Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kłusownictwo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden sumek tu jeden sumek tam a jeszcze jeden gdzieś indziej , w ciągu piętnastu minut takich sumków może byś 200 sztuk w naszym kraju. Powiem tyle że w skandynawi ryby pływają ławicami w ciurkach takich że można je przesikać mimo to nikt nie zwraca na to uwagi bo one są ....... poprostu są . U nas jak ktoś z mostu rybę wypatrzy to dziecku pokazuje bo ryba pływa . A teraz z drugiej strony dzisiaj wędkuje na wiśle i fajne miejsce sie trafiło okonie skubały jak trzeba ale pod mymi nogami tarło leszcza sie odbywa , stado 250 łopat powyżej 60 cm buszuje jak jasna cholera ja w to wpatrzony rzucam za okoniem i te okonki wyciągam . Nagle uderza lechol w twistera taka łopata jak jasny gwint , rybę uwalniam bez wyciągania z wody - wraca na swoje amory. Przypadek ale złapałem , może mnie interesiowały okonie a może z premedytacją złapałem leszcza - to wiem tylko ja ale jakby to zobaczył ktoś inny byłbym "intruzem zalotów wiślanych leszczy"

Dla jaca, uważaj bo jak ty kogoś nie widzisz to nie znaczy że Ciebie nie widzą

właśnie. taki frustrat jak @maniek nie potrafi zinterpretować tego co widział i naraża dobre imię wędkarzy, jednak przez tyle lat, jak wędkuję, przyzwyczaiłem się do takich oszołomów , tacy ludzie powinni być eliminowani z życia forum, wstyd :cool:

Dla maniek, musisz być pewny tego co widziałeś , z tego co czytam jesteś a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 428
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ROZSTRZELAĆ !!!
masz rację takich jak @ maniek rozstrzelać i będzie w końcu porządek, nie dopuszczalne jest by ktoś pod płaszczykiem przyzwoitości szkalował innych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaca, Zastanawia mnie w jakiej odległości był kolega maniek od waszej łajby?

Podjął jakąs próbe nawiązania kontaktu? "np. ej ty, nie wiesz kiedy się sumy łapie?". No chyba, że odpłyneliście zaraz po zakończonym holu i nie było czasu na reakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mięsiarze" będą kłusolami :wink:

hmm ja nie widze ze rzadnej róznicy :wink::wink::wink:

A ja widzę. W tak krótkim zdaniu zrobić 5 byków to trzeba być "miszczem" świata. I wolał bym, aby ktoś taki mnie nie uczył etyki.

jeśli widzisz różnicę to milcz :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaca, Zastanawia mnie w jakiej odległości był kolega maniek od waszej łajby?

Podjął jakąs próbe nawiązania kontaktu? "np. ej ty, nie wiesz kiedy się sumy łapie?". No chyba, że odpłyneliście zaraz po zakończonym holu i nie było czasu na reakcje.

wiem kiedy się łapie sumy, a ten maniek nie podjął żadnej próby, bo jak by podjął to nie było by tematu :grin: , ale też nie było by postu :sad: dla mnie kolega @ maniek lubi sensację i to wszystko tłumaczy, w końcu to moderator :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem kiedy się łapie sumy, a ten maniek nie podjął żadnej próby, bo jak by podjął to nie było by tematu

Jakie miał podjąć próby jak podobnież rybe żeś wypuścił.

W sumie nie widziałem tej sytuacji ,tylko Jaca i Maniek, oni powinni rozwiązać ta sytuacje pomiędzy soba a wynik dać dopiero na forum ,bo jak narazie to widze u każdego napinke. Najlepiej żeby inni sie nie wtrącali wcale w ich sprawe i nawywali kłusolem ,bo taka wiara na słowo tez nie jest 100%.Taka nawijka tylko nakręca agresje.Ogrnijcie się i dajcie znac jak to sami pomiędzy soba rozstrzygniecie.

ELLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek ty dalej nie potrafisz czytać :grin: , moderator wg mnie to osoba myśląca :roll: a tu widzę że... oj ciekawe to forum :shock:

Jesli ci to forum nie odpowiada to mozesz tu nie zagladac. Zupelnie obiektywnie czytajac wszystkie mozliwe liczace sie wedkarskie fora internetowe w Polsce - wlasnie TO jest prowadzone na najwyzszym poziomie. Wypowiadaja sie najbardziej kompetentni wędkarze i jest największy porządek i najwięcej cennych dla miłośnika wędkarstwa informacji. Zamiast pyszczyc na umiejetnosci czytania etc, moze bys nam w koncu wyjasnil jak dokladnie bylo z tym sumem, bo wiemy jedynie ze wrzuciliscie go na lodz i nie wypusciliscie od razu (temu nie przeczyles - napomknales tylko ze go wypusciles nie wiadomo kiedy i miales jakas tam wielkie halo kontrole - o zgrozo, ale miales przerypane, ja sie modle o kontrole na moich wodach a ty tu placzesz ze kontrola, ze ktos naslal..) . Grozisz jakimis sądami, nie wiadomo czym, zamiast konkretnie wyjasnic co zaszlo. Albo faktycznie zle obszedles sie ze zlowiona w okresie ochronnym rybą, albo nie umiesz po prostu sie wypowiedziec, wiec WARA od mańkowych umiejetności czytania. Powiem ci zupelnie szczerze ze wszedles w konflikt z jednym z najwiekszych autorytetow wedkarskich na tym forum. NIKT, absolutnie nikt kto jest aktywnym uzytkownikiem haczyka nie uwierzy ze maniek zrobil zdjecia tak sobie nie majac pewnosci ze postapiles zle i do tego nazwal cie klusownikiem. Tak stonowanego czlowieka ze świecą tu szukać. Jestem przekonany ze na lodce dzialo sie cos niepokojacego i jak sam maniek przyznal, ma na to świadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryachi - otóż to! jeżeli Maniek zwrócił uwagę koledze, że robi coś nie tak, to można podejrzewać, że kolega działał w złej intencji. Gdyby wypuścił rybę od razu nie byłoby tematu przecież. Brawo Maniek! Tłumaczy się winny, a mógł od razu wypuścić i tematu nie byłoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej drażni mnie to ze widze ze jaca nie wypuscil tego suma tak jak powinien. Pisze naburmuszony tylko, ze beda sądy za znieslawienie i ze byla jakas straszna kontrola ktora nic nie wykazala.

Zamiast nam napisac np.

wrzucilem suma na lodz, mam dziure w podlodze i go tam umiescilem dzieki temu odplynal :D, albo

wrzucilem go na lodz, odplynalem i po 30min zdecydowalem wypuscic bo zauwazylem nadplywajacych straznikow PSR, albo

wrzucilem suma na lodz, zrobilem milion zdjęć zalanemu mleczem samcowi i po jakims czasie wypuscilem i patrzylem jak odplywa zmeczony holem i sesją zdjęciową, potem przyjechali straznicy etc.

to on pisze nam tylko ze suma wypuscil, mial mrożącą krew w zyłach kontrolę, a maniek pojdzie do sądu za zniesławienie i nasłanie straznika. Jak dla mnie parodia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro Maniek wg Jacy tak szuka sensacji...to dlaczego nie robił tego wcześniej,czy narażałby swój autorytet( wg mnie ma bardzo duuuży)Jaca skończ już boś żałosny .....i przyłączam sie do postów wyżej...uważaj bo ktoś może Cie widzieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że wyrok już został wydany. Uważajcie, bo jutro Was ktoś może zobaczyć jak zabieracie suma, bez zdjęć oczywiście. Maniek ma autorytet tutaj, a Jaca na innym forum( z tego co tam piszą), gdyby ktoś na innym forum oskarżył Mańka to też nikt by w to nie uwierzył.

Nic dziwnego że Tusk ma takie poparcie skoro ludziom coś się powie i już w to wierzą. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę. W tak krótkim zdaniu zrobić 5 byków to trzeba być "miszczem" świata. I wolał bym, aby ktoś taki mnie nie uczył etyki.

sory mój błąd mozilla coś mi szwankuje.........

PS: co ma błąd ortograficzny to etyki wędkarskiej :roll:Jarosław jak starasz się coś udowodnić to poszukaj lepszych argumentów bo ten jestem lekko mówiąc słaby :lol:

jeśli chodzi o suma i użytkownika jaca nie chce się w to mieszać ponieważ z fotek nic nie wynika a domyślać się nie mam zamiaru bo i tak prawdę będzie trudno poznać :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: co ma błąd ortograficzny to etyki wędkarskiej :roll: Jarosław jak starasz się coś udowodnić to poszukaj lepszych argumentów bo ten jestem lekko mówiąc słaby

Czy ma czy nie ma to sprawa drugorzędna. Nic mnie nie obchodzi co o mnie sądzisz. Nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem, masz tylko swoje zdanie i tyle. Nie próbuj mi jednak narzucać go mnie bo neofity w tym kontekście ze mnie nie zrobisz. Anarchiści czy inni utopiści odrzucają wszystko, co nie równa się ideałowi, a ideałem jest zazwyczaj to, co sami wymyślą. Na zakończenie mogę Ci podać jeszcze jeden argument - własność.

Każda ryba złowiona legalnie, zgodnie z prawem (sposób połowu, wymiar, limit ) stanowił własność wędkarza. Własność prywatna, to święte prawo, więc tak jak nikt nie mówi Tobie, co masz robić z pensją, tak nie mów innym, co mają robić z własną rybą. MOJE zdanie i na temat MOJEGO wędkowania nie musi się nikomu podobać...

To tyle aby nie odchodzić od tematu kłusownictwa. I nie próbuj tamtego tematu utożsamiać z kłusownictwem zapisanym w twarde ramki przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie kolega @ maniek lubi sensację i to wszystko tłumaczy, w końcu to moderator :grin:
a dla mnie to zabrałeś rybę i tyle.. taki cwaniaczek co się wystroił wysprzęcił a jak złapał suma to całe jego wcześniejsze gadanie zostało przesłonięte sumim mięsem.. i daje sobie dwie ręce uciąć ze maniek wie co widział a jak by nie wiedział to by nie pisał o tym.. ale trafiło na figo-fago co pomyślał ze wyskoczy z hasłem o pomówieniu i uciszy i wstraszy wszystkich.. tylko czym?? :grin:jaca, fajnie ze waszą łódeczke można rozpoznać bo teraz z brzegów będzie was więcej oczu obserwowało :wink::wink: tylko uśmiechajcie sie panowie do brzegów :wink:

ps: widzisz Maniek jak to spory zoom w aparacie może sie przydać.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem świadkiem kłusownictwa i mięsiarstwa.

Wyjechałem na 3 dni do babci, wieczorkiem nad jezioro.

Przychodzę a tu obok mnie łowi jakiś dziadek na trzy wędki, dwie na spławik a trzecia z gruntu na szczupaka czyli mamy już 2 pkt. złamane.

Po chwili zacian coś i malutki napewno nie powyżej 45cm szczupak dosteje nożem w głowe, po chwili drugi.

Co mógłbym w tedy zrobić? Nieznam koła, nr. do PSR czy SSR bo to nie moje miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ryba złowiona legalnie, zgodnie z prawem (sposób połowu, wymiar, limit ) stanowił własność wędkarza. Własność prywatna, to święte prawo, więc tak jak nikt nie mówi Tobie, co masz robić z pensją, tak nie mów innym, co mają robić z własną rybą. MOJE zdanie i na temat MOJEGO wędkowania nie musi się nikomu podobać...

To tyle aby nie odchodzić od tematu kłusownictwa. I nie próbuj tamtego tematu utożsamiać z kłusownictwem zapisanym w twarde ramki przepisów.

regulamin pzw jest śmieszny jesli chodzi o wymiary i limity. kłusownictwo to olbrzymi problem i oczywiście trzeba z nim walczyć ale spojrzmy prawdzie w oczy... Myślę, że około 95% wędkarzy zgodnie z regulaminem i danymi limitami zabiera swoje zdobycze do domu napychając zamrażarki do oporu. To jest właśnie problem!! Mięsiarskie podejście - złowiłem i jest moje. Regulamin pozwala np. jednego dnia zabrać 3 szczupaki, o zgrozo jeżeli na łowisku bedzie jednego dnia dajmy na to 50 osób i każdy złowi i zabierze 3 rybki (przecież pozwala na to regulamin :cry: ), to właśnie dlatego nasze wody świecą pustkami. Trzeba propagować zasadę C&R, traktować rybę jako godnego przeciwnika, a nie jako obiad :evil: !! To tyle ode mnie, pozdrawiam Michaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, dzwonisz na 112 , i rozmawiasz z policją...mówisz co i jak, oni mają prawo kontrolować wędkarzy ,ale zawsze zgłaszają sprawe do PSR ( przynajmniej mnie tak poinformowal oficer dyżurny)

bez przesady nie uczmy młodych konfidenctwa, na 112 nie masz co dzwonic i tak wiadomo co na ciebie położą jedynie straż rybacka jest w stanie ci pomóc........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz walnąłeś..... :neutral:

mozliwe dla ciebie walnąłem mi tam policja nigdy nie pomogła i nie slyszalem aby było inaczej..... nie raz byly historie nawet tu na haczyku czy w wś jak zdenerwowany wedkarz zadzwonil na policje jeszcze uslyszal ochrzan że niepotrzebnie zglasza bo zamin przyjechali to klusoli dawno nie bylo.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.