Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kłusownictwo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 428
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zalozmy ze za dziesiec lat standard zycia w Polsce dorowna temu w IRE
...a problem klusownictwa zmniejszy sie do rozmiarow marginalnych

Kłusownictwa nie będzie :mrgreen: !!!!.....bo zanim Polska dorówna IRE,to nie będzie ryb ,które będzie można skłusować :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez racja :wink: , ale nasze wody tez moga pomiescic dużo, ale kto o tym myśli... :twisted:
napewno nie oni.

Szlag mnie trafia, jak sobie pomyślę jakie my pieniądze płacimy za zezwolenia :evil: ,a jakiś

impotent intelektualny wali jednym rzutem 300kg ryb :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiś

impotent intelektualny wali jednym rzutem 300kg ryb :mad:

500...

dwa razy w tygodniu, w poniedziałek i piątek w nocy

Potem to wszystko następnego dnia rano ląduje na targu, koleś sprzedaje ryby z samochodu - za leszcza 50 cm. płacisz 10 złotych i już...

A to tylko jeden, a sieciarzy u mnie jest 50ciu :evil:

No ale to się akurat nazywa zgodnie z prawem. Reszta tych bawołów rozwozi ryby po wszystkich barach w okolicy. A zarybiać to nie ma komu, bo zdaje sie obowiązku już nie mają :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wali jednym rzutem 300kg ryb :mad:
500...

dwa razy w tygodniu,

na jeziorze wierzchowskim kilka lat temu jak jeszcze mieszkałem w okolicy jak leszcz we wrześniu szedł na żerowisku to na jeden zaciąg kilka ton brali (o ile pamiętam ponad 5) rwały im się sieci i łodzie przytapiały jak z tym na rybakówkę wracali... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rwały im się sieci i łodzie przytapiały jak z tym na rybakówkę wracali...
...i jest to tak zwane "legalne kłusownictwo",bo rybacy również sieją spustoszenie

w rybostanie(bez przestrzegania okresów i wymiarów ochronnych :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

W sobotę od 6 rano siedzę sobie na "swoim" kanale, wokół znajomi wędkarze i jest sielsko. Około 8 rano pojawia się wodny patrol policji i powolutku oglądają z wody co słychać na brzegu. Nikt nie wieje, nie ma szarpakowców, cud miód, malina. Godzinę później pojawiają się znane zakazana ryje złodziei - szarpakowców. Na szczęście nic nie trafili a i ludzie już jakoś mało przychylnie patrzą na te gnidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragne poruszyć tutaj niezwykle ważny temat dotyczący zbiornika wodnego znajdującego się w środku miasta. Jako mieszkaniec Radomia nie zawsze znajduje tyle wolnego czasu aby wyjechac na cały dzień na ryby, do niedawna lubiałem wyjść z domu na godzinke z lekkim spiningiem w ręku. Pamiętam czasy kiedy to wymiarowe szczupaki trafiały się praktycznie co 2-3 dni. Sytuacja jednak pogarsza się z roku na rok, a odpowiedzialna jest za to szerząca się plaga kłusownictwa. Ostatnią kontrole Państwowej straży rybackiej widziałem tu w 2004 roku (a na rybach bywałem naprawde często). Obecnie nie wędkuje już na Borkach ponieważ nie moge patrzeć jak szczupaki o długosci niewiele ponad 30cm wędrują do reklamówek pseudowędkarzy. Raz zdarzyło mi się że widziałem jak jeden z nich karmił tymi szczupaczkami swojego psa!!!!!

Apeluje do wszystkich kolegów wędkarzy: Nie bądźmy obojetni wobec aktów kłusownictwa!!!

A jeśli ktoś chce posmakować mięsa szczupaka to niech pójdzie do sklepu rybnego, zaoszczedzi czas i pieniądze za zerwane przynęty.

Zalew Borki jest jedynym łowiskiem gdzie zaobserwowałem że 75% wędkujących nie posiada odpowiednich uprawnień. Nie opłacają składek i jednocześnie kradną ryby tym którzy należą do PZW. Nieopłacanie składek nie przeszkadzało by mi gdyby stosowali sie oni do regulaminu amatorskiego połowu ryb. Dla pseudowędkarzy wszystko co ma głowe i ogon nadaje się do jedzenie.

Jeśli taka sytuacja utrzyma sie jeszcze przez rok czy dwa lata to możliwość wyskoczenia na ryby na 2-3 godziny stanie sie niemozliwa dla mieszkańców Radomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko u ciebie jest niestety ten problem :sad: U mnie pseudo wędkarze robią to samo co u ciebie :neutral: Jeden powalił mnie tekstem ze teraz aby złowić nawet małego szczupaka trzeba cały dzień rzucać a kiedyś to cały worek nałowił ze ledwo się zabrał :shock: Bić takich ludzi i karać nic więcej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas raczej jest typ wędkarza "na oko"- łowi normalnie (czyli tzw. las gruntówek(nie da rady policzyć)+spin+4 spławiki) ale bierze wszystko jak leci

W Głogowie utrapieniem są miłośnicy mycia aut !!!Byłem świadkiem takiego zdarzenia:

miłośnik:"a bo mi się na myjkę nie opłaca jeździć ... a po za tym myłem tylko koła!!!"

policjant: to masz pan za każde koło 50 zł czyli razem 200zł a to prawie jak abonament na myjni" :lol:

M:nie przyjmuje mandatu

P:ma pan takie prawo sprawa w sądzie grodzkim.... około 5 tys zł"

M:to ile ten mandacik :?:

i skończyło się na 200 zł a wg mnie to powinni facetowi zabrać auto i spalić chatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam nadzieje że wysokie :twisted: Szarpakowcy od 2 tygodni już grasowali i z kolegą wziąłem sprawy w swoje ręce poszło kilka artykułów do pewnej redakcji i przekazali sprawę dalej i zaczęły się kontrole w podanych przez nas miejscach :twisted: I na tej stronie już wyniki podają w kronikach policyjnych :!: Czyli się opłacił nasz trud jak na razie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z kolegą wziąłem sprawy w swoje ręce poszło kilka artykułów do pewnej redakcji i przekazali sprawę dalej i zaczęły się kontrole w podanych przez nas miejscach :twisted:

gratuluję postawy :!:

Teraz pytanie jakie kary dostaną? :roll:

" Z uwagi na małą szkodliwość społeczną czynu..." :roll::evil:

wiesz jak jest :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nas wędkarzach jest siła pomógł mi kolega z innego forum z innego miasta który studiował dziennikarstwo :!: Napisał o szarpaku taki artykuł do nich ze ja się popłakałem jak to czytałem ze szczęścia i mnie to ruszyło :wink: Jezli macie strony internetowe o swoim mieście i piszcie o problemach kłusownictwa nad woda w waszym mieście jak widać trochę to pomaga jeżeli podacie miejsca kłusownictwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.