Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja kupiłem tą małą cykadę Savage Gear opisana jako 3,3 cm o. Źle mi chodziła. Jedno skrzydełko bardziej odchylało się od drugiego i przez niesymetryczny opór w wodzie cykada skręcała albo wykładała się na boki. Doginałem na siłę to mniej odchylające się skrzydełko co mocno irytowało bo ciągle te korekty trzeba było robić. W końcu skrzydełko się wyłamało i wabik wylądował w pudle z kontuzjowanymi przynętami i czeka na długie zimowe wieczory na naprawę na którą i tak nie mam pomysłu.

Wykonałem cykadą może ze 20 rzutów ciągle skupiając się na jej pracy a nie na rybach. Ryby nie złowiła. Nie polecam. chociaż tego rodzaju przynętę bez wad kupiłbym bo pomysł fajny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od jakiegoś czasu mam "fazę" na błystki, co pewnie dało się zauważyć w moich postach. Robiąc zakupy przed urlopem zaopatrzyłem się w Meppsy, Effzetty, ale dorzuciłem też do nich kilka wynalazków. Między nimi znalazła się min.obrotówka Jaxona HR Swing.

Urlop spędzałem na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Łowiłem na jeziorze z że tak powiem silną populacją drobnej wzdręgi. Oczywiście spinningowe poszukiwania okoni zacząłem od sprawdzonych obrotówek. Na Meppsy wieszały się małe okonki i okołowymiarowe szczupaczki. Gdy stwierdziłem, że nie przebiję się przez ten drobiazg, zacząłem łowić małymi wahadłówkami, a gdy i one nie wpłynęły na zmianę wielkości moich zdobyczy trochę z ciekawości zacząłem eksperymentować z nowymi przynętami. Wspomniana wyżej obrotówka otworzyła mi wodę. Omijały ją okonki i krótkie szczupaki, za to zainteresowały się nią te trochę większe. Gdyby był jeden to uznałbym to za przypadek, ale było ich kilka, wszystkie wymiarowe, trafiła się nawet siedemdziesiątka, a z największym przegrałem po krótkim holu.

Żeby nie było tak kolorowo - błystka fajnie, szeroko pracuje i w wodzie rzeczywiście może przypominać wzdręgę (złote skrzydełko, czerwony koralik), jednak po każdym kontakcie z rybą wymaga korekty. Drut na którym ją "ukręcono" jest bardzo delikatny i podatny na skrzywienia, podobnie strzemiączko. Jeden ze szczupaczków potrafił nawet wyprostować blokadę korpusu i przesunąć go wraz z koralikiem pod skrzydełko. Delikatność drutu ma w tym przypadku swoje plusy - wszystko można naprawić w palcach nad wodą :). Innym minusem jest fakt, że po tygodniu użytkowania elementy błystki zaczynają rdzewieć, mimo że przechowywana jest tak samo jak inne błystki. Myślę, że jednak warto zaryzykować i sprawdzić nad swoją wodą, zwłaszcza, że koszt to niespełna 5zł.

20220809_163624.jpg

20220809_183714.jpg

20220815_1027000.jpg

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Właśnie przyszły, jeszcze ciepłe.

RAPALA Shallow Shad Rap 9cm SSR09 FT - sprawdzał mi się. Złowiłem na niego sporo nocnych kleni i niedużych sandaczy. Zerwałem go jakieś 2 lata temu na gościnnych występach na Wiśle. Mam ten sam model ale w najmniejszym rozmiarze i te nie są już tak skuteczne.

20220921_145107_resized.jpg

WOBLER SALMO WHACKY 9F - kupiłem bo nigdy nie miałem 😁 . Nie znalazłem zbyt wielu informacji o tym wobku. Niby generalnie używany do trola. Ja zamierzam łowić nim z brzegu. Ma ciekawy, okrągły ster, który powinien powodować prace przy wolnym kręceniu, co mi bardzo odpowiada.

20220921_145136_resized.jpg 20220921_145143_resized.jpg

Dzisiaj lecą do wody 😀

Edytowane przez Marienty
  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Trochę melanżu dzisiaj kupiłem , najpierw umówiona wizyta o Borryssa , chwila bajery , dostaję to co chciałem , pomykam do krokodyla , parę tant fish upa ( tylko takich 5 cm. ) Parę jaskółek  i 70 dych w plecy, potem robota i na koniec jadę do kolegi który ma sklep wędkarski ( uparłem się na spining Jaxona greej stream 2,85 ćw. do 30 gr. nie miał na składzie ale skusiłem się na Dragon Black rock 2 , 3,05 cm ćw do 25gr. ( wydaję mi się że w dobrej cenie 210 zł 🤔) do tego oczywiście parę gumek i mam nadzieję że żona się nie dowie bo mi łeb urwie 😜 jutro z rana testy na Odrze k. mariny Różanka . P.s. Borryss mi mówił że meta na nasze spotkania ( pub Rejs ) się zawiną , jakieś propozycje na symboliczną szklankę wódki 🍺🍹i bajerę ? pozdrawiam Wasyl

IMG_20221014_155901.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając robotę w Białymstoku nie omieszkałem odwiedzić sklep wędkarski drapieżnik ( dużo towarzystwa ma ich matomiarki   też w końcu kupiłem 😀) znowu parę groszy zostawiłem trochę pogadałem miło było 😁 ps. ptaszki cwierkają że na Wrocławskiej Odrze szczupaki gryzą na fluo 😜

IMG_20221027_122413.jpg

IMG_20221027_141435.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzisiaj przyszedł kijek ( nie lubię kupować jak nie trzymałem w ręce 👿 zaryzykowałem , nie wielkie pieniądze ) Mitchell Epic 3 metrowa wklejania 1-8 gr. ćw. na sucho dobre wrażenie , akcja pół parabolik ,dolnik sztywny a góra wygina się jak w opisie , podejrzewam że 2,70 będzie miało bardziej akcje szczytową , wypadało by przetestować ale szamani od pogody zapowiadają -5 w nocy , jeszcze jest niedziela może będzie cieplej ?

IMG_20221118_180823.jpg

IMG_20221118_180229.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Parę razy zdarzyło mi się zjechać na tyłku po wale , w tym roku pięknie zjechałem jak Kamil Stoch na nogach i wylądowałem po kolana w wodzie , może to zapobiegnie podobnym wypadom 🤔 koszt to 24 zł , rozmiar od 38 do 45 na zdjęciu but rozmiar 44 pasują fajnie , w święta testy mam być na plusie 

IMG_20221218_094017.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

20230123_073133_resized.jpg

Mały zapasik haczyków Mikado.

Ten model bardzo mi się sprawdził i używam go od lat.

2/0 - łowienie kleni na skórę chleba (na szczęście klenie nie zwracają uwagi na model)

4/0 - na sandacza

Do tego przy okazji woblerek jaxona gelon 6cm - może jakiś nocny kleń się skusi.

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.