Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Egzamin na kartę wędkarską...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mi pani ekspedientka ze sklepu wędkarskiego w którym można opłacać składni wody , powiedziała bym się nauczył wymiarów i okresów ochronnych a oni resztę mi powiedzą i ,że są "spoko" panowie , więc myślę ,że jakoś to będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja zdawałem daaawno temu, ale wyglądało to tak, że było nas trzech (wtedy młodzików) w zadymionym przez egzaminatora pomieszczeniu. trzeba było rozpoznać rybę na zdjęciu np. karp, lin, wzdręga itd. były pytania o okresy i wymiary ochronne, odległości pomiędzy wędkarzami, co masz obowiązek posiadać nad wodą - czyli podstawy RAPR-u.

Jeden z nas wył zupełnie zielony i np. na pytanie (które już chyba było zadane z litości):

Ile można zabrać ryb na dobę, które nie posiadają limitu ilościowego?

Odpowiedź była ciekawa:

WIADERKO :)

Minęło wiele lat a ja wciąż to zdarzenie pamiętam.

Tak, czy siak wszyscy zdali... Czyli spokojnie nauczysz się RAPR-u i zdasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc tworzyć nowego tematu mam pytanie do znawców.

Kartę wędkarską posiadam od 1981r lecz ostatnią opłatę na połów ryb wniosłem w 2005r.Czy obecnie chcąc łowić muszę zdawać jakieś egzaminy,czy wystarczy wnieść stosowną opłatę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawcio_bra

U mnie egzamin dotyczył wymiarów ochronnych ryb, odpowiedziałem tak for4, że ryby które nie bd się mieścić na patelni bd wypuszczać, facet się zaśmiał i mogłem się cieszyć kartą hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.08. (wtorek) pojechałem na egzamin na kartę wędkarską.Dostałem z wielkiego segregatora egzamin z 10 pytaniami na którym musiałem zaznaczyć poprawną odpowiedz.Po 1 min. pisania egzaminu panowie (a było ich dwóch) stwierdzili ,że ja tu sobie sam pomyślę a oni w tym czasie pójdą zapalić.Po chwili pisania zobaczyłem .że przede mną leży otwarty segregator z wykazem odpowiedzi.W tej samej chwili wszedł jeden z egzaminatorów który powiedział ,że zostawił tu odpowiedzi ale jak by co to nic nie pokazywał itp...Wszystkie odpowiedzi zakreśliłem a ,że kartka była troszkę pokreślona dano mi nową i podyktowano poprawne odpowiedzi z wykazu.Po chwili miła informacja "powiedzmy ,że zdałeś" . Tak wyglądał cały EGZAMIN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli wszystkich.

Nie mam na myśli również Ciebie czy tez kubixa71

Jedyne co mam na myśli, to to że panowie egzaminatorzy powinni troszkę się przyłożyć do swojej roboty, zamiast pokazywać ( najczęściej młodym ludziom ), że przepisy i zasady, które obowiązują na łowisku można mieć głęboko w d...

Nie mam pretensji do tych, co zdają a do tych co egzaminują lub raczej robią z egzaminu farsę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie o składkę okręgową. Jeśli opłacę ją teraz, rozumiem, że będzie za rok 2011. Czy to znaczy, że płacąc teraz pełną składkę będzie ona obowiązywała do końca 2011 roku czy przez rok od daty opłacenia?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.