Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
bronek, ten białoniebieski Siek z brokatem będzie wymiatał.

mam taką cichą nadzieję.

poszedłem śladem Wojtka i zakupiłem coś w niebieskim :wink:

ale tradycyjnie na ryby się nie nastawiam a jak pójdzie zobaczymy.

mam nadzieje ze narzędzie zbrodni leży w tym samym miejscu co - ostatnio :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już tylko gazeta ochotki, i hakowa :mrgreen:

Ale oczywiście nie bylbym sobą gdybym czegoś nie zapomniał na jutrzejsze zawody :lol::oops: . Ale cieszę się, że sprzedawca z lokalnego wędkarskiego będzie na jutrzejszych zawodach, bo już zamówiłem dużą pinkę "z dostawą" :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupilem na szczuplego tego kreciolka CORMORAN Rodeo GTi 11PTi na allegro i tak sie zastanawiam czy nie bede zalowal http://www.madridflyfishing.com/imagenes/CORMORAN/RODEO-GTI8PI.jpg

Hehh mam nadzieję, że Ciebie to pominie. Mam ten młynek równy rok, dwa razy był już w serwisie, a spręzyny w kabłonku pękają raz w miesiącu. Ponadto nie są to moje subiektywne doświadczenia i oceny, kumpel posiada rozmiar mniejszy i z tego co mi wiadomo w poniedziałek do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupilem na szczuplego tego kreciolka CORMORAN Rodeo GTi 11PTi na allegro i tak sie zastanawiam czy nie bede zalowal http://www.madridflyfishing.com/imagenes/CORMORAN/RODEO-GTI8PI.jpg

Hehh mam nadzieję, że Ciebie to pominie. Mam ten młynek równy rok, dwa razy był już w serwisie, a spręzyny w kabłonku pękają raz w miesiącu. Ponadto nie są to moje subiektywne doświadczenia i oceny, kumpel posiada rozmiar mniejszy i z tego co mi wiadomo w poniedziałek do serwisu.

A ja mam taki kolowrotek (wiekszy model) i poki co odpukac nic z nim sie nie dzieje

Stosuje go do DSa i sprawuje sie calkiem calkiem (zreszta podobny zestaw ma Trini :twisted: )

Wiadomo tez ze za taka kase trudno dostac cos super hiper na dodatek ze sporo zalezy od tego z ktorych raczek w ktorej chinskiej lepiance kolowrotek wyszedl :wink::lol:

Chomik moze twoj bedzie dobry :wink::twisted:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zreszta podobny zestaw ma Trini :twisted: )

tyle, że w moim pękła sprężyna od przełożenia - działa ale nie tak jak powinien...

I na zlocie już w sierpniu terkotał :!: potem mu przeszło, ale sprawuje się dobrze mimo wszystko ;)

Wiadomo tez ze za taka kase trudno dostac cos super hiper

zgadza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka sprężyna?

malutka sprężynka - mniejsza niż długopisowa, dużo mniejsza...

Znajdowała się w środku - w mechanizmie, który jest na dole kołowrotka - nad takim szpindlem co się go przekłada w prawo i w lewo, to co to jest :lol: Na górze jest hamulec, więc to nie to.

Ja się nie znam, ale jak się przekłada, to przełożenie nie? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest sprężyna przełożenia tylko sprężynka od blokady obrotów wstecznych

ooooo no chyba tak!

Ale pomimo tego że padła, to obroty wsteczne są zablokowane - generalnie działa kołowrotek, tylko nie da się odblokować tych obrotów wstecznych - są tylko normalne.

No ale się przekładało nie? :mrgreen:

sprężyna "pomocnicza" zbijaka kabłąka

nie nie, z kabłąkiem jest wszystko ok, jak szarpnę korbką to się sam zamyka - faktycznie - jakby sie zbijał.

W każdym razie to działa.

A wiecie co? :twisted:

Mam kilka kołowrotków jaxona które działają juz od 5-10 lat - i oprócz wytarcia się lakierów - działają jak nówki :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest sprężyna przełożenia tylko sprężynka od blokady obrotów wstecznych :mrgreen: też mi się tak stało w jakimś starszym kołowrotku

Nawet nie upieram się że jest inaczej :roll: , ale byłem przekonany, że teraz do wszystkich kręciołków ładuje się już "łozysko" OWC (sprzęgło jednokierunkowe), ale z tego co piszesz, w rodeo jest chyba nadal.. normalna zapadka?,To by było niewiarygodne!.

Mam kilka kołowrotków jaxona które działają juz od 5-10 lat - i oprócz wytarcia się lakierów - działają jak nówki :razz:

To mnie akurat nie dziwi, pierwsze Jaxony, to nic innego jak klony DAM Quick, oraz Silstar, tylko z naklejką Jaxon.

Mój kolega ma właśnie takiego Jaxona ponad 10 lat (wygląda jak Dam Quick Camaro)

On na nic by się nigdy nie zamienił, kiedyś smarowałem ten jego kręcioł, w środku po wymyciu starego smaru przekładnia wyglądała jak nówka.

Ps.

Sorry mod's za lekkie OT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna to właściwie nieproblem, bo można go rozwiązać samemu wkładając sprężyne która na prawdę będzie długiej żywotności z tym, że: "właściciel sprzętu traci gwarancje kiedy zostaną stwierdzone próby własnych napraw". Poza tym gdyby w wypadku Rodeo tylko o samą sprężyne chodzilo... mój kołowrotek ma rok a chodzi jakby piąty sezon intensywnego łowienia miał za sobą.

Mam nadzieje, że to tylko ja i znajomi trafili na takie ferelne sztuki. Pozdrawiam i życzę satysfakcji z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Obiecalem ze to ostatnie zakupy w tym miesiacu .

No zwłaszcza, że kwiecień już się kończy :lol:

A ja dzisiaj byłam na targu - konopie w tym roku drogo - aż 8 pln za kilogram :shock:

Ale zapasik zrobiony, i dorwałam coś fajnego, muszę wypróbować jak zdaje coś takiego egzamin, no generalnie to parę ładnych kilo różnych ziaren zakupiłam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.