Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj zamówiłem na allegro kołowrotek okuma zorax :

Charakterystyka:

* Grafitowy korpus i rotor

* 1 Łożysko kulkowe

* Nowy system posuwu napędu szpuli EOS

* Opatentowany system wyważania rotora RES

* Przekładnia o wysokiej sprawności

* Przełożenie: 1:5,0

* Ilość łożysk: 1

* Hamulec: przedni

* Pojemność szpulki: 0,25/230m

Mysle ze jak za niewielka cena kołowrotek powinien wytrzymać u mnie przy pickerze ;d

A zupełnie przy okazji Podbierak teleskopowy Cormoran 120cm ;d

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A ja może nie kupiłem, ale zrobiłem pierwszą próbę sprzetu kupionego zimą, tj.:

łódka taka: http://moto.allegro.pl/item334019194_lodz_wios_moto_ewa_ii_3os_330x125_niezatapialna.html

do tego silnik minn kota endura 34, dwa akumulator żelowe SBS 60 j Panasonic 65Ah.

Najpierw transport - łódka przy wadze 60 kg dotarła nad jeziori na dachu Vectry B Kombi - bez problemu. Co prawda jadąc nie przekraczałem 70 km/h, ale to wystarczy.

łódka na wodzie sprawowała się świetnie. Przy dwóch osobach (obciążenie calkowite około 200kg) stabilna - mozna spinningować na stojąco.

Silnik pod dużą falę na piątym biegu szedł aż miło. Na spokojnej wodzie na trzecim biegu prędkość ok.

Generalnie pierwszy test na duży PLUS.

Jestem zadowolony

post-3908-14544971516963_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może nie kupiłem, ale zrobiłem pierwszą próbę sprzetu kupionego zimą
Kolego źle zamontowałes łódkę na bagażniku. Odwróc ją o 180 stopni zmniejszy to opór powietrza. Jak będziesz tak ją przewoził to przy niewielkim podmuch powietrza porwie ci łódkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może nie kupiłem, ale zrobiłem pierwszą próbę sprzetu kupionego zimą
Kolego źle zamontowałes łódkę na bagażniku. Odwróc ją o 180 stopni zmniejszy to opór powietrza. Jak będziesz tak ją przewoził to przy niewielkim podmuch powietrza porwie ci łódkę.

Zamontowalem ja tak dlatego, że pasuje mi idealnie na belki bagaznika. Odwrotnie musiałbym przedłuzać belki. A co do oporów powietrza mocno się zastanawiałem i nie bardzo wiem dla czego piszesz, że odwrotnie bedzie lepiej. Jeżeli byłaby odwrotnie to miedzy dachem a łódką robiłaby się duza przestrzeń gdzie wpadałoby powietrze. Teraz powietrze ją swobodnie opływa i nigdzie sie nie zawija. Poprzednia łódkę (sporo mniejszą) woziłem najpierw dnem do góry a później jak ją odwróciłem dnem do dołu to zrobiło sie zdecydowanie ciszej i wydawało mi się, że jechało sie lepiej.

Teraz jak jechalem z tą łódką to prawie jej nie czułem.

Ale może się mylę. A ty masz jakieś doświadczenie z wożeniem łódki na dachu. Podpowiedz coś jeszcze bo może faktycznie masz rację.

Z góry dziękuję za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak "desantowo" zamontowano tą łódź :cool: , myślę że kolega tomass , nie zamierza tracić czasu na kombinacje z wodowaniem , tylko z rozpędu wjechać do wody ,następnie wypłynąć przez otwarte okno z nożem w zębach i odciąć łódź. :roll::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak "desantowo" zamontowano tą łódź :cool: , myślę że kolega tomass , nie zamierza tracić czasu na kombinacje z wodowaniem , tylko z rozpędu wjechać do wody ,następnie wypłynąć przez otwarte okno z nożem w zębach i odciąć łódź. :roll::mrgreen:

Coś ty. JA łodzi wcale nie odcinam tylkow wieżdżam do wody i pływam z samochodem pod łódką :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do oporów powietrza mocno się zastanawiałem i nie bardzo wiem dla czego piszesz, że odwrotnie bedzie lepiej. Jeżeli byłaby odwrotnie to miedzy dachem a łódką robiłaby się duza przestrzeń gdzie wpadałoby powietrze
Mam taką łódkę 2.8m dł i 1,25m szerokości i wożę ją dokładnie odwrotnie. (Woziłem ją na relingach teraz sprzedałem samochód a nowy nie ma relingów i rozglądam się za bagażnikiem który będzie miał dł belek 130cm.)Zakładając odwrotnie wiatr nie podnosi dziobu łódki do góry tylko opływa go i dociska do samochodu. Przy prędkości 20km/h nie ma to znaczenia ale przy 60km/h nacisk na łódź jest ogromny (oczywiście jest to wtedy plus) Jeżeli będziesz jeździł z tak zamontowaną łódką i odpukać puści ci przedni pas łódka podniesie się do góry:shock: :shock::shock: natomiast taka sama sytuacja z odwruconą łódką nie bedzie już tak niebezpieczna bo powietrze które zbiera sie pod łódką największy nacisk będzie miało na tyle i ew. łódka zacznie ci klapać góra dół ale nie wyrwie się z drugiego pasa. A tak na marginesie mogę ci sprzedać mój bagażnik jeżeni masz reling za niewielie pieniądze. Jak coś pisz na prv. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do oporów powietrza mocno się zastanawiałem i nie bardzo wiem dla czego piszesz, że odwrotnie bedzie lepiej. Jeżeli byłaby odwrotnie to miedzy dachem a łódką robiłaby się duza przestrzeń gdzie wpadałoby powietrze
Mam taką łódkę 2.8m dł i 1,25m szerokości i wożę ją dokładnie odwrotnie. (Woziłem ją na relingach teraz sprzedałem samochód a nowy nie ma relingów i rozglądam się za bagażnikiem który będzie miał dł belek 130cm.)Zakładając odwrotnie wiatr nie podnosi dziobu łódki do góry tylko opływa go i dociska do samochodu. Przy prędkości 20km/h nie ma to znaczenia ale przy 60km/h nacisk na łódź jest ogromny (oczywiście jest to wtedy plus) Jeżeli będziesz jeździł z tak zamontowaną łódką i odpukać puści ci przedni pas łódka podniesie się do góry:shock: :shock::shock: natomiast taka sama sytuacja z odwruconą łódką nie bedzie już tak niebezpieczna bo powietrze które zbiera sie pod łódką największy nacisk będzie miało na tyle i ew. łódka zacznie ci klapać góra dół ale nie wyrwie się z drugiego pasa. A tak na marginesie mogę ci sprzedać mój bagażnik jeżeni masz reling za niewielie pieniądze. Jak coś pisz na prv. :cool:

Racja. Przerabiam belki i będę ją woził odwrotnie

Dzięki za cenne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie kupiłam sonar marki humminbird SmartCast RF25e ale... :cry: nie mam polskiej instrukcji obsługi a jezykami biegle nie władam :oops: czy mógłby mi ktos pomóc i przesłac polską instrukcje obsługi (na e-mail lapeciara2000@wp.pl ) z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

a ja musze sie pochwalic dzisiejsymi zakupami :

wedeczka -dragon millenium heavy duty pike 270 10-35g

6 woblerow

5 blystek

z myslą o pstrągu

kij byc moze troche za "ciezki" na pstragi ale ma sluzyc przede wszystkim na szczuple.

prezentuje sie znakomicie

normalnie ciesze sie jak male dziecko :wink::lol:PRZYNĘTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Dzisiaj kupiłem Shimano Catana 4000RA z myślą o gruntowych zasiadkach. Macałem też Okume Travertine , ale Catana solidniejsza i jakoś mi przypadła do gustu . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

w piatek bylem w wedkarskim i kupilem zylke do spina Dragon HM 69 taka mi doradzili sprzedawcy ciekawe czy jest dobra mial moze z nia ktos do czynienia?? Droga ona jest ale mowili ze dobra zobaczymy.. :roll:

i kilka obrotowek gum i szczypce do wyciagania haczykow.. :smile:

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronek super kijek, ale obawiam sie na na pstrągi to bedzie za sztywny. Mogą spadać.

Co do woblerków to są ok choć brakuje mi jakiegoś całego czarnego.

dzisiaj z Gofrem testowaliśmy kija na czarnej przemszy i chodzi pierwsza klasa.

jak dla mnie REWELACJA. :mrgreen:

niestety pstraga nie mialem okazji holowac.

zobaczymy jutro :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.