mi ukradli 👿 z plecakiem ) kupiłem 😁 przy okazji dwa pudełka woblerów (20 zł. za 4 szt ) 🤔 co prawda kotwiczki do wymiany ale nie będzie żal zrywać 😜 i w tym momencie mnie poniosło 😵 dwa kołowrotki ( szczelnie zapakowane tzw Kinder suprise 😜 ) jeden spiningowy rozmiar 3000 ( zapasowa szpula ) drugi wolny bieg rozmiar 5000 , i tu ciekawostka, po złożeniu miłe zaskoczenie , wszystko dobrze spasowane , zero luzu , wszystko płynnie chodzi, brak wstecznego ruchu ( anti reverse lock ) i cena 👍 nie całe 80 zł za szt. jak ktoś by chciał kupić dla dziecka albo komuś kto zaczyna przygodę z wędkowaniem myślę że jest to dobra alternatywa do drogiego sprzętu ps . a poszedłem tylko po pałatkę 😜 mam nadzieję że komuś pomogłem 😉

IMG_20210607_083521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wasyl1968 napisał:

...... jakie długości kijów używasz ? 

Najdelikatniejszy 180cm 0,8-5 g (pod DS i ogarnia w miare lekkie lotne przynęty)

Na ciężko (jak dla mnie ciężko ) 198 cm z 2 szczytówkami 4-15g i 7-30g ale on ma zaniżone mocno cw i spokojnie drugie tyle na szczytówkach pociągnie

To są kije z Ali więc bez sensu jest podawanie nazw :)

I Grey Stream 228 cm 8-28g pod bolenia i sandacza , tego to na razie praktycznie z ręki nie wypuszczam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
18 godzin temu, Marienty napisał:

Zakup z nadzieją na przyzwoitego okonia albo szczupaka ze stojącej wody. Te drugie ostatnimi czasy omijają mnie szerokim łukiem (te wymiarowe).

W niedzielę je wypróbuję. Rozmiar 4 mi się sprawdził więc może trójka też coś przyniesie ;-)

20211022_194858_resized.jpg

Kup jeszcze Lusoxy w rozmiarze 4ry. Bardzo zacna i skuteczna przynęta. 

Oczywiście mowa o Mepsach 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dzisiaj byłem opłacić kartę , przy okazji oczywiście trzeba było trochę grosza zostawić w sklepie , bardzo spodobały mi się takie cukiereczki pod drop shota , zobaczymy jutro rano jak się sprawują. Ps tradycyjnie jak długi weekend to szamani od pogody zapowiadają armageddon 👿 

IMG_20220105_154938.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

U mnie o tej porze roku praktycznie wszystko zbrojone jest w 2g czeburaszke. Na małej rzeczce z odpowiednim prowadzeniem przynety taki zestaw robi robotę. Water king worm świetnie się sprawdza. Co możecie powiedzieć o robalach libry? Dopiero będę je testował. Z tą moją rzeczką jest to fajne że dwie rzeki wypływają z jednego źródła. Jedna płynie na zachód druga na wschód. Zgadnie ktoś co to za rzeczka? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę rwać do woli :)

Nie mogę się doczekać jak się zrobi nieco cieplej i potestuje te zielone kukolki, bo myślę że mogą dać fajne efekty. Kiedyś na barkach próbowałem złowić żywca i mi nie szło. Wtem z nieba, czytaj z drzewa nad głową, spadła mi właśnie taką zielona gasieniczka. Powędrowała na haku do wody i pod trzcinki. Branie w ułamku sekundy i ryba poszła z zestawem. Zero szans na wyjęcie jej na bata. Może na sztucznego owada też się skusi.

IMG_20220207_173158.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko tydzień i po miesięcznej przerwie w końcu będę mógł wyruszyć na okonie na małą rzeczkę. Do testów oprócz swojego kilera na okonie zamówiłem jeszcze kornika 3,5 cm w dwóch kolorach. Cały czas mam nadzieję przy połowie okoni w rzece na tego zimowego klenia. 

 

IMG_20220212_204526_copy_2216x2957.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja zaopatrzyłem się w takie małe stadko powierzchniowym żab. Można je zbroić w różny sposób. Ja będę łowił nimi w zarośniętej wodzie z mnóstwem ilości grążeli dlatego hak offset z wkrętką będzie idealny. Łowiłem na powierzchniowe żaby od savage gear szczupaki i jest dużo brań nie zaciętych nawet jak jest dozbrojka. Tutaj mam nadzieję, że będzie większa skuteczność przy zacięciu. Na wodzie bez roślinności na powierzchni będę łowił z hakiem na zewnątrz z myślą o Boleniach 🙂

Owe żabki stosowane są przy połowie bassow. W tym roku dużo czasu poświęcę na powierzchniowe łowienie 🙂

DSC_2998.JPG

DSC_3006.JPG

DSC_2999.JPG

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.