Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kto łowi w Świnoujsciu ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja nie bylem, mam kawał drogi, jakieś 100km ;) Wybiorę się pewnie w przyszłym tygodniu do Dziwnowa albo Świnoujscia. Ale kolega może się podzielić wynikami. Informacji nigdy za wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja jezdze i nic.a na falochron na te sledziki to jak dojechac? duzo zaczepow tam jest?nigdy tam nie bylam wiec moze warto sprobowac.ostatnio na mulniku widzialam jak pan ladnego szczupaka wyciagnol.na basenie ubotow zero ludzi w niedziele -dziwne- a rybek zdechlych mnustwo i do tego duzy sandacz plywal bliziutko brzegu ale jakies biale plamy mial i nie reagowal na rzuty przyneta.napewno chory byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula nie żartuj falochron koło wiatraku, na pewno byłaś. Rzucaj daleko w głąb morza lub lekko w kierunku Niemiec. Zaczepy są dopiero przy brzegu. Jutro płynę raniutko za śledzikiem, może już powoli belona zacznie podchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam,i pytam GDZIE są te ryby? może ktoś życzliwy podzieli sie swoją wiedzą AKTUALNĄ a nie przeczytana/bo to co jest w artykułach sprzed 3 lat ma sie nijak z tym co sie dzieje aktualnie z rybami w danym zbiorniku./ A konkretnie gdzie w promieniu ok 60 km od Świnoujścia można połowić leszcze,liny,sandacze/tak u nas podobno sie teraz lowi ale jakos ostatnio nic nie daje sie zlowic heh/wiec bylabym bardzo wdzieczna o jakis poradach sprawdzonych lowiskach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... leszcze, liny i sandacze...

Jeśli chodzi o leszcze, to łowią je o tej porze roku na grunt na Starej Świnie.

Tuż przed mostem w Karsiborzu skręcasz w lewo, w drogę na wale przeciwpowodziowym (świeżo wykoszonym). Większość wjeżdża tam samochodami, ale ja z obawy o zawieszenie od mostu wolę iść z buta, bo jest tam trochę wybojów, poza tym miejscami może być problem, jak trzeba się będzie z kimś wyminąć. Po ok. 1 - 1,5 km docierasz do kamiennej opaski na wale, z której można wygodnie łowić.

Poza tym z moich obserwacji wynika, że leszcze pojawiają też przy kamiennym molo pomiędzy Świną a Kanałem Piastowskim, tzw. kosie za bazą U-bootów. Nikt ich tam nawet nie próbuje łowić, ja też nie, bo tylko spinninguję albo łowię na boczny trok, ale one tam SĄ :cool: Wieczorami latem wzdłuż tej kosy od strony Świny pojawiają się rzędy bąbelków. Problemem może być znaczna głębokość 3-5 m i znaczny uciąg, ale myślę, że gruntówka i trochę zanęty powinny dać szansę na leszcza.

Jeśli chodzi o liny to chyba jezioro Zatorek zaraz za Wisełką. Tyle tylko, że jest wiadomość przeczytana, bo ja linów nie łowię.

http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/920

Ewentualnie w grę wchodzą jeziora Ostrowo i Piaski niedaleko Troszyna.

Natomiast jeśli chodzi o sandacza, to sam chciałbym wiedzieć, gdzie w okolicy Świnoujścia jest na niego szansa z brzegu :???:

Czasami próbuję w opisanych wyżej miejscach na Starej Świnie lub na tzw. kosie, rzucam gumami na kilkunastogramowych główkach albo cykadami, bo daleko latają, ale jak na razie bez powodzenia... Może jeszcze ktoś inny napisze coś na temat łowienia sandaczy i szczupaków z brzegu w naszych okolicach :roll:

Powodzenia i daj znać jak coś złowisz w opisanych wyżej miejscach. Zwłaszcza jeśli chodzi o drapieżniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłam PORAZ KOLEJNY na jeziorku zatorek przejazdem z grzybów zajechalismy na chwilke,i nic pewnie nie ta pora dnia,ogolnie zlowilam na tym jeziorku tylko wzdręgi piekne rybki,ale zawsze je wypuszczam do wody, na sandacza probowalismy wczoraj na betonce w prawo od karsiborow i nic,dzis w lewo od karsiborow koło łodzi i tez nic a slyszalam ze tam dzien w dzien ktos cos lapie sama widzialam jak sie spiol przy samym brzegu duzy sandacz.dzis podobno 3 wyciagneli.ale ja nie mam szczescia w ogole nic zadnych oznak zeby ryby w ogole byly w wodzie;/ nie wiem czy ci opowiadajacy wedkarze zmyslają ze zlowili tam po pare sztuk czy ja poprostu nie moge rafic w te godziny zerowania.A w sobote do 1 w nocy od 19 nic zero bran masakra jakas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sandacza probowalismy wczoraj na betonce w prawo od karsiborow i nic,dzis w lewo od karsiborow koło łodzi i tez nic a slyszalam ze tam dzien w dzien ktos cos lapie sama widzialam jak sie spiol przy samym brzegu duzy sandacz.

Te sandacze łowią od strony wyspy Wolin czy Uznam? I na spinning, żywca czy martwą rybkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowią od strony świnoujścia z tego co widze i slysze,a wczoraj trafil nam sie jeden maluch w miescie naprzeciwko muzeum ale zaczepow tam sporo.i na spinning. duze gumy,nam sie trafil wczoraj na twisterka heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zdradzil by mi ktos gdzie moge nakopac rosówek? :) i czy warto wybrac sie na plaze wieczorkiem kolo wiatraka czy gdzies indziej biorą rybki? ciezko z dnia na dzien trafic gdzie ta rba jest a jezdzic w 5 miejsc i czekac i czekac i nic /jak zwykle hehe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosówek łatwiej nazbierać niż nakopać. Mamy teraz dobra pogodę bo jest dość mokro. Aby to uczynić zaopatrujesz się w pojemnik z przykrywką oraz latarkę z wyczerpaną barterię ;), chodzi o to aby światło nie było mocne, ewentualnie przysłonić czymś. Po zmroku, o tej porze roku od godziny 23 będzie OK, w tym wyposażeniem wędrujesz na najbliższy trawnik, najlepiej stary, z rzadką trawą i w ocienionym miejscu bo będzie bardziej wilgotno i skradając się, jak najciszej i nie tupiąc bo robale te są wrażliwe na wstrząsy szukasz glizd starając się nie świecić na nie bezpośrednio. Wypatrzonego robala łapiesz przyciskając przy samej dziurze i delikatnie wyciągasz z ziemi. Bez pośpiechu, jak nie idzie to poczekaj kilka sekund cały czas go trzymając w palcach, powinien powoli wyjść. Urwanych nie bierz bo się popsują i zatrują resztę.

Na dobrym trawniku można w pół godziny uzbierać kilkadziesiąt sztuk.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrenuj, rosówki ciężko nakopać bo nie występują w takim zagęszczeniu jak czerwone robaki. Szybkość i wprawa to podstawa :) One czują wstrząsy podłoża i płoszy je światło więc trzeba mieć trochę wprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja łowię tylko na sztuczne przynęty, na robale w ogóle, ale w Świnoujściu powinno być ich po zmroku sporo w tym dużym parku położonym przy ulicy, która prowadzi od przeprawy promowej prosto w stronę morza. Nie pamiętam nazwy tej ulicy, ale od ul. Armii Krajowej tuż przy promie skręca się w prawo i dochodzi się parkiem do samej promenady. Z tego co kojarzę, to w głębi tego parku, za fortami jest wilgotno i powinny być tam dorodne rosówki. Tylko po zmroku uważaj na kleszcze, meneli i różnych zboczeńców :shock::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula, najlepsze miejsce - park naprzeciwko policji. Sam nieraz zbierałem teraz jestem zbyt leniwy i przewaznie kupuje :) Jeśli chodzi o sandacza to jest on w świnoujskich wodach i jest go sporo ale ciężko go namierzyć, łowią teraz koło karsiborów na betonce, ostatnio jak byłem na węgorzu to widziałem jednego niewymiara ~ 40 cm złowionego na kopyto. Ciekawi mnie czy dobrym miejscem byłaby końcówka falochronu, może w tym roku popróbuje.

Jeśli chodzi o szczupaka z brzegu to na myśl przychodzi mi tylko Mulnik, w zeszłym roku sporo połowiłem w tym dużo gorzej, pewnie już wyłowiony przez szarpakowców i innych pseudo wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ale ja jestem w Świnoujściu teraz średnio raz w miesiącu więc moje wiadomości mogą być nieaktualne :)

Generalnie i tak uważam, że w lato najlepszym miejscem gruntowym jest koniec wiatraka po stronie plaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z lądu to chyba słabo, natomiast na łodziach jest całkiem nieźle. Znowu zaczął się trafiać sandacz, zainteresowani znają temat. Okonia nie ma problemu nałowić, gdzie mewa tam okoń, dzisiaj po południu okolice stoczni. Temat szczupaka to już pełna konspiracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.