Skocz do zawartości
tokarex pontony

1.staw Kobiernice(żwirownia) 2.Kanał oświęcim dwory 3. Jezioro Międzybrodzkie


Cedzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wędkarzy.

Od niedawna mieszkam na Śląsku i proszę o rekomendacje łowisk gdzie mogę trochę pochodzić za Szczupakiem. W temacie zamieściłem to co znalazłem i co jest w pobliżu.

Proszę bardziej doświadczonych, co sądzicie o tych zbiornikach?
Z góry dzięki !
Pozdrawiam !
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Trudno mi odpowiedzieć zobacz sobie wpierw nad które wody masz bliżej lub na których chcesz łowić staw i jezioro z tematu to okręg Bielsko-Biała, a kanał dwory to okręg Katowice. Dwie różne składki i brak porozumień. Oczywiście możesz opłacić obie. Taką decyzję gdzie chcesz należeć to raczej sam musisz podjąć ewentualnie Załuże temat w którym porównasz te dwa okręgi.

Kiedyś jak były porozumienia to opłacałem swoje i za 50zł mogłem opłacić okręg Bielsko-Biała na dzień dzisiejszy chyba nie ma porozumień więcej musisz wnieść 2 opłaty pełne.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bielskim okręgu masz przede wszystkim Jezioro Żywieckie, z każdą rybą łącznie z boleniem no i rzekę Sołę. 

Co ciekawe, rzeka Biała, która płynie przez Bielsko należy do okręgu katowickiego. 

Napisz dokładnie gdzie mieszkasz na Śląsku, to z pewnością ktoś coś doradzi. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi, podjadę jeszcze podpytać gdzieś stacjonarnie.@tomek1 mieszkam w Bielsku, ale raczej opłacę 2 składki, żeby nie mieć ograniczeń terytorialnych w odległości ok.100km.Teraz mam pytanie poza tematem, w oczekiwaniu na sezon szczupakowy, znacie jakieś komercyjne łowiska w bliskiej okolicy na które warto się wybrać i pomachać kijem. Interesują mnie takie gdzie jest sporo drapieżnika i nie trzeba kupować złowionych ryb, tylko zwrócić im wolność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, co do rzeki Białej, podobną sytuacje mam w Szczecinie gdzie, od pewnego momentu, gdzie znajduje się most(w centrum miasta) zaczynają się wody morskie, co jest zupełną abstrakcją, ponieważ do morza jest jakies 100km :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkasz w Bielsku to ja bym nie opłacał Katowickiego do jakiegokolwiek sensownego łowiska o ile jakieś tu można tak nazwać masz daleko, w zamian za to opłacił bym Goczałkowice jedyny feler tego łowiska to brak dojazdu samochodem sporo z buta trzeba iść. 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cedzyn napisał:

Teraz mam pytanie poza tematem, w oczekiwaniu na sezon szczupakowy, znacie jakieś komercyjne łowiska w bliskiej okolicy na które warto się wybrać i pomachać kijem. Interesują mnie takie gdzie jest sporo drapieżnika i nie trzeba kupować złowionych ryb, tylko zwrócić im wolność?

W Ustroniu jest fajna komercja koło fabryki Mokate.

http://lowisko-ustron.pl/

Jest tam szczupak a nawet sum .W galerii masz fotki.

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Wędkarze, dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za podpowiedzi. Sprawdzę na pewno te łowiska w najbliższym czasie. @TomekTomaszewski powiedz mi proszę, czy z brzegu da radę się z czymś większym pobawić, czy raczej łódka i jakaś fajna miejscówka. Ciągle mam na myśli głównie szczupłego, ale oczywiście nie tylko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale w Jankowicach spokojnie bez łódki masz sumy sandacze szczupaki boleń okonie; jezioro Żywieckie to ja najczęściej łowiłem pomiędzy zbiornikami w okolicach Tresnej Czernichów okoń szczupak i stada boleni nie udało mi się nigdy do nich dobrać choć pod nogami biły. Goczałkowice to głównie sandacz szczupak. Wszystko dotyczy łowienia z brzegu. Jak masz łódź  to fajne i rybne łowisko na obecne czasy jest Czorsztyn.

Z brzegu bo na razie jest zakaz wędkowania z łodzi to Świnna Poręba sporo ryby choć drobną bo zbiornik jest dopiero zalewany. 

Masz jeszcze jedno ciekawe łowisko Mała Wisła też niedaleko od ciebie jest to odcinek nokill ale ryby sporo i ładne sztuki niestety jest to odcinek muchowy w górnej części a ja nie potrafię posługiwać się muchówka.

Ja wędkuje w okręgu katowickimi więc raczej popytaj innych bo w okręgu Bielskim z 3 lata nie łowiłem.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muchy nie ruszam, bo dla mnie to ciężki temat :) pewnie wybiorę się na każdy zbiornik w tym sezonie, ale najpierw pobawię się na komercji, a następny przystanek to raczej Goczałkowice. Jeżeli chodzi o nokill, to bez znaczenia. Nie lubię jeść takich ryb i nigdy nie zabieram :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cedzyn napisał:

powiedz mi proszę, czy z brzegu da radę się z czymś większym pobawić, czy raczej łódka i jakaś fajna miejscówka. Ciągle mam na myśli głównie szczupłego, ale oczywiście nie tylko :) 

Jezioro Goczałkowickie- tylko z brzegu. Jedynym drapieżnikiem w jeziorze którego da się w miarę regularnie łowić jest okoń.

4 godziny temu, Tomek Tomaszewski napisał:

Masz jeszcze jedno ciekawe łowisko Mała Wisła też niedaleko od ciebie jest to odcinek nokill ale ryby sporo i ładne sztuki niestety jest to odcinek muchowy w górnej części a ja nie potrafię posługiwać się muchówka.

Od jazu w Kiczycach (górna granica) do mostu w Strumieniu (dolna granica), dopuszczone jest łowienie wszystkimi metodami. Na dole jest to głęboka wolno płynąca woda (sandacz, szczupak, okoń) a na górnym odcinku górska woda z kleniami, świnkami  itd.

Powyżej jazu w Kiczycach- tak jak pisze Tomek- tylko mucha. Poniżej mostu w Strumieniu aż do jeziora- obowiązuje karta GPW, czyli na jezioro Goczałkowickie.

1 godzinę temu, Cedzyn napisał:

 pewnie wybiorę się na każdy zbiornik w tym sezonie, ale najpierw pobawię się na komercji,

Proponuję Ci spróbować na Moszczanicy. Na szczupaka dobry będzie leniwie chodzący slider lub średnia guma. Na pstrągi- srebrna obrotówka ze skrzydłem typu long, niewielkie woblery, gumki. Jak ryby dużo oczkują, warto próbować na smużaki. Jak kupisz zezwolenie na staw pstrągowy, możesz łowić również na tym z białą rybą i szczupakami.

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, 

trochę się już pogubiłem w tych łowiskach, byłem dzisiaj w sklepie i trochę podpytałem na temat wód pzw, i nie wiem już gdzie można i gdzie nie można, ponad to dowiedziałem się ze w większości akwenów można łowić szczupaka od 1 czerwca. 
Jeżeli ktoś zna i miałby chęć napisać mi gdzie można łowić opłacając składkę PZW okręg bielski. I od kiedy można łowić szczupaka. 
Jeżeli nieprecyzyjnie się wyraziłem to poprawcie mnie.
Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz interaktywną mapę wód okręgu BB

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1J9RZzKEy5AIEdSCm4drWaiDoIDb6lKE_&ll=49.73453509693703%2C19.21669993164062&z=12

 

Warto poczytać regulamin okręgowy

http://www.pzw.org.pl/15/cms/16159/regulamin_okregowy

Szczupak na "widełki" do 50 i od 80 cm a  okres ochronny od 1 stycznia do 30 kwietnia

z wyłączaniem zbiorników Tresna oraz Porąbka gdzie okras ochronny to od 1 stycznia do 30 maja (punkt 19 regulaminu okręgu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, a co muszę zrobić i gdzie się uiścić opłatę, oraz w jakiej wysokości, abym mógł łowić na tym łowisku: http://www.haczyk.com.pl/zwirownia-ochaby , nie wiem czy to należy do pzw czy nie. Mam zawrót głowy z tymi łowiskami :) 
Jutro bede tam dzwonił i zasięgał informacji.
Wiecie może coś więcej o tym łowisku? Czy warto się na nim skupiać. Sceneria mi odpowiada bo nie jest to wielki akwen :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest łowisko PZW Skoczów czyli woda na której obowiązują dodatkowe opłaty.

 

 

Zarząd Koła PZW w Skoczowie informuje, że od 2.X.2018

rozpoczyna się sprzedaż zezwoleń na połów ryb na akwenach: Starej i Nowej Żwirowni na sezon 2018/2019

Ceny zezwoleń:

Żwirownia Stara                          300- zł

Nieodpracowany czyn                    80,- zł

Razem                                       380,- zł

 

Żwirownia Nowa                          300 zł

Nieodpracowany czyn                    40,- zł

Razem                                         340,- zł

 

Wędkarz wykupujący zezwolenie na Starą Żwirownię

po raz pierwszy płaci 400 zł + 80,- = 480-

 Zezwolenia wydane na sezon 2016/2017 tracą ważność 19.X.2018, zaś zezwolenia wydane na sezon 2018/2019 obowiązuję od dnia 21.X.2018

Opłat można dokonywać w każdy wtorek 

w godz. 13 oo – 16 oo w budynku MCK Integrator.

Od grudnia 2018r. zmiana godzin urzędowania 15:00 - 18:00

W Skoczowie, ul. Mickiewicza 9, pok. Nr 4 (niski parter)

Dodatkowych informacji udzieli Skarbnik Koła pod telefonem: 695 635 681

 

Skarbnik Koła

Szczotka Henryk

 

Jednodniówki też chyba można kupić .Na str. jest info co prawda stare ale można sie dowiedzieć.

Zezwolenia jednodniowe są do nabycia w cenie 35,-zł 

u gospodarza łowiska.

Nr.tel. - 694 917 110

Regulamin połowu na zezwolenia jednodniowe w 2017r. w załączniku ponizej.

 

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/538/cms/szablony/14514/pliki/regulamin__jednodniowek_2017.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie Pytanie do znawców tematu Jezioro goczałkowickie w tym roku po raz 1 opłaciłem i temat jest dość ciężki mianowicie i konkretnie od strony zabrzega drapieżnika można spotkać jedynie  na kanale pod zapora gł 

w zarzeczu przy przepompowni tylko sumik karłowaty i wzdręga

wiec gdzie można sie wybrać na sandała szczupłego lub zasadzkę na karpia amura?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.