Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kłusownictwo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 428
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 months later...

To co się wyrabia nad wodą przechodzi ludzkie pojęcie.Kłusują sami wędkarze!!! 1 maja na zbiorniku Przeczyce porozstawiane wędki na sandacza,trolling z łodzi,grupy pijanych pseudowędkarzy którym strach zwrócić uwagę by nie dostać wp....Wędkuję tam już 30 lat,kontrola żadna,w ciągu kilku lat tylko raz byłem kontrolowany i to przez policję.Do 1 czerwca jest zakaz łowienia szczupaka,sandacza,spinningu i na przynęty z ryb(chodzi o zbiornik Przeczyce).Ja i inni koledzy jesteśmy gotowi dopłacić do karty kilka złotych aby wreszcie była prawdziwa straż rybacka która da sobie radę z kłusolami.Wystarczy otworzyć szerzej oczy ,naprawdę większość kłusowników ma kartę wędkarza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zgadnij kto u mnie klusuje na jeziorze. Sama straz wedkarska. Barany plywaja lodka (mimo ze jest zakaz polowu z lodzi) i ciagna za soba wielka siec a na dodatek jeszcze sobie rzucaja z lodzi spinem.

Pozniej wszystkie okoliczne wsie nad ktorymi polozone jest jezioro sa zaopatrywane w ryby od nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja muszę pochwalić policje z Opola lubelskiego, która po telefonie w sprawie znalezienia rozciągniętej sieci na Wiśle przyjechała dosyć szybko i potraktowała sprawę poważnie. Fakt, że przyjechali trochę nie przygotowani ale przy naszej pomocy udało się wyciągnąć sieć i uratować parę rybek i raków, niestety reszta ryb była już w stanie rozkładu lub pozostały po nich same ości, dodatkowo odzyskałem parę przynęt, które wcześniej skutecznie zostawiałem na tej sieci :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spoglądałem przez okno na podwórko(mieszkam w kamienicy) a sąsiad(pijaczek) wraz z koleżkami skrobią ryby. tzn narybek, z tego co widzę to są płoteczki i krąpiki, mają tego prawie 2 reklamówki i to same :rekordowe" okazy na oko około 15cm, aż mnie ******* bierze jak to widzę. Dodam iż jestem pewien że sąsiad nie posiada karty, jego koledzy ochlejmordy raczej też nie. pewnie wzięli wędki i pojechali nad jezioro tam gdzie o tej porze zbiera się dużo ryb(przy wypływie rzeczki z jeziora i siedzieli pewnie od rana i wrzucali do reklamówki wszystko co się haka czepiło.

Swoją drogą to gdzie zgłaszać takie sprawy jeśli widzę że nad jeziorem siedzą dziadki i wszystko co się czepi biorą do siatki? Policja coś z tym zrobi jeśli będąc nad jeziorem zadzwonię i opisze sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravek72325, funkcjonariuszy Policji, funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej, członków Społecznej Straży Rybackiej, członków Straży Ochrony Mienia PZW, członków Państwowej Straży Łowieckiej, członków Straży Leśnej, członków Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych, uprawnionych do rybactwa w obwodzie rybackim. Komukolwiek z nich zgłosisz podobną sytuację maja obowiązek interweniować .

Jednakże jeżeli ci pijaczki maja karty wędkarskie , i u ciebie w okręgu nie ma wymiaru ochronnego na płoć , (o krąpiu nie wspominam) to limit dobowy na połów płoci wynosi 5kg, krąp jest bez limitu, czyli można stać i płakać bo prawnie nic nie można zrobić.

To co się wyrabia nad wodą przechodzi ludzkie pojęcie.Kłusują sami wędkarze!!! 1 maja na zbiorniku Przeczyce porozstawiane wędki na sandacza,trolling z łodzi,grupy pijanych pseudowędkarzy którym strach zwrócić uwagę by nie dostać wp....Wędkuję tam już 30 lat,kontrola żadna,w ciągu kilku lat tylko raz byłem kontrolowany i to przez policję.Do 1 czerwca jest zakaz łowienia szczupaka,sandacza,spinningu i na przynęty z ryb(chodzi o zbiornik Przeczyce).Ja i inni koledzy jesteśmy gotowi dopłacić do karty kilka złotych aby wreszcie była prawdziwa straż rybacka która da sobie radę z kłusolami.Wystarczy otworzyć szerzej oczy ,naprawdę większość kłusowników ma kartę wędkarza!!!

Polecam udać się do koła do którego się należy i poprosić o wszystkie numery telefonów do SSR , PSR, policji czy straży miejskiej, aby mieć bezpośrednio kontakt z uprawnionymi służbami , które mogły by interweniować.

Owszem wszyscy sobie życzymy więcej kontroli nad wodą ale to jest nie realne. Najwięcej tak naprawdę możemy my wędkarze , może dość narzekania i odwracania głowy w drugą stronę tylko interweniować , dzwonić zgłaszać , jak się policji nie chce to nękać aż się zachce.

Ciekawym pomysłem jest dopłata do koła do znaczków aby SSR było bardziej skuteczne, jednak w praktyce - jak zwykle ciężko cokolwiek zrobić . Bynajmniej u nas w kole. Może jakieś ciekawe pomysły ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych wojewodztwach ale u nas ( ZDolnyŚląsk :razz: ) z tylu okladki Obowiazkowego Rejestru Wedkowania i Polowu Ryb sa nr tel. do PSR na rozne posterunki i do okregow PZW i Inspektoratu Ochrony Środowiska :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wysoka woda już odpuszcza, z czego korzystają złodzieje .

Dzisiejszy patrol zakończył się zatrzymaniem na gorącym uczynku osoby poławiającej na siatki w Łomiankach w okolicach oczyszczalni ścieków bez stosownych uprawnień.

Próbował uciekać , niestety wysoka woda przed nim skutecznie mu to uniemożliwiła :)

Podejrzany jak się okazało na komendzie, już był karany za podobne wykroczenie - czyli sąd już nie będzie łaskawy :).

Znaleźliśmy dwie siatki , jedna o długości 15m , druga o długości 40m.

Zdjęcia siatek zwiniętych , jak się dorwę do aparatu kolegi to postaram się wrzucić więcej ciekawszych zdjęć.

546fb387f6766aa0m.jpg

4725e102a0649389m.jpg

Pozdrawiam i przypominam informujcie odpowiednie służby jak coś zauważycie nad wodą !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny wypad SSR nad wodę , poza paroma uczciwymi wędkarzami , wylegitymowaliśmy pijanych próbujących łapać ryby za pomocą grabi :D :D :D :D , no po prostu głupota ludzka nie zna granic ... po za tym kilkugodzinna zasiadka za kłusolami , niestety albo musieli zobaczyć samochód albo ktoś im cynę dał i nie wrócili się po zostawiony ponton , pływadełko skonfiskowane . dobre i to ale to im za dużo nie przeszkodzi , po łachach nad wisłą widać pełno miejsc gdzie skrobali ryby , wyciągali pontony, bądź wydeptane zejścia do wody :/. Ryba zostaje uwięziona w większych i mniejszych łachach , albo płynie starorzeczem i na zwężeniach stawiają sieci , lub używają podrywek. Cwane gnidy z nich , ale my im nie odpuścimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymać :) W zeszłym roku, na Jeziorze Kałębie machając spinem, poczułem opór. Oczywiście zaciąłem, moim oczom ukazała się siatka. Około 60m, zwinąłem ją z kumplem i wrzuciłem do ogniska. Sytuacja powtórzyła się dwukrotnie, łącznie 2 siatki zwinięte i spalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Witam .

W przeciągu 2 tygodni byłem na Cegielince z 6x i za każdym razem napotykałem "szarpaków" , raz z kolegą zadzwoniliśmy na straż rybacką , która oczywiście się nie pojawiła. Wczoraj byłem rano z kumplem to pojawił się kolejny. A ja słyszałem , że na Cegielince często kontrolują. Przez myśl mi nie przechodzi , że taki "szarpak" nie dość , że bezkarny to jeszcze zabija narybki , które nie fortunnie nadziewają się na kotwiczkę czy hak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wędkuje 12 lat,przez ten czas byłem kontrolowany ...jeden raz :???: lepiej gdyby mądre głowy z pzw kładły większe nakłady na kontrole niz wpuszczać w kółko karpia ktory i tak pozniej trafi w rece kłusoli lub mięsiarzy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

tak sie dzieje wszedzie!w torunskim staraż jest tylko wiosna ,potem gdzieś zanika no i nad woda swawole. Trzepia pseudo wedkarze,siatkarze i zekomo rybacyetatowi co maja odlowić sielawe a biorą i chowają w skszyniach co lepsze i ladniejsze gatunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.