Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kłusownictwo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne ryby, jeśli ktoś jest wędkarzem, nie zabiera ryb,a kupuje w markecie to niech wie że właśnie takie ze zdjęcia kupuje

Sam bym lepszej konkluzji nie wymyślił :mrgreen: mało tego w marketach się kupuje w okresach ochronnych i niewymiarki ale jest się przynajmniej etycznym wędkarzem :roll::cool: nie to co ci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 428
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trzeba pamiętać, że np. w Australii jak i w Usa karp jest uważany za pasożyta, szkodnika i rybę niejadalną ponieważ ma styczność z mułem. Nie pochwalam jednak tej metody zaprezentowanej na filmiku :/ z wędkarstem ma to mało wspólnego raczej z myślistwem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie znam myśliwego który z łukiem zasuwa strzelać do ryb:) a w tym temacie jestem w miarę obeznany

nie mowię o tym, że mysliwi latają z łukami i strzelają do ryb. Twierdzę, że nie ma to nic wspólnego z wędkarstwem, predzej z myslistwem (np. polowanie z łukiem? jak jestes obeznany w temacie to powinieneś wiedzieć, że jest coś takiego :razz: ) ale w tym przypadku łupem nie jest np. sarna, dzik czy coś w tym stylu tylko ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połów kuszą i łukiem są dozwolone również w Polsce ale nie znam niestety zadnego łucznika (znam łowiska PZW gdzie metoda jest dozwolona) ;) Abstrachując już od etyki, stwierdzam jednoznacznie że ta metoda wymaga od zawodnika duużych umiejętności. Sama wiedza nie wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam :) odświeżę topik bo będąc ostatnio na rybach nad Pilicą spotkałem się z procederem kłusownictwa :evil: nad wodę podjechałem koło godziny 6 rano i zastałem zaparkowanego białego busa ... za nim wyładowałem z bagażnika ekwipunek chciałem odnaleźć właściciela samochodu i spytać się o wyniki wędkowania ale niestety bez skutku :( chwilę później zza mgły wyłoniła się postać człowieka w woderach brodzącego po płyciźnie ... jakieś 15 minut przyglądałem się jego poczynaniom i w miarę opadania mgły zauważyłem jak wyciąga z wody sieć ... było to jakieś 30 metrów od miejsca w którym chciałem wędkować więc mimo jego obecność postanowiłem rozłożyć sprzęt i troszkę połowić na bolonkę ... niestety przez prawie 2 godziny nie miałem nawet branka ... w tym czasie ów osobnik raz jeszcze rozciągnął sieć i naganiał w nią ryby :evil: gdy postanowiłem zwinąć sprzęt pan kłusownik wychodził z rzeki z dorobkiem dwóch wiaderek różnego rodzaju rybek (jazie, leszczyki, płocie) Mój widok nie wywołał w nim żadnego poruszenia a na moje pytanie jak wyniki odpowiedział ... "trochę skubią" ... ze złości odjechałem na swoją działkę i czekałem aż mój ojciec wróci z ryb ... w przeciwieństwie do mnie złowił parę rybek (jazia i płoć) ale oczywiście po drodze mijał go jakże znajomy mi bus ... tak więc domyślam się że ów kłusownik zmienił miejscówkę ... chciałem dodać że pierwszy raz w życiu miałem okazję spotkać się na żywo z tym procederem i nie wiedziałem jak zareagować :( po drugie jest mi bardzo przykro bo z roku na rok w Pilicy jest co raz mniej ryb a sam zawsze wypuszczam wszystkie złowione ryby aby nie zmniejszyć ich ilość ... w związku z powyższym mam do Was gorącą prośbę ... jeśli w jakiś okolicznościach znajdziecie się na rybach nad Pilicą w okolicach Wyśmierzyc i spotkacie tego pana z siecią i jego busa Fiata Ducato z nr rej zaczynającymi się na WGR***** to bardzo Was proszę, zareagujcie w sposób taki jak należy postępować w takich sytuacjach ... pozdrawiam Grisha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cytat dnia: "Teraz musimy tą zapałkę, włożyć do tego szczupaka, tak żeby jego buzia była ciągle otwarta i się nie zamykała...", może później wypalił czymś lepszym? - Nie wiem, nie dotrwałem do końca.

Zabierać takiego niewyrostka (w ogóle zabierać! :wink: ) na potrzeby zrobienia takiego kiczu... Ciekawi mnie ileż dzieciaków pójdzie za jego przykładem i po trafieniu malucha, zaprosi do domu, aby powiesić sobie go nad łóżkiem i posiąść miano - w końcu TAK! upragnione - "łowcy" wśród rodziny i znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Za Onet.pl:

Pomorze: widły, harpuny i haki; ofiary bez szans

Łososie

AFP

Broń to widły, harpuny, haki, wnyki z kolczastego drutu i zwykłe siatki. Ofiary - łososie płynące o tej porze roku na tarło w górę rzek. Ryby padają łupem setek kłusowników. Ten problem dotyczy m. in. rzeki Redy, którą od sześciu lat patroluje 30 ochotników - podaje RMF FM.

Podczas dzisiejszego patrolu odkryto w dole rzeki siatkę rozciągniętą w poprzek, w którą wpadają ryby. Kłusownicy znad Redy wynaleźli niespotykaną nigdzie indziej broń – "fishlupę", czyli rurę z PCV ze szkłem powiększającym - donosi RMF FM.

- Za pomocą tej "fishlupy" kłusownik wypatruje rybę "stojącą gdzieś pod krzakiem", a drugi wówczas hakiem potrafi wyszarpać ją z wody - wyjaśnia Karol Kreft z Rady Miejskiej Redy.

źródło Onet.pl

Aż nóż się w kieszeni otwiera :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

W moim rejonie jak i zresztą w całej Polsce kłusownicy uprawiają swój niecny proceder. Znam wiele takich przypadków, czasem uda się coś zrobić w tej sprawie ale chciałbym napisać o czymś innym. Jezioro Słupeckie z którego czasem korzystam wędkarsko doczekało się w końcu naprawy tamy. Woda jest spuszczana już od jakiegoś czasu. W tym roku ma ubyć ok. 0.5 m i dodatkowy metr na początku roku przyszłego. Ten sztuczny zbiornik ma max.2.5-3.0 m głębokości. Spuszczenie 1.5 spowoduje raj dla kłusowników. A wystarczy przez ten okres zabronić pływania łódkami. I mamy problem z głowy. A tak aż boję się pomyśleć jakie szkody wyrządzą w tym okresie. Sandacz który i tak jest juz mocno przetrzepany, resztki węgorza, okoń karp, sum itd... O leszcza się nie boję bo jest go za dużo i zaczyna karłowacieć. Na gorącym uczynku jest bardzo trudno-trzeba mieć wiele czasu a ściągnięcie zastawionej sieci-cóż na 10 sandaczy osiem już jest martwych. Takie są realia.

Oczywiście nie odpuszczamy-będziemy walczyć w miarę naszych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

złość i bezradność :( dziś pracowałem na dworze i zobaczyłem ze jakiś samochód kręci się koło rzeki Drwęcy i dziwne bo nikt nigdy nie podjeżdża pod samą rzekę bo można się zakopać na dobre ... więc szybko pobiegłem zobaczyć no i zobaczyłem dwóch na pontonie z akumulatorami ;/ mówię dzień dobry Panowie to dziś nie popływają sobie ... a oni a co na policje zadzwonisz może ? a ja mówię a żebyście wiedzieli !! a oni od razu wiosła i szybko spływali .. niestety nie miałem przy sobie kom chwila dobiegłem do domu i zadzwoniłem a tam porażka :/ Policjant mówi że w sumie to oni nic nie zrobią im bo kto będzie ich ganiał po krzakach ;/ powiedział że zadzwoni do straży rybackiej ale oni też pewnie z tym nic nie zrobią ;/ dosłownie walka z wiatrakami szkoda że nie można takich odstrzelić bo dwóch po 100kg sam nie pobije :/ tak święta nie długo to muszą wszystko wybić ;/ jedyny plus może nie będą dziś bić prądem tylko zadzwonią po samochód który ich przywiózł i zwiną się :evil: bo koło mojego domu to raczej nie będą już zaczynać "łapanie" i znowu wiosną bezrybie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam porażka :/ Policjant mówi że w sumie to oni nic nie zrobią im bo kto będzie ich ganiał po krzakach ;/ powiedział że zadzwoni do straży rybackiej ale oni też pewnie z tym nic nie zrobią ;

W tej sytuacji prosisz o nazwisko i numer służbowy pana policjanta i dzwonisz do nadrzędnej komendy z informacją, że na komisariacie tym i tym pan X odmówił przyjęcia zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji prosisz o nazwisko i numer służbowy pana policjanta i dzwonisz do nadrzędnej komendy z informacją, że na komisariacie tym i tym pan X odmówił przyjęcia zgłoszenia.
znaczy on przyjął zgłoszenie ale powiedział ze nic z tym raczej nie zrobią bo łódki też nie mają ( sory w Ostródzie w której w koło pełno jezior policja łódki nie ma porażka ) i powiedział ze do straży rybackiej zadzwoni a kto wie czy zadzwonił ;/ okaże się bo jak złapią jakiś elektryków to zawsze w lokalnej gazecie jest ...

teraz wiem że następnym razem muszę aparat mieć i po robić zdjęcia i dopiero dzwonić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.