Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kłusownictwo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 428
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

u mnie w okolicy (krapkowice) na odrze niektóre miejsca są oblężone przez kłusowników, przyjeżdża 20 aut z Katowic (większość to emerytowani górnicy) rozstawiają namioty i siedzą tydzień lub dwa, jak jeden odjeżdża to już drugi czeka aż tamten mu zwolni miejsce tak się zgadali. W jedną noc niektórzy złapali nawet po 100 leszczy a u nas jest limit dzienny do 10 sztuk (nie wiem czy tak jest wszędzie) no i wymiar ochronny 35 cm. a oni biorą wszystko i potem to sprzedają w słoikach. Kontrola nie przyjdzie bo się boją, gadałem z nimi to mówią że tamci są z psami, mają noże no i najważniejsze ich ilość. Policja nie reaguje bo mówią że to jest mała szkoda dla społeczeństwa no i tak kłusownicy sobie działają i opróżniają odrę z ryb. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może by tak go zapytać dlaczego???

Wypowiedział się właśnie na "swoim" forum, na którym staną za nim murem.

Ale osobiście wierzę Mańkowi i wiem, że nie rzucłaby słów na wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend zakończony klapa ,sandacze przestały żerować :sad: no i nie miły akcent z pseudo-wędkarzami , jeśli ktoś zna tych kłusowników ,to proszę ich zapytać czy smakował im sum w okresie ochronnym.

ObrazekObrazekObrazek

"kłusownik" jak to łatwo napisać, autor zdjęć nie wiedzieć czemu nie zrobił fotki jak sumek wraca do wody, łatwiej jest oskarżyć?

Ps. Podobno kolega maniek to moderator tego forum, czyżby brakowało sensacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzieć czemu nie zrobił fotki jak sumek wraca do wody,

Może, gdyby rzeczywiście wrócił, to by miał okazję, aby zrobić.

łatwiej jest oskarżyć?
Może określ, jaki miałby w tym cel, aby szafować najpoważniejszym oskarżeniem wobec innego wędkarza, jakim jest kłusownictwo, skoro Cię wcześniej w ogóle nie znał, ani z forum, ani w realu? Gdyby nie napis na łodzi, nawet by nie wiedział, że pochodzisz z forum multiplikatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, Kolego mańku, jak sobie pewnie zdajesz sprawę internet nie jest miejscem gdzie można bez ponoszenia konsekwencji pomawiać ludzi, nie jest tez zupełnie anonimowy. Wypisując takie brednie wyrządzasz krzywdę. Proszę byś odwołał oskarżenia "kłusownicy" . Jak z pewnością wiesz, być może za Twoja przyczyną, byliśmy kontrolowani przez PSR i nic nie stwierdzono. Sumik mierzył 108 cm więc nie mógł się zmieścić w kieszeni. Postanowiłem złożyć zawiadomienie o zniesławienie a to jak wiesz jest karalne.

pozdrawiam

jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaca,

Nie mowiac o tym ze maniek jest świadkiem że nie wypuściłeś tego suma niezwłocznie po złowieniu - a co za tym idzie złamałeś RAPR. Pojdziesz do sądu i okaze się, że jednak nie postąpiłeś zgodnie z regulaminem, dlatego lepiej daruj sobie sądzenie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jaca określić:

1) jak się obchodziliście z sumem,

2) kiedy (w jakim czasie od połowu) i w jakich okolicznościach doszło do jego wypuszczenia?

3) dlaczego Maniek podjął wobec Was interwencję - o co mu chodziło nad wodą?

Na marginesie przypominam, że:

Art. 238 kk - Kto zawiadamia o przestępstwie, lub o przestępstwie skarbowym organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Tak więc może dojdzie do konfrontacji przed sądem i wyjaśnienia sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma co dyskutować bo tak na prawdę to co dalej było z sumem wie tylko jaca, i kolega z łódki :wink:
i kolega maniek. Może więc warto w końcu walnąć pięścią w stół i ukrócić to bezkarne wypisywanie w necie bzdur. Poważnie zastanawiam się nad złożeniem doniesienia o zniesławienie. Proszę by kolega maniek przedstawił zdjęcia ubitego suma pakowanego do kieszeni, plecaka lub do... np wodera. A może są zdjęcia, o czym ja nie wiem, które przedstawiają filetowanie i co gorsze smażenie.

Cała ta sytuacja jest żenująca.

Ps. Sumek pływa i się śmieje. A jak smakuje... :roll: no nie wiem, jeszcze suma nie jadłem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sądu to od razu pisze że nie ma sensu. Po pierwsze:

-maniek nie ma zdjecią jak sum jest chowany do auta , lub usmiercany na łódce

Po drugie:

:jaca ma świadka , i nawet jeżeli by wzieli tego suma to mogą sie umówić do wspólnej wersji.Gożej dla nich jak by ktoś inny zrobił zdjecie lub nagrał to.

Cieszące jest jednak to że są osoby którym zależy na POLSKICH WODACH I RYBOSTANIE. :grin:

Nie sądze ze maniek specjalnie nie zrobił zdjecia w wypuszczaną rybą by zrobić afere na forum.

Jedyną obroną dla jacy by było jak by sam pokazał zdjecie z wypuszczaną rybą.Tak by się wybronił.Jednak pewnie jaca nie posiada takiego zdjecia bo by to zrobił na samym początku.Natomiast jezeli jaca wzioł rybe to świadczy tylko o tym że jest bardzo nie poważna osoba która predzej czy puzniej zostanie złapana na gorącym uczynku ze 100% dowodami.Która zostanie zmieszana z błotem i nikomu nie będzie szkoda takiej osoby. :evil::evil: Jeszcze mnie bardzo boli to że jaca sie powiedzmy udziela na fourmu multiplikator.pl i takich osób może być wiecej. :sad: Jednak bądzmy dobrej mysli!!

Tak jak napisal cinek1979 jeżeli nie ma w pobliżu straży ,nie znaczy to że kłusole moga czuć się bezpieczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc warto w końcu walnąć pięścią w stół i ukrócić to bezkarne wypisywanie w necie bzdur
Mówisz o tych bzdurach ,że się na necie pisze że wypuszcza się ryby a tak na prawdę wali się rybie w łeb .jaca, nie chodzi mi o jakąś wendetę ,obrażanie czy masowy lincz , po prostu powiem że powinieneś się wstydzić takiego postępowania twojego kolegi i swojej reakcji.
"kłusownik" jak to łatwo napisać, autor zdjęć nie wiedzieć czemu nie zrobił fotki jak sumek wraca do wody,
Obserwowałem was od dłuższego czasu ,[fotki do pokazania] :mrgreen: nie stety samego holu nie widziałem a szkoda ,natomiast widziałem jak robiliście ,a tak naprawdę ty jaca, robiłeś fotkę koledze i oczywiście gratulowałeś mu ,i co mnie zdziwiło i zdenerwowało ryba została odłożona nie do wody za burtę tylko do łodzi ,pytam czy macie luk w łodzi do wypuszczania ryb ,jeśli mi to pokarzesz na fotce ze masz ,to ja odszczekam swe oskarżenia .Teraz ja zadam tobie jaca, pytanie dlaczego na słowa o okresie ochronnym bardzo szybko odpłynęliście ,dlaczego aby mi udowodnić nie podpłynęliście do nas ,dlaczego na fotkach twój kolega cały czas COŚ trzyma przy dnie łodzi .Gdybym nie widział ja i mój kolega ,co zrobiliście z ryba to powiedz po co bym zawracał sobie głowy i marnował czas .Pytasz czy mam fotkę jak "mordujecie rybę', nie nie stet żałuje ze tak późno sięgnąłem po aparat ,po prostu do głowy mi nie przyszło ze nawet tacy wędkarze mogą się zachować inaczej.

Tak cała ta sytuacja jest żenująca .

PS

Poważnie zastanawiam się nad złożeniem doniesienia o zniesławienie.
Służę danymi osobowymi .zresztą jutro zadzwonię do kolegi z PSR i zapytam czy faktycznie mieliście kontrole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, bardzo trudno będzie coś udowodnić :roll:

Służę danymi osobowymi .zresztą jutro zadzwonię do kolegi z PSR i zapytam czy faktycznie mieliście kontrole.

Jedynie wykazania kłamstwa w tym zakresie może być jakimś argumentem...

Sprawa jest naprawdę bardzo poważna, bo nie jest trudno oskarżyć kogoś pochopnie. Znam i takie przypadki. Tak czy inaczej masz moje poparcie, wierzę w Twoją wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, Gościa nie znam ,widzę go na wodzie pierwszy raz ,a opisałem co widziałem ,gdybym miał twarde dowody ,zapewne sprawa potoczyła by się inaczej.Dodam ,ze oprócz mnie widział całe zamieszanie inny wędkarz.

Ps chciałem odpisać na multiplikator .pl ale widać nie interesuje ich to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o fotki ukazujące wypuszczanie suma - nie są w sądzie potrzebne. Podstawowym dowodem jest "zeznanie świadka", czyli dokonany przez świadka opis tego, co zauważył. Jeżeli świadków było dwóch i widzieli to samo, to już wnosi wiele do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli świadków było dwóch i widzieli to samo, to już wnosi wiele do sprawy

Niby racja, lecz nadal pozostaje słowo przeciwko słowu. Niestety nasz wymiar sprawiedliwości działa schematycznie i wg określonych reguł - czasami to dobrze, a czasami nie.

Winę trzeba udowodnić, a tu mamy typową sytuację - słowo oskarżenia nie poparte żadnym dowodem. Nawet nie ma zwłok. Nie ma zwłok - nie ma zbrodni. Niestety sprawa nie do przeskoczenia. Trzeba mieć tylko nadzieję, że następnym razem mięsne ludy zaliczą wpadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez twardych dowodów nie da rady, słowo przeciwko słowu.

Podstawowym dowodem w postępowaniu karnym/wykroczeniowym są zeznania świadków, kłusowników skazuje się najczęściej w oparciu o zeznania kontrolerów PSR, SSR, a także innych osób, bo trudno jest wymagać, aby czyny sprawców były dokumentowane za pomocą zdjęć, czy filmów. Zeznania np. dwóch osób mogą być twardym dowodem, jeżeli wyłaniająca się z nich wersja przebiegu zdarzenia jest logiczna, spójna i pochodzi od osób bezstronnych, a więc takich, które nie mają żadnego interesu osobistego/prawnego, aby je składać na czyjąś (nie)korzyść.

Jeżeli brakuje dowodu w postaci ryby, zostaje możliwość skazania za brak niezwłocznego wypuszczenia + brak należytej staranności w postępowaniu z rybą - czyli naruszenie art. 9 ust. 1 ustawy rybackiej - świadkowie mogą dokładnie opisać, co było robione i jak długo z rybą znajdującą się w okresie ochronnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.