Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kłusownictwo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

kolegium rozłożone na 30 lat i zakaz zbliżania się do wody
nie w naszym chorym kraju... Znam przypadek z własnego podworka "znajomy" łowi bez karty złapali go 3 razy i nigdy nie miał ryb przy sobie dostał po 200 zł za kazdym razem i nic sobie z tego nie robi bo komornik wisi na nim od dawna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 428
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z własnego podwurka. Zauważyłem gościa na łudce "podejżanego". PO godzinie Dzwonię na straż oraz policje. Straż.... nie dojechała , policja tak. P chwili prokurator. Dołek 48 szybka sprawa i po 1000 pln na głowe i 200 dla pzw za utracone rybki. Na tyle pzw sobie je wyceniło. Generalnie z działań policji jestem bardzo zadowolony, prokuratury może troszke mniej. Sądzę że 1000 pln za łowienie siecią 20metrową to nie za wiele. Gości było 3 nas dwuch plus kamienie :) . Nie bać się tępić i je.... ile wlezie. Nikt za Was, Nas tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...
Gość AdamKaczor

Jak zobaczycie kłusola to lać w pape ile wejdzie.Dwa lata temu nad wodą wedkując z kolegą natkneliśmy się na dwóch typów.Powiedzieli nam że to miejsce jest zarezerwowane odrazu wiedzieliśmy że mamy na celowniku kłusoli.Od słowa do słowa no zaczeło się.Lekko nie było ale opłaciło się dostali łomot.Gdy się ockneli poprawka z rozrywki :mrgreen:.Jak widzicie czarnych typów nad wodą to reagujcie oczywiście nie za ostro :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamKaczor, No a potem przyjdą z 10cioma kolegami ze wsi nachlani i wtedy "w papę ile wlezie "dostaniesz ty i stracisz sprzęt ----Kiepska rada :cry: Już też kilka takich "papowych" przypadków miałem i teraz wolę się przenieść w inne miejsce i zadzwonić po zielnych albo Policje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamKaczor, No a potem przyjdą z 10cioma kolegami ze wsi nachlani i wtedy "w papę ile wlezie "dostaniesz ty i stracisz sprzęt ----Kiepska rada :cry: Już też kilka takich "papowych" przypadków miałem i teraz wolę się przenieść w inne miejsce i zadzwonić po zielnych albo Policje :roll:

życie uczy pokory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał się bać leszczy to z domu po dwudziestej bym musieł niewychodzić :shock:.Zero tolerancji dla kłusoli :twisted:

Twoja odwaga zwiędnie jak kwiatek na mrozie kiedy kłusol przystawi Ci "scyzoryk" do gardła.Radzę zastosować się do wskażówek kolegi Chelek i nie zgrywać Chucka Norisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie ,panowie gdzie podziała sie wasza męskość a maze Panie :mrgreen:

Jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle zanim zorientujesz się co znaczy to pojęcie :roll: Obyś miał na to wystarczająco dużo czasu...

Na tym forum nie ma i nie będzie miejsca na nawoływanie do przemocy. Obojętnie kogo ona dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdamKaczor

Szybkość ,siła ciosu no i oczywiście zwycięstwo oto czy walcze z tymi typkami :mrgreen:Chamstwo trzeba tępić w zarodku,mam to wpojone od Taty.Dużo jest takich wędkarzy co widzą ale z reakcją słabo i płacze że ryby niema bo no właśnie BO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dostaniesz butelką w głowę jak mój kolega i siła ciosu na nic Tobie się nie przyda z szybkością też kiepsko będąc zalanym krwią.

Inna sprawa to zrobisz jednak krzywdę kłusownikowi on zadzwoni na policję i to Ty masz problem...takie śmieszne prawo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oki,to jak nad wodą siedzi dwóch dzieciaków w przedziale wiekowym 8-12 latek jedzą chipsy i piją cole z lidla,a pojęcie PZW jest im obce to bijesz do pierwszej krwi czy ,aż zemdleją :?: ,A tak na poważnie AdamKaczor,wystarczy,że jakiś poturbowany zgłosi się na policje i złoży doniesienie o pobicie,to twoje tłumaczenie ,ze kłusował nic nie da. bo nie Ty od tego jesteś by mierzyć sprawiedliwość,a nasze prawo jest tak zagmatwane,że smrodu koło DUPY możesz sobie bardzo szybko narobić,niewspomne o finansach bo owy poszkodowany zapewne bedzie sie dopominał odszkodowania.....,lepjej wezwać służby mundurowe,wystarczy nawet strażnik leśny,Czemu tak twierdze?nie,że sie boje odezwać itp,ale łowiska z jakich korzystam,odwiedzane są przez lokalnych wędkarzy łowiących bez pozwoleń opłat itp,z widzenia znam tych ludzi a oni mnie,czasem zagadają itp,i wiem ,ze schodząc po nocnej zasiadce patrząc na swój samochód wiem,że niebędzie pobitych szyb,dziurawych opon itp,mysle,że robią mniej szkody niż dzierżawcy bo toci to juz....szkoda gadać,wiemy o co chodzi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość ,siła ciosu no i oczywiście zwycięstwo oto czy walcze z tymi typkami :mrgreen:Chamstwo trzeba tępić w zarodku,mam to wpojone od Taty.Dużo jest takich wędkarzy co widzą ale z reakcją słabo i płacze że ryby niema bo no właśnie BO.

Życze Ci by ta twoja szybkość , siła ciosu nigdy Cie nie zawiodła.Kolega mój legitymujący się czarnym pasem w kick boxing nie był tak pewny siebie, zaliczał sie raczej do skromnych. Na treningach ćwiczył do ostatniej kropli potu, wielki talent nie dający nikomu szans w ringu.Niestety przez nieporozumienie i mimo przewagi liczebnej z jego (naszej) strony nie żyje od 14 lat.A jeszcze jedno , czy to z tatą jesteś taki kozak czy sam w pojedynkę też tryskasz odwagą ?

Są od tego służby wyposażone w odpowiedni sprzęt i kwalifikacje i to one powinny zapobiegać takim procederom jak kłusowanie.Zauważyłeś coś zadzwoń , informuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życze Ci by ta twoja szybkość , siła ciosu nigdy Cie nie zawiodła

pagori, to jak tłumaczyc dziecku co to jest zło. Każdy ma swoje przeżycia w walce z kłusolami i każdy wie co przynosi wymierne skutki. Pieniactwo i awanturnictwo "klawiaturowe" nie wróży niczego dobrego. Sam wychodziłem na "wojaże" z kłusolami wspierany przez zajebi... psa oraz szwagra bysiora lecz nie przynosiło to zamierzonych rezultatów. Dopiero widok "psiarni" skutecznie zniechęcił smakoszy rybiego mięsa od darmowej stołówki.

Chamstwo trzeba tępić w zarodku,mam to wpojone od Taty

Mnie natomias ojciec zawsze powtarzał (...)mierz siły na zamiary (...). Dodam, iż nie jest żadnym z tych popaprańców co z szalikami po mieście smigają. Grunt to rozeznanie w sytuacji ocena ryzyka i szanse w walce ale to wszystko przychodzi z czasem. Jak to mawia mój staruszek każdy ma swoje miejsce w szeregu. A bohaterów zawsze historia oceni.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniactwo i awanturnictwo "klawiaturowe" nie wróży niczego dobrego.

Dobrze napisałeś; "awanturnictwo klawiaturowe" :lol: no i nic więcej. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji u mnie, gdzie miejscowe chłopaki (czyt; kłusole) stawiają siatki. I jeżeli ktokolwiek dostał łomot, czy miał skasowane auto to zawsze byli to wędkarze (a zdarzało się że i Straż Rybacka )Kłusownicy zawsze są "zgraną paczką" - przeważnie napici - no bo co mają robić całą noc pilnując siatek. I jak na razie nikt im jeszcze nie podskoczył. A wędkarze regularnie są "karani" przez nich za "dotykanie cudzej własności" (czytaj; wybieranie im ryb z siat, lub co gorsza; ściągnięcie im tych siatek). Ktoś taki jak AdamKaczor, pewnie tutaj długo by nie pożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po zamknięciu tematu Tylko Humor, tu się teraz opowiada kawały :mrgreen: , no bardzo ładnie :wink: ale żeby tak od razu wygwizdać debiutującego komika :shock::lol:

Co do samego kłusownictwa to własnie "Detaliści" weszli na lód...no nie wiem jak u Was ale u mnie zaczął się sezon samołówek na szczupaka z pod lodu, :???: ostatnio, tradycyjnie już zbierałem jakieś "patenty", kawałek linki, z jednej strony hak z trupkiem, a do drugiego końca przywiązany patyk dłuższy niż szerokość przerębli, oczywiście całość nieudolnie zamaskowana śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałek linki, z jednej strony hak z trupkiem, a do drugiego końca przywiązany patyk dłuższy niż szerokość przerębli, oczywiście całość nieudolnie zamaskowana śniegiem.

U mnie nazywa sie to "bączek" albo "kozula", i nie stawia się juz ich na patyku, tylko na "gwoździu", a tego już niewprawne oko nie wypatrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nazywa sie to "bączek" albo "kozula", i nie stawia się juz ich na patyku, tylko na "gwoździu", a tego już niewprawne oko nie wypatrzy.
Tak jest wiele wariacji, widywałem i wersje bardziej wyrafinowane. Określenie kozula, było też stosowane w odniesieniu do nieproporcjonalnej dwuramiennej kotwiczki, w której jedno ramie było mniejsze i węższe, kotwiczkę używano do zbrojenia trupków i filetów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.