Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak szybko zmienić szczytówkę bez powikłań zestawu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dziś dopiero zaczynam metode feeder zakupiłem sobie kijek węglowy mikado c.w 100g

I mam pytanie jak szybko zmienić szczytówkę?

Mam plan taki ze przed rurką ok 1m/1.5m zamontować agrafkę co by mi umożliwiało odpięcie zestawu i szybkie zamontowanie innej szczytówki. Ale mam małe wątpliwości czy owa agrafka nie będzie negatywnie działać na brania gdyż żyłka przechodzi rurkę i w czasie brania zostaje wyciągana żyłka i po zamontowaniu agrafki ok 1.5m przed rurką będzie tylko tyle swobody żyłki jeśli ryba wyciągnie 1.5m będzie w tedy opór całego zestawu.

Choć myśle ze 1.5m spokojnie powinno starczyć na brania.

A może ktoś ma inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Przecież wymiana szczytówki trwa chwilę i wystarcza przecięcie zestawu - przełożenie żyłki przez nową szczytówkę - przełożenie przez rurke antysplątaniową i wykonanie jednego węzła przyponowego - a następnie nałożenie starego (zdjętego wcześniej) przyponu z krętlikiem!

Myslę że takie kombinowanie to będzie tylko utrudnienie - coś się może plątać, agrafka może o coś przychaczyć, stanowi dodatkowy "niepotrzebny" element zestawu - który może okazać się słabym punktem (jakośc agrafki, może się rozpiąć) - zreszta ja mam tak małe przelotki szczytowe że nie wiem czy przewlękłbym przez nie ta agrafkę.

Jeśli już to myślę że raczej zastosował bym mały krętki i mocowanie przyponowe :wink:

Ale raczej zakładam szczytówki przed wyjazdem na konkrętna wode - rzadko zmieniam nad wodą - więc nie tracę czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bezpieczniej jest zostać przy "tradycyjnej metodzie" Jak będziesz potrzebował zmiany szczytówki po poprostu odetniesz przypon i bez problemu zmienisz szczytówkę tak czy tak musisz coś zawiązać. :grin: W praktyce wygląda to tak że raczej używasz tej samej szczytówki no chyba że brania są bardzo słabo wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie w sumie z innej beczki ale dotyczące feedera i wymiany szczytówek.

Chodzi o to że jak mam w feederze 3 szczytówki: zielona, czerwona, zółta - a wedzisko ma ciezar wyrzutu do 80 gramów. To szczytówki sie wymienia w zaleznosci od bran czy od ciezaru wyrzutu ? bo juz sam w koncu nie wiem :( Mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczytówki sie wymienia w zaleznosci od bran czy od ciezaru wyrzutu ?

Ja powiem tak: łowiąc na wodzie stojącej używam najbardziej miekkiej szczytówki i rzucam koszami do 30gr, fakt jest taki że im bardziej miekka szczytówka tymbardziej zmniejsza się ciężar wyrzutu ale sądzę że na najbardziej miekka możesz miotać koszami do 40% ciężaru wyrzutu wędki :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.