Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kto łowi w Świnoujsciu ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W tym miesiącu to różnie, ale w porcie i na Piastowskim pokazuje się okoń, na boczny trok, paprochy z dodatkami i kanapka. Masakra jest na Karsiborzu i mniej ale również na Mulniku

wycinają od jakiegoś czasu szczupaka. Ja jestem w fazie przygotowań do wodowania skorupy. 1 maja zamierzam poganiać za szczupakiem i mam nadzieję, że w maju belona się pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na SUMie szczupak ma okres do 5 maja ;) A co do mulnika to niestety smutna prawda pomijajac cale rzesze lowiacych legalnymi metodami (woblery, wachadła) jest bardzo dużo szarpakowców.

Ja osobiscie w swinoujsciu bywam średnio 1-2 razy w miesiacu i zawsze cos tam polowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Już nie mogę się doczekać, jutro woduję łódź i rozpoczynam sezon łodziowy. Ciekaw jestem efektów w pierwszych tygodniach maja. Nastawiam się na śledzia i belonę oraz drapieżnika.

Jak będzie słabo to może spróbuję za leszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy, wybieram się w najbliższą niedzielę do Świnoujścia. Zabieram ze sobą szwagra bo naopowiadałem mu jak to za młodego się na Kanale Piastowskim łowiło ale tak po prawdzie od jakiś 10 lat tam nie byłem z wędką i mam obawy czy nie będzie wtopy.

Wędkowałem na Piastowskim, wiem gdzie jest basen Ubotów ale mamy w planie zostać na noc do poniedziałku i nie bardzo wiem czy kanał o tej porze roku i na nocce jest w stanie dostarczyć jakiś przeżyć wędkarskich?

Możecie podzielić się informacjami czy coś się w tym okresie da tam złowić? Raczej gruntówki mamy zamiar zabrać (wiem o zaczepach, ale mam nadzieję ze nie będzie tak źle, chyba że się mylę), czy na kanale wyłącznie spławik? Chyba że jakieś inne miejsce w okolicy gdzie da się dojechać autem i wygodnie posiedzieć przy wędkach nie machając co chwilę kijem (oczywiście w nocy, bo za dnia to chętnie bym popuszczał sprawik).

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

morghul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, basen raczej odpuść, obok basenu jest taka zatoczka w kanale, wlot do niej to fajne miejsce na węgorza i miętusa w nocy tak samo jak i sam kanał w tym rejonie. Zaczepów troche jest ale da sie łowic, wszystko zalezy od uciagu wody im wiekszy tym bardziej sciaga w zaczepy. Na przynete rosówa i wszystko moze sie zlowic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiem że w dzień idzie połowić tylko pytam czy wiadro koszyków nie potrzebne ;). Ale już mi odpowiedziałeś ;).

Zdarza się tam sandacz z gruntu, bo zastanawiam się czy karasi nie nałapać na żywca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ja zamierzam odświeżyć temacik, bo wróciłem niedawno z mojego rodzinnego Ś-cia, gdzie tydzień relaksacyjne moczyłem kija, szkoda mi było wracać do nudnej Wlkp.

Czytając wasze posty, to raz biorą, a raz nie biorą! Ja stwierdzam, że biorą i do bardzo dobrze w kurorcie nadmorskim.

Wszyscy łowicie na gruntówkę, spławik, a ja tydzień bawiłem się z spinningiem, i o dziwo, to najlepsza metoda, na połów ryb drapieżnych, w okolicy Świnoujścia, na ten okres letni.

Wędkowałem z falochronu, na 4 wiatrach (dzika plaża), za działkami na wydrzanach, tz. już na Zalewie Szczecińskim, w okolicach byłej PPDiUR, Stoczni Remontowej, na Ognicy, i z plaży. Wyniki 9 razy belona, z plaży jak i falochronu, okonie, rożnych rozmiarów, jazgarz tylko dwa razy. Ktoś pisał, że z plaży nie wędkuje się, to ja stwierdzam, że się wędkuje, od strony falochronu, bo ważne aby 100 m od wyznaczonego kąpieliska. Wszystkie ryby na blaszkę, wahadło, obrotówka, na paprochy nie łowiłem, bo jednak blaszka, dobrze się nadawała, wyniki niezłe, zaczepy zależy gdzie, ale jakoś blachy nie straciłem, najbardziej efektywne łapanie z plaży, i falochronu. Chyba tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ludzie pytając o łowienie z plaży mają na myśli surfcasting a nie rzucanie z falochronu na plażę ;)

A jeśli rzeczywiście trafiłeś belony z falochronu to gratulacje bo bardzo rzadko podchodzą na odległość rzutu, już 200 metrów od brzegu jest ich zazwyczaj pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, byłem wczoraj w Świnoujściu. Niestety nie udało się powędkować bo musiałem zmienić plany co do rybek ale udało mi się wyskoczyć nad wodę i zasięgnąć języka.

Sprawa wygląda tak:

Kanał Piastowski w rejonie Ubotów nędza, w nocy stała ekipa z zerowym wynikiem (nie licząc kilku babek i jazgarzy na czerwnego). Łowili na czerwone, trupka, filety i rosówki. W dzień też nic nie łapali poza jazgarami i babkami oraz sporadycznie czepiającymi się małymi okonkami mimo że nęcili dość mocno.

Baza ubotów, małżeństwo z Krakowa tresowało płotki i uklejki wieczorem, wszystko maleństwa. W dzień nie brało nic.

Zatoczka przy kanale, miejscowi łapali okonia, a w zasadzie okonki. Facet przez cały dzień umęczył może 20-30 sztuk ale wszystkie ledwo wymiarowe albo i nie.

Falochron przy przeprawie promowej Karsibór (ten przy bazie Ubotów), też bez brań. Chodziło dwuch facetów ze spiningami i gruntówką i poza 2 (słownie dwa) okonkami na czerwonego nie złapali nic.

Czy to normalne w lipcu?

Generalnie skutecznie mnie to zniechęciło do wędkowania i raczej poczekam na bardziej pozytywne wieści z nad wody Świnoujskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja byłem w Ś-ciu, to spotkałem kolegów z wlkp. łowili flondry z plaży, na ciężki feeder, tak mniej więcej w połowie polsko-niemieckiej plaży. Również, wędkowałem od strony poniemieckiej kopalni wapna, tak za Łunowem, ale wyniki średnie.

Wieczorem podobno flądra podchodzi bliżej, II i III rewki, ale przy flaucie łapali na gruntowy zestaw.

Jeśli mowa o belonie, to wystarczy spin 270 cm, dobry kołowrotek na 150 m żyły, i blaszka w kształcie tubisa zielonkawa, i połowicie belone z w/w falochronu.

Jak wygląda spr. z leszczem, podchodzi od strony młyna ?? Czy jeszcze na Świnie szukać?

Poniżej mój sprzęcik tz. pewniaczki na ryby Świnoujskie :D

post-12533-14544973064401_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak ktoś planuje urlop wędkarski w Świnoujściu i okolicach to radzę Wam nie traćcie czasu na falochron tylko od razu zwróćcie uwagę na łowiska za przeprawą na Starej Swinie. Duuuży Boleń,duuuży szczupak i duży sandacz i to nie bywa na kiju tylko jest zawsze,ale wszystko z łodzi-z brzegu nie ma nawet 5% brań tego co z wody,choć z wody łowimy również w zasięgu rzutu gruntówką.

Jak ktoś chciałby na nockę za węgorzem to polecam prywatny zadaszony pomost na Ognicy,jak właściciel nie przyjdzie na nockę to można spokojnie popróbować szczęścia siedząc na łąwce pod dachem. Zaś na dużego okonia polecam miejsce przed przepompownią na Ognicy dojście starą drogą ze starymi drzewami po bokach do resztek przedwojennej rybackiej przystani.Acha i jeszcze jedno czarne kropki na Krąpiu i Sapie w Świnoujściu i na zalewie to przywra-pasożyt jak ktoś chciałby te ryby jeść to uczulam na dokładną obróbkę termiczną lub głębokie 20 dniowe mrożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ładnie opisał, ja to co pisałem wcześniej odnosiłem do łowienia wyłącznie z brzegu ale niestety z brzegu jest przeważnie nieciekawie. Ja w rejonach Świnoujścia łowię od 15 lat ale z braku łódki jestem odcięty od najlepszych miejsc.

Pomimo tego, że na falochronie nic ciekawego się obcenie nie dzieje i tak uważam, że na łowienie z brzegu jest to najlepsze miejsce w okresie letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.